Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лек проблем при ускорение - задържа м/у 3 и 4х оборота?

2000_16v снимка 2000_16v 17 май 2008 - 08:28

Здравейте!

Има едно проблемче с ХЕ motr. 2.8. То може и да не е проблем но ме дразни малко. Става въпрос за следното: При ускорение с постоянно подаване на газ (тоест без да "помпам" педала - просто го дърва в константно положение) се забелязва едно "задържане" в ускорението между 3 и 4 хил. оборота? Ускорява добре - задържа м/у 3 и 4х. об. - след това си ускорява както си трябва до прекъсвач. На какво може да се дължи това? Check контрола не ми свети, двигателя не пипа въобще маслото. Миналата година ходих и на диагностика в Бояна ауто. Наистина заради друг проблем но ако имаше нещо, щяха да ми кажат...
На мен ми прилича на ламбда сонда но пък не ми свети Check контрола? Знам че сигурно ще препоръчате да отида пак на диагностика но първо питам тук за вашето мнение, защото просто в момента нямам време да ходя по сервизи. Подобен проблем имах на старата ми Вектра ХЕ, но при нея умираше във високите - просто след 5 х. оборота все едно изведнъж пускаш газта и забива нос ... Оказа се точно ламбда сонда, но пък Check лампата ми светеше непрекъснато...

Thanks :unsure:
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 17 май 2008 - 13:43

Запушени дюзи,бенз помпа и както ти каза ламбдата са възможните при4ини.Също така може да е от възд филтър ако ти е "Спортен" 2.8М не оби4а "Спортните"-конусовидни филтри.Аз бях с такъв и яко ми бъзикаше оборотите,прочетох тук ,там и го разкарах и сега нямам проблеми с панелката.

Успех в начинанието.
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 17 май 2008 - 14:04

Да прави сте, на диагностика е най-добре ама както казах, нещо няма свободно време, не е за 30-те лева. Нали трябва да се отиде в работно време да се виси там и тн. тн. ... Та затова така питам предварително.
Фиртъра си ми е оригиналния в кутията - хартиен на Fiaam, и то новичък, често го сменям. За дюзи, ами не ми се вярва защото досега три пъти съм сипвал добавки на STP за чистене. Знам че нямат особен ефект ама все ми се струва, че щеше да се отрази дори минилно да е ... Освен това ако са дюзи , не би ли трябвало двг-то да си е спънато в целия диапазон а не само между 3 и 4х. об. Просто няма логика според мен?! Най-вероятно ми изглежда ламбдата, но пък защо не ми свети Check контрола? Може ли да е прецакана а пък да не свети?!

А и още нещо което може би има значение в полза на подозранието за ламбдата: Значи, нали Check-a все пак присветна от време на време и огасва след секунда - две. това си е нормално за проверка ... Но когато "изпържа" колата във високите обороти и особено ако покарам малко все на пълна ръчка, Check-a след това светва (казвам след това защото не свети по врмеме на ръчката а после като подкарам леко на около 2х. оборота). Светва постоянно за около минута-две и после угасва. Все едно нещо преобогатява или не знам какво и аз .... Но все така прави, което ме навежда на мисълта за сондата ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg