Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Почистване на дроселовата клапа и моторчето за празния ход

шпирко снимка шпирко 05 август 2009 - 21:38

 Mr^DeatH, на 17 Jul 2009, 04:04 PM, каза:

Спря да гасне при свободна скорост,няма нестъбилни убороти и също такак като смъкнах маркучите открих скъсвания на няколко места.
п.с.Жилото на гаста ми беше голям проблем,отне ми 30 минути да го откача от проклетата ябълка :wave: ,

Аз почистих клапана без да свалям жилото. Е, не точно аз, щото го свърши приятелче майстор, но аз активно гледах :newsm05_41: Просто го дръпна настрани да не пречи и свали клапана.
Прегледайте си и маркучите, особено този който влиза отдолу на клапана. Моят почти се разпадна при опита да му свали скобата и се наложи да купувам 30 см масло и вакуумустойчив. В щуцера на клапана, където влиза същият маркуч, направо пробивайте със 3мм бургия. Внимавайте, че счупите ли я вътре - проблем. И си купете направо двете алуминиеви шайби, че старите лесно се късат.
След тези процедури оборотите заспаха, без да пипам въобще стъпковото моторче.
Успех!
Отговори

ivko снимка ivko 07 август 2009 - 20:25

При мене всмукатела не е същия като на омегата от снимката , но отворих тук там и всичко си беше чисто .Почистих все пак и нищо...симптомите са си налице :surrender:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 09 август 2009 - 21:36

снимай го да го видим какъв е :surrender: Но нестабилни обороти е проблем в стъпковото моторче не в дросела
Мнението беше редактирано от siegfrid: 09 август 2009 - 22:32
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

шпирко снимка шпирко 10 август 2009 - 11:18

Колега, при мен беше само в дросела. Оборотите на свободен ход играеха от 1600 до 500, често държеше постоянно 1200, а на моменти пък дори гаснеше. Затова и се захванах да го оправям.
След като го изчистих и то основно оня мундщук от slika_40 с разпробиване с 3мм и смяна на напукания маркуч, оборотите заспаха на 900.
Не съм пипал да чистя стъпковото, освен че го забърсах външно с парцал.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 август 2009 - 11:33
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

ivko снимка ivko 10 август 2009 - 16:37

 simbon4o, на 09 Aug 2009, 10:36 PM, каза:

снимай го да го видим какъв е :newsm05_41: Но нестабилни обороти е проблем в стъпковото моторче не в дросела

Разликата е , че картерната не влиза централно под дросела , а го заобикаля и влиза отдясно , на тия снимки има някви тръбички за вакуум там...


 шпирко, на 10 Aug 2009, 12:18 PM, каза:

Колега, при мен беше само в дросела. Оборотите на свободен ход играеха от 1600 до 500, често държеше постоянно 1200, а на моменти пък дори гаснеше. Затова и се захванах да го оправям.
След като го изчистих и то основно оня мундщук от slika_40 с разпробиване с 3мм и смяна на напукания маркуч, оборотите заспаха на 900.
Не съм пипал да чистя стъпковото, освен че го забърсах външно с парцал.


Ограденото на оная снимка ли си разпробил , щото то май е доста по-голямо от 3мм, или там кадето влиза в дросела...
Мнението беше редактирано от ivko: 10 август 2009 - 16:38
Отговори

шпирко снимка шпирко 10 август 2009 - 20:40

Не ограденото, а там дето влиза в дросела отдолу. През него минава некво маркуче вързано с антифриза на охлаждането (по думите на майстора) и има две алуминиеви шайби, които е хубаво да ги купиш предварително, че се късат при развиване. Сваляш ги, развиваш мундщука, взимаш 3мм бургия и разпробиваш смело, но отговорно.
При мен вътре се беше набила неква гняс, твърда като камък и имаше дупка колкото косъм... Разпробих го, сложих го обратно на почистеният дросел и това беше. Без да чистя стъпковото, оборотите спряха да танцуват.

ПП. Забравих да кажа, да си изчукаш предварително и една гарнитурка, че и тя се къса лесно.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 август 2009 - 20:42
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

iani_5562 снимка iani_5562 18 август 2009 - 22:59

колега супер си го направил това е много добра информация.благодаря
Отговори

ivko снимка ivko 19 август 2009 - 16:12

След една седмица каране без проблеми с оборотите и гаснене смея да кажа , че проблема ми е решен и то без смяна и разглобяване на нищо...решението беше яко пръскане с спрей за почистване на карбуратори и инжекций ,навсякаде по,във и около дросела...по няколко пъти...е после макар и да чаках около 2 часа преди да запаля, пак се удави,закашля,изпърдя... :fire: и си заработи нормално...
Отговори

Lord_Abortion снимка Lord_Abortion 19 август 2009 - 17:05

Здравейте.
Миналата седмица направих описаната процедура защото колата докато беше студен имаше доста нестабилни обороти. Това се оправи но се появи нов проблем.
Тоест когато колата е в движение почва да мени оборотите от 1000 до 2000 но само когато е в движение. :mhihi: Когато е в покой на място всичко се нормализира. Преди процедурата този проблем го нямаше.
Някой дал знае от какво се получава това... :fire:
Благодаря, ви предврително... :fire:
А да двигателя е X20XEV.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 06 септември 2009 - 22:23

и аз бях така стъпковия е почнал да сдава... смених го и се опраи. Пробвай да го фъснеш вътре с WD40 или друго смазочно трябва да се даврандиса малко ако се опраи опраи ако не... нов(може и стар работещ)
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 септември 2009 - 22:31
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

krv снимка krv 07 септември 2009 - 07:51

Момчета изчетох темата преди време защото и на мен ми са клатят леко оборотите .....тва беще преди 6-7 месеца .......от 4 месеца имам ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН и честно ви казвам това лакатушване на оборотите го няма вече ...незнам защо как и по какъв начин спря но е факт Vectrata ми B си работи нормално и мнгоо върви за ГАЗ :) успех на всички

П.с. незнам дали би била от помощ тази информация но винаги може да се достигне до някъв извод при някои случаи какъв е проблемът
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 27 септември 2009 - 23:17

Да не отварям друга тема - проблем - същия - играят оборотите на празен ход от 1500 - 500, мотора е C20XE. Свалих моторчето, изчистих го, без да го разпробивам и развалям на съставните му части, но - файда никаква. Не ми се коментира факта, че се намира на май** си в *******, но няма друг начин освен да се свали алтернатора. Ако някой успее да му свали обаче захранващата букса, е напълно въъзможно и да се измъкне без свалянето на алтернатора, защото се вади от другата страна. Въпроса ми към вас колеги е - къде другаде може да се крие проблема ???
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 28 септември 2009 - 07:27

маркучите на вакуума, но по-вероятно е да е стъпковия все още.

Цитат

Цитат на предхождащо мнение е излишен !

Мнението беше редактирано от siegfrid: 28 септември 2009 - 08:50
Отговори

angelo861 снимка angelo861 29 септември 2009 - 22:11

Колеги може ли да ми кажете с какъв препарат третирате (махат) нагара на дроселовата клапа , видях някакъв пепарат за карбуратори , дали е подходящ ?
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 30 септември 2009 - 17:04

Става идеално! Аз го мъчих с WD 40 и пак става. Проблема засега е решен, но ние сваляхме цялата дроселова клапа и направихме точно това което не трябва - скъсах хартиената гарнитура. Такава обаче няма никъде и положението беше DIY от 0.5 мм клингерлит. Иначе си трябва стабилно почистване, защото и от долната страна на камерата има такива лай** че просто не ми се коментира.
Искам да питам колегите по-горе - откъде се намират тея пластмасови (или незнам от какъв материал са, защото се ронят и не съм ги свалял) шайби, дето са от двете страни на клапана, дето му се разпробивал мунщука. И второ - само на XEV-а ли се препоръчва това разпробиване, или и за XE- е препоръчително, че да не се задръства.
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 30 септември 2009 - 20:23

angelo861 каза:

..видях някакъв пепарат за карбуратори , дали е подходящ ?


Колега аз ползвах такъв и всичко светна! Питах консултантите в магазина и ми казаха, че не са получавали друг вид препарат или по точно за почистване на дроселови клапи /а имаше няколко марки за карбуратор/. А доколкото виждам на снимките на единия препарат също пише, че е точно за карбуратор&дроселова клапа (choke - въздушна/дроселна клапа, запушалка). Не знам дали е добре да се чисти моторчето за празен ход откъм електрическата му част/без да се разглобява/ щото този спрей е на кореселинова основа, дане би да разяде нещо? Другия препарат си е до болка познатото WD-40, с нея напръсках осите на дроселовата клапа и моторчето за празен ход.
Крайния резултат - колата взе да пали сутрин като хората, при влизане в завой с натискане на съединител и рязко падане на оборотите вече не гасне /а преди го правеше когато е на газ/. Не ми хресва, че борд компютъра започна да ми дава завишен разход при работа на място с около 0,3-0,4 л/ч в повече, което никак не е малко но още не ми е останало време да търся причината. Ако някой има идея да казва!
Отговори

valll4o снимка valll4o 30 септември 2009 - 21:15

а сега един интересен въпрос,
защо на моята клапа има отворче около 2мм, което си личи че е правено със свредло,
и между другото колата си работи на 500 оборота

нещо не мога да кача снимката, по късно ще опитам пак
Отговори

Doopsi снимка Doopsi 16 октомври 2009 - 21:24

Здравейте ,колеги!Мога ли да ползавам по-горните снимки,за да почистя клапата на Х14ХЕ двигател?И може ли да ме опътите каде се намира това моторче за което говорите,защото и аз имам проблем с оборотите като всички тук!?
Благодаря предварително за помоща!
Отговори

Profesoinalista снимка Profesoinalista 17 октомври 2009 - 00:24

:clapping: полезно наистина :mhihi:
Мнението беше редактирано от Profesoinalista: 19 октомври 2009 - 18:00
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 октомври 2009 - 16:16

Здравейте колеги много полезна информация,но искам да попитам дали някой е пробвал да почиства със бензин.Защото мой познат ми каза че той е почиствал със бензин(слагал е малко бензин в шише от препарати за прозорци(празно)и е впръсквал на няколко пъти след това подавал малко газ и всичко ставало като ново).Някой пробвал ли е този метод.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg