Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за 4х4 при Опел.

Sammy снимка Sammy 12 февруари 2012 - 19:49

ами аз сам пообяснил с един два реда малко по назад ама кои да прочете по лесно е направо да се пита

а за спирането и пускането трябва да се намерят читави съединители нови със сигурност има някаде ама ще са много скъпи
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 12 февруари 2012 - 23:12

 Sammy, на 12 февруари 2012 - 19:49, каза:

а за спирането и пускането трябва да се намерят читави съединители нови със сигурност има някаде ама ще са много скъпи

Точно за това говора в днешно време няма читави работи
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 13 февруари 2012 - 01:06

А не може ли без него Sammy ?
Предлагам темата да се направи важна тъй като няма никакво инфо във форума за раздатки.
Колеги Sammy , m4r1qn дайте инфо как се прави постоянно зацепена.
Отговори

Sammy снимка Sammy 13 февруари 2012 - 15:36

 ASTOR, на 13 февруари 2012 - 01:06, каза:

А не може ли без него Sammy ?

срещу заплащане!!!се прави зъбно колело

какво да може без него???
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 13 февруари 2012 - 18:22

 Sammy, на 12 февруари 2012 - 19:49, каза:

а за спирането и пускането трябва да се намерят читави съединители нови със сигурност има някаде ама ще са много скъпи

За тия съединители ставаше на въпрос , те се махат и се слага зъбното колело за което говориш , правилно ли съм разбрал ?
Отговори

ivooo снимка ivooo 13 февруари 2012 - 18:43

 ASTOR, на 13 февруари 2012 - 18:22, каза:

За тия съединители ставаше на въпрос , те се махат и се слага зъбното колело за което говориш , правилно ли съм разбрал ?


Предполагам колегата има предвид това :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

защото пробелма им е феродото .... а именно :

Публикувано изображение


и не е необходимо да се махат всички ... ако слагаш едно правено колело махаш само едно от тези, но според мен не е добър вариант само с 1 !
Мнението беше редактирано от ivooo: 13 февруари 2012 - 18:44
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 13 февруари 2012 - 23:07

 ASTOR, на 13 февруари 2012 - 01:06, каза:


Не знам как се зацепва постоянно - само съм чувал. Все още се боря с хидравликата - работи засега. Изработката на зъбното колело си е ноу хау и едва ли някой ще пусне чертеж на въпросната макина. Хубаво е че има хора които знаят как се прави. Има едни шведи дето за 700 евра ти правят виското и усилване на корпуса, правиш колело на место съединителя и почваш да даваш газ докато изпатка скоростната :)
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 14 февруари 2012 - 11:43

Твоята значи не си я правил постоянно зацепена, демек си със стандартна ли Мариане ? и държи сега след ъпгрейта ? Аз сериозно мисля да се захващам с това да видя какво може да се направи.Има хора които знаят какво се прави .
Отговори

Sammy снимка Sammy 14 февруари 2012 - 13:06

може аз да съм един от тия дето знаят кво да се прави,може аз да правя зъбните,може и аз да знам каде и как се подсилва и укрепва и още други както е при нашата астра 4х4 която до сега има доста стартове на всичката газ и даяни здраво,като кавам доста имам в предвид по мои сметки поне над 60 сухи старта от място на всичката газзззззззз
Мнението беше редактирано от Sammy: 14 февруари 2012 - 13:09
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 14 февруари 2012 - 14:32

 ASTOR, на 14 февруари 2012 - 11:43, каза:

Твоята значи не си я правил постоянно зацепена, демек си със стандартна ли Мариане ? и държи сега след ъпгрейта ? Аз сериозно мисля да се захващам с това да видя какво може да се направи.Има хора които знаят какво се прави .

Мдам хидравликата работи и не се е прецакала все още.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 14 февруари 2012 - 19:33

Дано продължава да бачка Мариане..
Sammy може да споделиш нещо от това което знаеш , ако няма проблем. Това е и целта на темата.
И аз съм чувал че и корпуса и се усилва шото се предава и той.
Поздрави.
Отговори

dimi_54 снимка dimi_54 11 март 2012 - 13:24

Здравейте колеги имам Опел вектра 91г. 4х4 2.0, използвам темата за да попитам на какво може да се дължи това , че когато карам напред 4х4 не се включва, а когато карам назад работи без грешка.Разбира се не мога да карам все на задна:))))))
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 12 март 2012 - 20:24

Чакай, че се вкарах в размисъл - как я разбра, че на задна работи - стъпи на сняг и някой отстрани те гледа как задните колелета пробуксуват или ти се струва че на задна потегля по добре от на предна?
Отговори

dimi_54 снимка dimi_54 13 март 2012 - 09:16

Здравей колега, бях се отчаял че няма да получа отговор. Та как разбрах,наложи се да отида до мои роднини в града и да закарам един бойлер. При нас има доста сняг през зимата. Та моите роднини живеят в една уличка която е доста стръмна, няма условия за засилване и какво стана 15 минути драпах напред, стигах до половината и обратно надолу. Накрая ми хрумна да опитам на задна - излезе като пушка, оказа се че когато е на задна 4х4 работи защото се вижда как въртят и задните гуми. Направих втори опит на лед пак по стръмна улица. Спирам на място, когато е напред буксуват само предните гуми и не мърда, а когато е назад буксуват и задните гуми и излизам.Та затова зададох този въпрос.Доста изчетох за устройството и начина на действие на раздатката, но не стигнах до отговор.
Отговори

Гостplamen_ni_* 27 април 2012 - 08:17

Темата е много интересна и за мен,приятно ми е да понауча някой работи за 4x4 при Опелите
Мнението беше редактирано от plamen_ni: 27 април 2012 - 08:18
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 01 май 2012 - 16:11

И аз да споделя нещо, относно постоянното зацепване - в Англия и по-точно в мига вървят едни зацепващи пръстени, които се слагат на местото на многодисковия съединител и така става постоянно зацепена, цената им беше между 100 и 150 паунда. Един от проблемите им е изнасянето на феродото, но другия проблем който е при мен е, че аз не си смених сферата, която е консуматив. При стара Сфера се къса глупавия семеринг на виско муфата и от там цялата ти хидравлига избива вътре в раздатката и след това през одушника ти имазва двигателя. Сега имам две раздатки с читави съединители и скъсани семеринги :sad-smiley-046: Тъпото е, че има номер, но я няма никъде, затова колеги - сменяйте сферите на 100 000 км. или на 6 години! Намерих и един сайт в Швейцария за 2000 евро някъде ти я рециклират, били упълномощени от Щаер да сглобяват и рециклират техните раздатки, но и сумата си я бива!

Поздрави! :love_opel:
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 02 май 2012 - 22:26

По скоро се къса мембраната (може и семеринг да го наречем) на плочата за зацепване на съединителя от износени дискове - по голям ход и тя е готова и сготвяш таратор в моторния отсек. Що не врътнеш една шайба - о888749о86, да видим дали няма да изскочи някой семеринг от торбата с чудесата :)
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 03 май 2012 - 18:33

Може и от това да е, макар, че с англичаните с които кореспондирах ми казаха, че при износването само боксувало и нямало хубаво предаване на задните колела, но и като замине сфрата се получава същото боксуване. На мойта раздатка като я смених, я разглобих, феродата ми бяха здрави и не бяха износени. Няма значение де, проблемът е налице. Телефончето ще си го запиша, но в момента не мога да звънна понеже е спрян моя чак другия месец ще го платя, пуста му криза върна ме много назад. :sad-smiley-046: Ако имаш скайп или нещо от сорта, ще ти пратя на ЛС, да ме откриеш.

Поздрави! :love_opel:
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 21 май 2012 - 19:14

http://www.mickey-ga...o-4motion-400km
Тука пича използва кутия от audu TT
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg