Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

welinow снимка welinow 24 октомври 2017 - 21:53

Привет имам Астра Г 2.0 ДТЛ автомат мисля че кутията беше AF 20 , много съм доволен от колата но имам един дразнещ проблем , при потегляне колата е доста мудна като вдигне 20-30км се отпушва , скоростите си ги сменя добре , лампи не светят , като включа на 1ва положението същото когато е студена е още по зле.Селектора не съм го чистил, маслото съм го освежавал с 3л. Ако някой е имал такъв проблем и го е разрешил ще съм благодарен да сподели.
Отговори

welinow снимка welinow 11 ноември 2017 - 13:50

Да кажа до къде я докарах , значи изчистих колекторите ( те си бяха чисти ) , никаква промяна при тръгването , бях решил да и сложа интерколер и чип , свърших тая работа колата стана вече кола може да се кара и ускорява прилично но потеглянето си е горе долу в същото положение . Обаче като слагах интерколер нямах високо цялостно маркучи и сложих от водни съединения и като я ремапнаха и като я напънах и ги спука . И ОТКРИХ , че със скъсан маркуч от турбото демек духа в атмосферата колата няма проблем със старта . Какъв може да е проблема.
Отговори

welinow снимка welinow 05 декември 2017 - 09:45

Да напиша до къде стигнах , сложих интерколер закарах я на Владо направи ремапа/чипа/ колата живна осезаемо НО проблема с тръгването си остана , сега ще пращам помпата на Киро от Владо Тричков за профилактика.И ако Не се оправи ще ревизиран и турбото и то вече не остана.
Отговори

milen.dinov снимка milen.dinov 05 декември 2017 - 17:03

Здравейте, колеги! Някой може ли да ме просветли по въпроса, кои други кутии са идентични с 60-41SN/AF17
Отговори

welinow снимка welinow 19 януари 2018 - 19:41

И така по моя казус с чековете и мудното потегляне се решиха ,след пълно рециклиране на помпата от Киро , просто съм си губил времето да сменям соленоиди, вакуми, клапи и тн. Сега вече колата върви супер, един съвет , на тоя мотор задължително му направете ремап /чип/ , няма да си познаете колата .
Отговори

qwer6 снимка qwer6 20 януари 2018 - 19:52

Колега, предполагам знаеш че твоя автоматик е предвиден да работи с натоварване до 200Nm. По-добре внимавай с тунинга, че там може в такъв филм да влезеш, проблема с помпата ще ти се види песен..
Отговори

samominavam снимка samominavam 31 януари 2019 - 19:43

Здравейте,
каква е разликата/означението на кутиите от снимките?
Първата е от бензинов мотор ако не се лъжа:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Becko_T снимка Becko_T 04 ноември 2019 - 17:19

Здравейте! :)
Налага се да събудя тази тема. Опитах се да я изчета, но цялата е много и нямам това време. Затова искам да опиша моя проблем и ще се радвам ако успея да намеря решение.
Наскоро се сдобих с Вектра С автоматик. Става дума за 2.2 DTi Да отбележа, че това ми е първи автоматик и първи Опел.
Всичко започна след като я купих и установих, че като загрее и влезе в работна температура, автоматика започва да рита, когато маневрирам при паркиране или чакам на светофар. Първо смених маслото, но проблема продължи. При извънградско ми направи впечатление, че бързо качва предавките и на 60км/ч вече е на 5-та и после трудно се решава да свали.... В един момент почна да влиза в сервизен режим. Остава на 5-та и на никъде, докато не спра и не изключа и включа двигателя.
Направен беше ремонт на управлението на кутията. Смяна на 3 бутала и почистване на соленоиди. Скъп ремонт, но Добре! Ритането изчезна, но кутията продължава да влиза в сервизен режим и да остава на 5-та... Много неприятно ако не карам само по магистрала или се налага да сменям скоростта или изпреварвам. А при ускорение понякога има и вибрации.
Днес беше при майстор, на когото имам доверие, но според него е хидро-трансформатора... тук вече ми дойде в повече.
Възможно ли е кутията да продължи да се държи шантаво, ако след ремонта на т.нар. мозък не е направено софтуерно обучение? 99.9% съм убеден, че не е направено. Все пак една от грешките, която даде на диагностиката беше за липса на комуникация по CAN.
Моля за сериозни мнения, защото искам да се порадвам на колата и да не се разочаровам от марката...
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 ноември 2019 - 10:22

Не се отказвай от марката заради скоростната кутия, тази кутия се слага в поне 10 марки автомобили освен Опел и си е достатъчно надеждна и дълготрайна при правилна експлоатация. След интервенция по клапанното тяло задължително се прави адаптация, дори се препоръчва да се направи такава и само след смяна на масло. Попаднал си на пишман майстори. Имаше подробно инфо за тези кутии в един форум но не се сещам кой беше, провери Рено, Пежо/Ситроен, Волво. Имаше доста изписано с подробни обяснения какво и как се прави, при какви симптоми какво се сменя, колко струва ново или рециклирано (не в България) клапанно тяло и от къде да се купи качествено и изгодно.
Като сменяха маслото ти присъства ли? показаха ли ти какво е старото масло? беше ли прозрачно? добрия майстор може доста да "прочете" по състоянието на маслото.
За инфо кутията ти е AISIN AF 23/33 като това е спецификацията на опел, при различните марки е различна като оригиналната спецификация е по кодовете на Волво и е AW 55-50 SN.
Мнението беше редактирано от Коцето: 05 ноември 2019 - 10:35
Отговори

Becko_T снимка Becko_T 05 ноември 2019 - 13:26

 Коцето, на 05 ноември 2019 - 10:22, каза:

Не се отказвай от марката заради скоростната кутия, ...... Попаднал си на пишман майстори. ...
Като сменяха маслото ти присъства ли? показаха ли ти какво е старото масло? беше ли прозрачно? добрия майстор може доста да "прочете" по състоянието на маслото.
За инфо кутията ти е AISIN AF 23/33 като това е спецификацията на опел, при различните марки е различна като оригиналната спецификация е по кодовете на Волво и е AW 55-50 SN.


Благодаря за подкрепата! Да, като цяло никак не искам да се разделям с колата, защото ми харесва и хубаво вози. В случая за майсторите.. и двамата ги познавам и не се съмнявам да ме излъжат. Все пак единия не претендира да е супер спец по автоматиците, а другия много е добър /от 20г всичките ми коли са минавали през него и съм 200%, че е ок/, въпреки че е супер АнтиОпел настроен и ..... както и да е ...но е чак в София и нямам време и средства да му оставя колата да се саморазправя с нея.
Така или иначе засега трябва да се прибера във Варна и там най-вероятно ще рециклирам хидротрансформатора /ако цената на нов не е твърде близка/.

Както се казва... To be Continued...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 ноември 2019 - 15:34

И аз ще те подкрепя за автоматика, да не продаваш само заради него.
Ще подкрепя и Коцето в това че когато е експлоатирана и обслужвана правилно, е безпроблемна.
Аз съм този, които написа колко струва цяло тяло рециклирано, но за AF40.
Прав е също че се прави адаптация, което е възможно при теб да не е направено или пък да има проблем с нейния компютър. Хубаво е да се види от хора, занимавали се достатъчно с тях (ако трябва и в София) и да се пробва първо това.

Кутията ти според информацията е AF33, И тук има всичко необходимо на много сносни цени.Като гледам има 3 или 4 части от хидравличното тяло (Rear, Middle и Front), затова разгледай, ако се стигне до смяна, да знаеш поне къде и какво и колко струва. Пише че са рециклирани.
https://maktrans.net...rch&search=AF33
Пише че се изпращат от Полша, което значи че няма да те занимават с мита, такси и "дрън-дрън".
Само още нещо, каквото поръчаш, ще трябва да върнеш старото/старите при тях, защото е "exchange" програма. Може да искат някой лев още напред, които ще ти върнат при пристигането на старите части.

Според мен дори и да се окаже че всичките ти трябват, то събрани цените им, пак си заслужава всеки лев, защото буквално ще имаш нова кутия. А знаем удоволствието от автоматика.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 ноември 2019 - 15:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg