Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

О-пръстени за дюзи

stefan_suny снимка stefan_suny 21 май 2010 - 15:36

Здравейте колеги.
Протече ми единия опръстен на рейката с дюзите. За "оригинални" ми искат по 5лв парчето, което си е меко казано кожодерство, на железарията са по няколко стотинки.
И тук е въпоса:
Знае ли някой размерите на тези опръстени? двигатеря е от профила ако има значение.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 21 май 2010 - 21:19

А ти къде ги намери? Аз съм търсил и само комплект с дюзи ми ги предлагат :mhihi: Другото е че там не може да се сложат всякакви!!! Температурата е висока, трябва да са устойчиви на бензиновите пари и масло :icon_wink2: . Звеми си от тези който са си за тази работа. :icon_wink2:
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 22 май 2010 - 15:35

За гумичките питах в АутоПлюс. Казаха че имат с 1 ден доставка от София.

Проблема си временно го отстраних - на проблемната дюза размених горния и долния опръстен и заспа. Между другото от леко закъсания опръстен ми е бил проблема с малко повечето въртене на стартера след като престои колата - сега си пали на четвърт както преди, независимо колко време е стояла.

За сведение - на моя двигател опръстените на дюзите са 8х15мм (вътрешно/външно) , горните и долните са еднакви.

За самите опръстени - наистина трябва да са малко по специални - маслоустойчиви, температурата е около 90 градуса там където са. Имам познати които са слагали "алтернативни" гумички от магазин за опръстени, а не от такъв за авточасти, и нямат проблем просто не си спомня точния размер. Така че ако му се наложи на някой да сменя тия щуротии и не му се дават 40лв вместо 2 да се поразтърси и по другите магазини ;) ...всички сме чували с какви надценки работят магазините за авточасти все пак!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 юни 2015 - 10:09

Виждам, че темата е стара, но тя е първата която ми излезе докато търсех информация за размера на въпросният О-пръстен и за да е полезна и на колеги с други двигатели:
При Вектра Б Х18ХЕ(предполагам и Х20ХЕВ) размерът е същият ф8мм*3,5мм, намерих ги в магазин за авточасти за 1,4 лв. бройката, добре е да смените и четирите пръстена, защото при мен един беше сцепен а останалите имаха дребни напуквания-говоря за долните, горните О-пръстени са индентични и при проблем с тях протича бензин.
Аз имах проблем с долният О-пръстен, като загасях двигателя се чуваше засмукване на въздух оттам, след доста ровене разбрах, че е оттам де :icon_wink2: . Та ако чувате да ви съскат диви зверове под капака след загасяне на двигателя проблема е ясен.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 21 март 2016 - 09:10

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:19
Отговори

Делчо снимка Делчо 21 март 2016 - 12:51

 kalin09, на 21 март 2016 - 09:10, каза:

Правете разлика м/у бензинови и дизелови мотори.


Обикновените О пръстени, като тези по железариите, не стават.
Материалът им обикновено е NBR/т. н. синтетичен каучук/. На въпросните, бензина под налягане им разказва играта.
Затова другите са по-скъпи. Но чак пък по 5лв/бр. за мен е пресилено!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 21 март 2016 - 15:36

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg