Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Делко реми проблем.

tushez снимка tushez 12 октомври 2018 - 17:57

Здравейте. Имам нужда от мнение. Имам Кадет Е, 1.3s. Преди два дена смених акумулатора, стария се оказа че има повредена клетка. Сложих новия, Ac-Delco 50ah и реших да замеря токовете. Установих ,че след запалване поддържа няколко минути 14.15в, след това пана на около 14.0в. без включена консумация (фарове парно). С включени консуматори фарове, парно,радио,подгрев на стъклото пада до 12.50в. на обороти. С подаване на газ се вдига до към 13.0в. Това ме навежда на мисълта ,че алтернатора не е изправен. Алтернатора е Delco-Remy. Нямам лоша връзка, мерил съм директно от изхода на алтернатора + и маса на акумулатора и маса на алтернатора и + на акумулатора напрежението е еднакво. Има още едно кабелче под дебелия + на алтернатора, там напрежението е една идея по високо 14.15 на големия и 14.25 на малкия. Реле регулатора ли да почвам или диодната плочка или четки, те най бяха на плочката на регулатора?! Лампата на таблото си изгасва, включвам всички консуматори, волтажа пада на 12.6в и като подам газ да форсирам виждам в тъмното как лееееко мъждука лампат.Като изключа консуматорите волтажа се качва на 14 и колкото и да форсирам лампата не премигва.Разглобих алтернатора, четките са около 1.3см, не знам колко са като нови но ми изглеждат добре. С мултицета премерих плочката с диодите 6 бр са. В едната посока не показва в другата стойността е 1195..мисля ома, а в другата безкрайност, 1. Това ме навежда на мисълта че диодите са ок. Не знам колко ома трябва да са де. Черното нещо, живея в чужбина и тука го наричат диодно трио, то амортизира ми се изгаря ли? И на последно място волт регулатора. Направо да го сменям ли или може да се провери. Медните пръстени на ротора ми изглеждат добре. Единия няма износване а другия едва доловимо на око.
Отговори

bat van снимка bat van 12 октомври 2018 - 18:53

Здравей. Диодите ги премери на диод на мултицета.
Ако на диод са мерени и показват 1195 или нещо от сорта са за смяна.Диодите дават от 180 до 480-500 на диод в права посока. 180-200 дават шотки диодите.
Ако има прекъснали диоди нямо да има ампераж динамото.Ще кляка точно като в твоя случай.
Премери ги и ако и един диод не е наред - сменяи диодния блок.
Мнението беше редактирано от bat van: 12 октомври 2018 - 18:54
Отговори

tushez снимка tushez 12 октомври 2018 - 22:40

Премерих и 6те диода по отделно и стойностите на всичките 6 в едната посока са в рамките на 505-535 ома. В другата 1.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 октомври 2018 - 06:57

Масата от ухото на алтернатора ли я хващаш или от шпилката на диодния блок на гърба на алтернатора?
Отговори

tushez снимка tushez 13 октомври 2018 - 08:38

Масата я хващам директно на самия диод. Аз съм разглобил всичко. Те са 2 3ки като разглобиш блока с диодите и имат охладител. Той се явява общ. Но съвсем възможно се мери всеки диод по отделно.
Такъв е блока.

https://m.onlinecarp...ra-7990362.html

Като му разтвориш пластинките на болтовете става на 2 части и лесно може да се мери всеки диод.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 13 октомври 2018 - 16:36

Първо трябва да се зареди новия акумулатор на зарядно.След това като се мери зареждането трябва да се вземе маса и + директо на алтернатора.Това второто ти май си го направил!След като си го разглобил,аз бих сменил диодния блок регулатора заедно с четките.
Имах такъв Кадет преди време ама алтернатора беше Бош.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 октомври 2018 - 11:26

Най напред вземи четки и ги смени и виж какво ще стане. При тия алтернатори понякога видимо четките са наред но не зарежда в нормалните стойности. Затова смени първо четките и ако не се оправи тогава купувай диоден блок.
Отговори

tushez снимка tushez 15 октомври 2018 - 22:36

Днес имах малко време и купих волт регулатор и четки. Занесох в магазина стария волт регулатор, човека го провери и ми даде VR-D674 Mobiletron,11 евро,английски някакъв не съм ги чувал (понеже магазина е фирмен на тази марка) оказа се че е 14.8в стария,което ми се струва множко. Не знам дали не е прекалено за акумулатора. Диодите съм ги премерил няколко пъти всеки по отделно. И 6те за около 520 ома в посока и 1..нищо в другата посока. Инак човека ми изкара и диодния блок, 25 ампера, не знам дали не е малък ,че моя май е 35А. Ако се наложи и него ще купя (17 евро е). Диодното трио и него мерих 2-3 пъти, в едната посока по 520 ома на 3те извода в другата нищо, значи е добре. Статора съм премерил, ок е. Ротора също. Мисля да изгладя леко колекторите на ротора с финна шкурка. Купих и нов ремък от магазина на Гейтс, 2.40 евро, изненадах се доста от цената. Кербовах си 3 парченца кабел, 24 квадрата за да сменя 3те стари парчета. Само се чуд дали има значение че масата между димамото и блока на двигателя и тази между скоростната кутия и коша са гола оплетка, без покритие, а този от клемата на акумулатора до гредата е защитен с гума. Моите 3 нови са добре защитени дори им духнах по едно термо да покрия колкото се може повече. Утре или като ми остане време ще сглобя и ще тествам. Само тези 14.8в ме притесняват,че ще са множко. Знам че някои алтернатори на Двлко Реми работят на 14.8 но това не е ли предвидено за едни стари модели акумулатори?
Отговори

bat van снимка bat van 16 октомври 2018 - 05:40

Няма да има проблеми с напрежението.
Отговори

tushez снимка tushez 20 октомври 2018 - 19:25

Здравейте. Днес имах свободни час и половина. Смених волт регулатора, и четките (отделни са ). Излъсках всички клеми. Смених всички кабел маси. В алтернатора всичко свети. Сглобих, сложих новия ремък и запалих. С ужас установих че поддържа около 16.5-17 волта ток при регулатор 14.8в по спецификация. До тук добре. Включих консумативи на макс и ...12.5в. Върна ме в началото. Не съм проверявал преди колко грее алтернатора но за 10 мин. Работа беше доста топъл, трудно си държиш ръката на него. Разглобих всичко на ново. Ротора беше най-горещ от всички елементи. Премерих му съпротивлението около 03-04 ома е. Мерих го уж, няма укъсяване. Статора също. Сега на ред е диодния блок. Който уж е мерен, няма пробил диод, всичките 6 диода са със сходни мерки около 500-520 ома. Едно нещо ме притесни. Бях включил случайно мултицета на АС, и го сложих на клемите на акумулатора, и показа 34В! Това нормално ли е? И колко е нормално да загрява алтернатора?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 октомври 2018 - 19:38

Имаш пробил диод. Смени си диодния блок, а профилактично може да смениш и регулатора ако е отделен.

Принципно деу и други корейци са с напрежение 14.8 волта, така че това не е страшно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 октомври 2018 - 19:41
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 20 октомври 2018 - 21:00

Възможно е диод да пробива при напрежение над 12 волта. С мултицета си с не повече от 9 волта.Можеш да мериш с крушка от къси или дълги за товар.Вземаш 2 жици едната на минус на акумолатора;крушка ;диод;другата жица към плюс---след това сменш изводите на диода.Трябва да свети само от едната страна.Ако има пробив диода то ще го хванеш със светлината от обратната страна-колкото е по голям пробива толкова по силно ще свети.Това го пиша от опит с други апаратури диоди под напрежение се държат коренно различно от меренето.
Мнението беше редактирано от stoyanzs: 20 октомври 2018 - 21:18
Отговори

tushez снимка tushez 20 октомври 2018 - 22:02

Регулатора и четките са ми нови. Диодна плочка ще купя понеделник, да сменя. Възможно е при по висок волтаж да пробива. Утре ако мога ще тествам с лампа. Но защо има 35в АС променлив ток на клемите като меря не мога да си обясня.
Отговори

bat van снимка bat van 21 октомври 2018 - 07:32

Колега потърси друг измервателен уред с който да работиш.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 октомври 2018 - 08:16

Ако ти се занимава с изследвания вземи осцилоскоп и ще видиш какво точно отива до акумулатора. А за всеки случай послушай колегата и мери с друг уред. Сега, ако си намериш някое флуке най- добре, но все пак...
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 21 октомври 2018 - 09:11

Най вероятно е като смениш диодите всичко да се оправи по метода проба грешка. Що се отнася до уреда за мерене аз с ХИОКИ оригинален японец си меря 220в но техниката не се включва волти колко щеш ампер ѝок- причина лоша връзка в техниката.Та мисълта ми е че под товар нещата излеждат по друг начин.Стрелкови уред или пробна лампа могат да поомогнат понякога повече
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 октомври 2018 - 14:43

 tisho.74, на 21 октомври 2018 - 08:16, каза:

Сега, ако си намериш някое флуке най- добре, но все пак...

плюс осцилоскоп хантек!
Колегата май иска да си реши проблема с минимални разходи и тази оферта едва ли го устройва!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 октомври 2018 - 14:56

Е нали затова съм писал онова "все пак":-) има и други неща, които ще му свършат работа.
Явно ще трябва да сменя диоди, ама да видим.
Отговори

tushez снимка tushez 21 октомври 2018 - 20:26

Разходите не са проблем. Никакъв. Купил съм кадета да си ръчкам по него. Както споменах, живея в чужбина на мъничък остров. Мисля, че освен моя кадет съм виждал още един. Познайте как се намират части за тази "екзотична" за острова кола. Две седмици термостат търсих. Мултиметъра който ползвам е Amprobe AM-570, добра марка, почти 100$ е. Ако в магазина се намираха части щях да купя всичко на куп и готово. Осцилоскоп нямам. Правя каквото мога. В сервиза на autoelectrician-a човека ми погледна алтернатора и каза ооо, европейско делко от опел или воксхол...няман никави части за него. Волт регулатора ми го даде по каталог от воксхол астрамакс/кадет пикап. Така че се оправям както мога. Другият ми вариант е ebay и amazon. Повечето части от там си набавям.

Утре ще ходя до някакъв магазин за яхтена електрика и електроника. Човека ми каза че имал такъв диоден блок. Пратих му снимка на моя. 25 ампера. Не знам моя колко е и дали няма да е малко.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg