Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

Automatic снимка Automatic 12 януари 2010 - 15:35

Честно казано не съм се замислял за какво е. И без това най важното е да почистиш мизериите вътре.
Отговори

martyt снимка martyt 14 януари 2010 - 18:27

Здравейте,

искам да питам Krasimir Todorov винаги ли си изключва от скорост по големи надолнища?
Мен нещо ме е страх (не че не съм) но някой беше казал че така нямало как да се охлажда(сори че не помня името).
Относно смяната на маслото мога да споделя че оня ден вдигнах щеката и маслото си беше червено като ново.
Мисля че е сменяно преди да я взема точно след като е вкарана от Австрия.
В тая мисъл сега се сетих-за щеката-има написани някакви градуси от двете и страни.Не знам как се мери,ама при
студен двигател си беше бая пълна моята.Мисля си че е по добре отколкото да е на дъното.
За "S"-a искам да кажа че никога не ми е мигал за сметка на други лампички дето от скоро ми се размигаха ама това е друга тема.

В заключение:
1.Някой може ли окончателно да се изкаже за изключване от скорост?
2.Подробности за градусите на щеката и измерването на маслото?
Отговори

llll снимка llll 15 януари 2010 - 08:35

При движение по инерция не се задвижва маслената помпа в скоростната кутия- за това не се препоръчва и изключването от скорост. По ръководсрвата за различните коли с автоматици винаги пише, че се забранява тегленето с повече от 50км/ч и максимум до 50 км.
Отговори

nik_kick снимка nik_kick 16 януари 2010 - 16:28

 martyt, на 14 Jan 2010, 18:27, каза:

Здравейте,

искам да питам Krasimir Todorov винаги ли си изключва от скорост по големи надолнища?
Мен нещо ме е страх (не че не съм) но някой беше казал че така нямало как да се охлажда(сори че не помня името).
Относно смяната на маслото мога да споделя че оня ден вдигнах щеката и маслото си беше червено като ново.
Мисля че е сменяно преди да я взема точно след като е вкарана от Австрия.
В тая мисъл сега се сетих-за щеката-има написани някакви градуси от двете и страни.Не знам как се мери,ама при
студен двигател си беше бая пълна моята.Мисля си че е по добре отколкото да е на дъното.
За "S"-a искам да кажа че никога не ми е мигал за сметка на други лампички дето от скоро ми се размигаха ама това е друга тема.

В заключение:
1.Някой може ли окончателно да се изкаже за изключване от скорост?
2.Подробности за градусите на щеката и измерването на маслото?



Здравей Колега,

В отговор на първия ти въпрос:

- Не си изключвай колата от скорост по нанадолнище, защото налягането пада, а това не е хубаво за атоматика.

В отговор на втория въпрос:

- На щеката има 20 и 80 градуса - ако не се лъжа. Когато колата е студена нивото на маслото трябва да е на долната граница /20 градус/, а когато достигне работна температура трябва да е в горната граница /80 градуса/. Аз лично си проверявам маслото на всички позиции на селектора /2-3-Д-Н-П/, за да съм сигурен е всичко е в норма. Много е важно маслото да не е над максимум. То го пише и на самата щека.


Видях, че си писал, че не си сменял маслото. Моя съвет е да си го усвежиш малко, за да не береш ядове после. Маслото не е чак толково скъпо. Щото ремонта е соленичък. Знам го от личен опит.

Поздрави и безаварийни.
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 17 януари 2010 - 11:11

И така...
За Омега Б 2.0 16V автоматик...
Преди два дни я изкарах от сервиза.Олекнах с 1600 лв,не за друго а защото серпентината за охлаждане на маслото се беше спукала,влезе антифризче в маслото,половината го изкара през отдушника (който е точно нат генерацията и честно ви казвам незнам как не се запалих).
Та ... от сервиза ми казаха че това си е дефект при тези скорости и често им се било случвало да ги правят.
Смениха ми карантииките на кутията и сега пак хвърчи и разликата е невероятна.
Пиша това(от малкото което знам) за да знаете какво може да е ако нещо сдаде багажа.
Симтомите са: не иска да включи трета , след втора изключва от скорост и се форсира,като се натовари малко повече по този начин и вкючва само 3-та (авариина),а като поизтине двигателя и скоростите няма такива проблеми.
Надявам се да съм бил полезен. :devil-smiley-019:
Поздрави и безавариини на всички колеги.
Мнението беше редактирано от Blaze 2.0 16V: 17 януари 2010 - 11:18
Отговори

CryoN снимка CryoN 17 януари 2010 - 13:18

За колегата Royalti GL информация относно гарфик за техническо обслужване: http://opel.auto.ru/FAQ/to/ (на руски език е).
Колкото до мигането на "S" при студено време и при мен нищо не мига - мига показанието на TID-а за температурата когато тя е под 0Cо
За колегата Blaze 2.0 16V, ако не се лъжа на Омега и Фронтера кутиите са AR нещо си и са немски, японските започват с AF
Мнението беше редактирано от CryoN: 17 януари 2010 - 13:21
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 17 януари 2010 - 15:54

Не знам каква е кутията,не съм се и интересувал.
Ако може някой по-информиран да ни светне ще е много добре.
Благодаря предварително.
Отговори

marlio снимка marlio 28 януари 2010 - 10:34

Здравейте колеги.Аз съм с автоматик и ще споделя какво знам аз за автоматиците.
1.Спускането по инерция не е желателно но и не е фатално в скоростната кутия има един датчик на принципа на центробежния прекъсвач който следи скоростта и определе предавката на която да включи ако е изключена.
2.За работа на празен ход в сервизната книга пише че при студен двигател и скоростна кутия е препорачително даже по често да е в положение N.
3.За включване в положение 1 2 3 примерно ако сте с 90 Км/h и включите на положение 1 скоростната кутия ще си остане на тази предавка която е подходяща за нея докато не намалите скоростта необходина за 1-ва предавка.А при изкачване на заледено минавайте винаги в положение 1 така ще избегнете случайно автоматично сменяне на скорост което би довело до подхлъзване на гумите изпитано е работи безотказно.
4.В спортен режим колата става малко по агресивна и прави предавките малко по дълди.При мен на спортен режим се изключва ESP.
5.Зимен режим не помага особенно много при заледена пътна настилка прави газта малко по тежка и оборотите малко по тромави с цел предпазване не рязко подаване на газ.А това дали колата тръва на 3-та или на 1-ва не се знае точно.
6.Смяна на маслото може да се източи цялото а не само половината както един колега беше писал по горе.А за километри различно казват повечето сервизи 30000 50000 в тези граници.
7.Скоростната кутия има защита против случайно включване на паркинг в движение чува се едно леко бръждене.
Това е като инфо от мен




п.п. Относно това за резервните части казвайте винаго, че е автоматик има значение ако сменяте воден радиатор .При автоматика маслото минава през радиатора за охлаждане.Така се получават грешки при смяна.
Мнението беше редактирано от marlio: 28 януари 2010 - 10:42
Отговори

Automatic снимка Automatic 30 януари 2010 - 00:17

Би ли споделил как се източва всичкото масло?
Отговори

PinObi снимка PinObi 30 януари 2010 - 22:12

колеги на автоматик маслото на 100% не е възможно да се смени а за кик дауна всяка марка си определя принципа на деиствие аз сам се занимавал с ремонт на автоматици но на ауди и мерцедес и това за бутон под педала не сам го чувал
Мнението беше редактирано от PinObi: 30 януари 2010 - 22:14
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 01 февруари 2010 - 10:22

 marlio, на 28 Jan 2010, 10:34, каза:

Здравейте колеги.Аз съм с автоматик и ще споделя какво знам аз за автоматиците.
1.Спускането по инерция не е желателно но и не е фатално в скоростната кутия има един датчик на принципа на центробежния прекъсвач който следи скоростта и определе предавката на която да включи ако е изключена.
2.За работа на празен ход в сервизната книга пише че при студен двигател и скоростна кутия е препорачително даже по често да е в положение N.
3.За включване в положение 1 2 3 примерно ако сте с 90 Км/h и включите на положение 1 скоростната кутия ще си остане на тази предавка която е подходяща за нея докато не намалите скоростта необходина за 1-ва предавка.А при изкачване на заледено минавайте винаги в положение 1 така ще избегнете случайно автоматично сменяне на скорост което би довело до подхлъзване на гумите изпитано е работи безотказно.
4.В спортен режим колата става малко по агресивна и прави предавките малко по дълди.При мен на спортен режим се изключва ESP.
5.Зимен режим не помага особенно много при заледена пътна настилка прави газта малко по тежка и оборотите малко по тромави с цел предпазване не рязко подаване на газ.А това дали колата тръва на 3-та или на 1-ва не се знае точно.
6.Смяна на маслото може да се източи цялото а не само половината както един колега беше писал по горе.А за километри различно казват повечето сервизи 30000 50000 в тези граници.
7.Скоростната кутия има защита против случайно включване на паркинг в движение чува се едно леко бръждене.
Това е като инфо от мен




п.п. Относно това за резервните части казвайте винаго, че е автоматик има значение ако сменяте воден радиатор .При автоматика маслото минава през радиатора за охлаждане.Така се получават грешки при смяна.



За източването на мслото незнам как става, но мисля че се източва на работещ двигател.Обаче специално за Опел не съм чувал маслото да се охлажда от радиатора за охлаждане.Има си отделен радиатор,който се намира пред основния(поне при мен е така),сменях го преди около месец защото се спука.
Ремонта излиза доста солено,по-нагоре съм писал вече. Не пожелавам на никой да му се случва. Публикувано изображение
:devil-smiley-019: :drinkin:
Отговори

Blaze 2.0 16V снимка Blaze 2.0 16V 01 февруари 2010 - 10:32

Едно въпросче само.
Искам лятото да ходя на къмпинг някаде из България и искам да знам дали ще има проблем да дърпам каравана с автоматика,защото климатика на Пежото е за пълнене а нямам намерение скоро да го пълня.
Питам защото много хора са ми казвали че не било хубаво да се тегли с автоматик,а колата си има фабрично теглич и щом са и сложили явбо не е проблем да теглиш.
Мерси предварително.
:devil-smiley-019:
Отговори

joyin снимка joyin 18 февруари 2010 - 00:49

Колеги искам да попитам понеже никъде не видях да пише, при смяната на маслото кутиятя обезвъздушава ли се? Питам за да разбера дали мога да сменя маслото при кварталния майстор, че в Джемини късат глави, а и Вектра 92г. са забравили какво е
Отговори

opel4o снимка opel4o 18 февруари 2010 - 21:28

Сменяш си го сам без грижи или при кварталния майстор. Отвиваш пробката, изреждаш няколко пъти скоростите, за да изтече повече масло, после по обратния ред, наливаш през щеката с малка фунийка, поне при мен е така.
Отговори

joyin снимка joyin 19 февруари 2010 - 03:17

:unsure: Супер значи съм поне 100 лв. напред. Благодаря много, и ще следя темата с голям интерес.
Отговори

Илия Джавгъров снимка Илия Джавгъров 21 февруари 2010 - 19:25

Колеги аз съм леко нов във форума карам Астра C14SE но мисля да я сменям с една Омега 2,2 бензин автоматик,но има някакъв проблем с скоростите.Когато стои известно време на П след като включиш Д свети чека на компютъра казаха ми че ако се изчисти селектора ще се оправи но незнам.МОЛЯ ако някой е наясно да внесе малко светлина.И като цяло някой имали мнение за този мотор?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 21 февруари 2010 - 19:33

Отидете до Джемини 4 с автомобила и нека да го погледнат -> ЦЪК
Ако не са лъжа вариантите са два - почистване на селектора и подмяната му - цените са съответно 100 и 450лв :icon_wink2:
Отговори

Илия Джавгъров снимка Илия Джавгъров 22 февруари 2010 - 10:43

Много благодаря за инфото.



 siegfrid, на 21 Feb 2010, 19:33, каза:

Отидете до Джемини 4 с автомобила и нека да го погледнат -> ЦЪК
Ако не са лъжа вариантите са два - почистване на селектора и подмяната му - цените са съответно 100 и 450лв :25:
Отговори

joyin снимка joyin 22 февруари 2010 - 19:50

Точно за селектора е обяснено прекрасно от един колега по-горе в темата. Предполагам може да се почисти в домашни условия + малко сръчност.

Цитат

Отидете до Джемини 4 с автомобила и нека да го погледнат -> ЦЪК
Ако не са лъжа вариантите са два - почистване на селектора и подмяната му - цените са съответно 100 и 450лв :25:

А тези 100 лева за почистване :25: , не са ли прекалени? Егати обирджиите.
Отговори

Илия Джавгъров снимка Илия Джавгъров 22 февруари 2010 - 20:17

Прочетох мненията на колегите въпроса беше дали точно този проблем може да е от селектора и ще се реши ли.
Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg