Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

грешки при Y17dt

gramis снимка gramis 18 април 2014 - 17:17

здравеите днес ми светна лампата и ми се пявиха следните грешки:

P0370 - Pump Position Sensor Invalid Signal
(04) - Not present

P0400 - Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure: trouble code description)
(05) - Present
втората се беше извадил един вакум от клапана на егр ,а за първата си нямам идея ,след като ги изтрих за сега няма нищо.
някои ако може да помогне на какво се дължи -P0370 - Pump Position Sensor Invalid Signal
Отговори

reload снимка reload 18 април 2014 - 19:34

 gramis, на 18 април 2014 - 17:17, каза:

здравеите днес ми светна лампата и ми се пявиха следните грешки:

P0370 - (04) - Not present

Предполагам, че колата с този двигател е Corsa или Meriva и нямаш проблем с паленето и вървежа. Изчисти грешка и ако се появи пак , може да направиш ТОВА
При мен на корсата имаше такава грешка, набита явно преди да я купя, но след изчистване изчезна.
Отговори

gramis снимка gramis 18 април 2014 - 21:04

 reload, на 18 април 2014 - 19:34, каза:

Предполагам, че колата с този двигател е Corsa или Meriva и нямаш проблем с паленето и вървежа. Изчисти грешка и ако се появи пак , може да направиш ТОВА
При мен на корсата имаше такава грешка, набита явно преди да я купя, но след изчистване изчезна.

ами незнам кога се появила но днес светна лампата и я закачих и видях двете грешки.преди месец я закачах и нямаше нищо а до сега не съм имал проблеми и не е светила лампата
Отговори

reload снимка reload 18 април 2014 - 22:05

Не каза за каква кола става въпрос? Лампата е светнала, защото ти се откачил маркуч . Пуснах ти линк за грешката и не знам кой ти е казал, че е сензор на помпата. Ако колата си върви и не светва чека, не виждам причина да търсиш и ремонтираш нещо!
Отговори

gramis снимка gramis 19 април 2014 - 08:01

 reload, на 18 април 2014 - 22:05, каза:

Не каза за каква кола става въпрос? Лампата е светнала, защото ти се откачил маркуч . Пуснах ти линк за грешката и не знам кой ти е казал, че е сензор на помпата. Ако колата си върви и не светва чека, не виждам причина да търсиш и ремонтираш нещо!

колата е астра г,а за гршката оп кома така изписва P0370 - Pump Position Sensor Invalid Signal
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 19 април 2014 - 12:07

Не знам с кой опком си, но на моя в списъка с кодове пише- P0370 Timing Reference High Resolution Signal A Malfunction.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg