Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Електронен блок за Астра Г 1.8

Cvetan Caikov снимка Cvetan Caikov 04 март 2009 - 18:05

Здравейте колеги,

Колата ми спря в движение и светна жълтата лампа с перка и оттогава пали само студена и работи само докато загрее до към 60 градуса :(. След това трябва да я чакам да изстине, да разкача акумулатора за малко да се рестартира компа и евентуално да тръгне за някоя минута :)



В сервиза ме зарадваха, че проблема ми е в електронния блок на двигателя, който след 60 градуса спира изобщо да работи. 

Той обаче нов се оказа ужасно скъп.


Така че спешно търся такъв блок, модела е:

Siemens 
90 560 476
S 98 001 - 09
5WK4

Колата е Опел Астра 1.8 16v 1999г


Или пък ако някой разбирач по електрониката може да го прегледа ако е някакъв елементарен проблема да го отстрани дайте телефон или нещо. Аз съм в София, но предполагам, че мога да го изпратя някъде с куриер.

Мерси :)
Мнението беше редактирано от Cvetan Caikov: 09 март 2022 - 21:25
Отговори

feron снимка feron 04 март 2009 - 19:00

Здравей колега,

И аз имам подобен проблем с Вектра Б X18XE1 дигател и компютър 90569370 Сименс 5WK9. При мен засега работи и може да се движи със светнат check. По същия начин се появява проблема, като загрее колата (на диагностика ми вади грешка на 1 дюза, оказа се че в ECU има прекъснати кабели и трябва да се смени). Ако не е тайна може ли да ми кажеш, колко са ти искали на теб за ECU.

Поздрави
Отговори

Hevy снимка Hevy 04 март 2009 - 19:06

Доколкото знам това се лекува с ремонт на компа, често срещано явление е. Тук един ги прави май за 100лв, ако не е вдигнал цените вече....Трябва и в София да има такива "радиолюбители"

редакция - ако съм бил неясен - става въпрос за ремонт на ECU - отварят ги, запояват им пътечките.
Мнението беше редактирано от Hevy: 04 март 2009 - 20:01
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 04 март 2009 - 19:53

Ако говориш за платката под калника която управлява климатика и парното и по точно цялата охладителна система се обърни към колегата pepel на мен ми бяха казали че ми е заминала но проблема се оказа един от големите бушони до акумолатора.Тогава колегата pepel ми беше писал че има решение,мисля че продаваше такава платка,но не съм сигурен защото беше одавна.Успех.
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 04 март 2009 - 20:31

-тая платка се намира до казанчето за доливане на антифриза , закачена на самия мотор ,
-та тоя управляващ блок за Х18ХЕ1 мотор струва НОВ - 2400-2600лв / зависи от дилара / ,
-като загрее колата от лоши връзки в самия блок дава тая гадна грешка на 1-ви цилиндър ,
ОПРАВИЯ НЯМА !!
-всяки опит за ремонт на самия блок е временен ,
-по евтино излиза от друг двигател да се свали тоя управляващ блок НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Е ПАК ОТ Х18ХЕ1 мотор / иначе има некви пинове, не съвпадат / , трябва ти също и едно много малко чипче от самия ключ / имобилаизера / , и като отвориш патрона на самия таралеж на контактния ключ , там има едно като пръстен в едно с една пласмасова кутиика / това е четеца на имобилаизера / закачаш ги на твоя мотор и си ГОТОВ !
-тея 3 неща варвят от 600 до 100 лева :bravoo:
Отговори

Cvetan Caikov снимка Cvetan Caikov 05 март 2009 - 11:19

Здравейте

Ами аз незнам дали това всъщност е ECU.

Но иначе и на мен ми обясниха, че е добре да си го търся с имобилайзера.

В една морга ги намерих трите части от същия мотор за 800 лв при положение, че първо ги пробваме и после ги плащам и ако не се намерят по евтини май ще ги взема ..

Иначе в сервиза ми казаха, че могат да ми го поръчат нов за 2600 лв, а в Олимпия е 2400 лв.

Това за част, която не знаех, че съществува :). Мисля, че това не е платката за управление на климатика.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 март 2009 - 12:23

 Cvetan Caikov, на 05 Mar 2009, 11:19 AM, каза:

Здравейте

Ами аз незнам дали това всъщност е ECU.

Но иначе и на мен ми обясниха, че е добре да си го търся с имобилайзера.

В една морга ги намерих трите части от същия мотор за 800 лв при положение, че първо ги пробваме и после ги плащам и ако не се намерят по евтини май ще ги взема ..

Иначе в сервиза ми казаха, че могат да ми го поръчат нов за 2600 лв, а в Олимпия е 2400 лв.

Това за част, която не знаех, че съществува :). Мисля, че това не е платката за управление на климатика.


Колега,първо на 100% установи от какво ти е проблема:
-електронен блок за управление на перките,който се намира пред предна лява гума в подкалника
-или компютъра на колата(ECU)
Отговори

Cvetan Caikov снимка Cvetan Caikov 05 март 2009 - 14:14

 IvailoM, на 05 Mar 2009, 12:23 PM, каза:

Колега,първо на 100% установи от какво ти е проблема:
-електронен блок за управление на перките,който се намира пред предна лява гума в подкалника
-или компютъра на колата(ECU)

Става въпрос за частта, за която говори taxiruse.


Не е компютъра зад ръчната спирачка (който мисля, че е ECU)

Явява се master на разни други електронни модули за охладителната система, ABS, Traction и имобилайзера, които са вързани през него.

Закачена е на мотора и е капсулирана.
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 05 март 2009 - 21:49

имах такъв проблем с едното такси , Много добър майстор се опита три пъти да го прави , но като загрее колата и се прекъсват некви си там писти / с байпас стана, но за 2-3 дена само / , щом ще го пробват и тогава ще платиш , отивай веднага :bravoo:
Отговори

panafon снимка panafon 12 септември 2012 - 00:11

искам да споделя че почти нищо не е писано за този често срещан проблем,става въпрос за х18хе1 за астраг,обиколил съм цяла Варна и Добрич и го нямат този компютър в чудо се видях,да светнем малко колегите от форума да не изпадат като мен в тази ситуация,става от вектра б фейс и зафира но ако е комплект комп.имобилайзер-чип и дебитомер,и повече от 200лв.-250лв. да не дават,искат им по 400.500лв.,
Мнението беше редактирано от panafon: 12 септември 2012 - 00:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg