Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпроси за Corsa C 1.2

PepoNikolov снимка PepoNikolov 09 август 2020 - 18:33

Здравейте, накратко имам няколко въпроса относно corsa c 1.2 twinport двигател, тъй като обмислям покупка на такъв автомобил. Автомобилът е със пробег 90500 км. и е купуван от България през 2005 г, каран е малко защото е на пенсионер(въпреки че не вярвам напълно :D) . Пратих познат който разбира от коли и след като го огледа и покара ми каза че е добре, запазен е и наистина е на тези километри. Първият ми въпрос е на колко хиляди км. се сменя веригата, защото собственика е казал, че на този мотор се сменя на 180 000 но аз мисля, че е по-рано. Вторият ми въпрос е относно очаквания разход на този мотор, разбира се ако някой има същия ще се радвам да сподели. Автомобилът е с 2 врати ако това има значение. Също така ще съм благодарен, ако може да ми кажете колко приблизително ще струва първоначално обслужване и какво трябва да се смени, а също така и ако може да споделите за често срещани проблеми при този двигател и цената за поправянето им. Благодаря Ви!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 август 2020 - 18:39

Веригата се сменя когато се разтрака. Ако се кара с читави масла (разбирай това в първата колонка в книжката) и най-вече се сменят на 10-12 до макс. 15 хиляди или 1 година може и изобщо да не я смениш.
За разхода нека някой колега с такава да напише нещо.
Отговори

benzy снимка benzy 09 август 2020 - 19:59

Здрасти колега,
Използвай търсачката горе в дясно и напиши Z12XE това мисля ти е кода на мотора (не би следвало да е туинпорт, просто е с два разпределителни вала) и ще намериш доста резултати и отговори. Но не се стряскай от всичко, моторчето е добро. Към казаното от Тишо ще кажа забрави 12 и 15 - сменяй на 10 хил км и двигателя ще ти е благодарен 15 е ужасяващо много (лично мнение). И ще допълня още нещо, което самият Тишо казва: до 120 000 нямаш проблеми до 150 000 се ослушвай за шумове и ако няма към 180 000 смени.

За обслужване след покупката ремъци, ролки, масло, филтри предполагам това е около 3-400 лв с труда. Аз лично винаги сменям и останалите течности - спирачна, антифриз както и хидравлично масло и на трансмисията...

Относно разхода винаги зависи къде и как караш, възможно е да постигнеш заводските 5.5 средно възможно е никога да не ги доближиш.
Колегата sathv май е имал такава, от него най-точно инфо ще дойде ако се включи.
Отговори

sathv снимка sathv 09 август 2020 - 20:49

Тази корса е със Z12XEP двигател. И си има вихрови клапи щото е Twinport. Разкошен двигател за това купе. Извънградско 5/100. Градско 7-8. Обслужване 3.5 литра масло и филтър. Веригата консуматив. 80-120000 средно. Два пъти съм я сменял, щото първия път беше автърмаркет Ruville и изкара 20000. 90% от тези корси ноито се продават са с разхлабена верига и са на около 200000. Западняците един път са влизали във филма със смяната и втори път не повтарят щото труда на запад е скъп и ремонта не е рентабилен. Освен веригата са проблемни дебитомера около 300 лева само Bosch, Egr клапана 260 лева и в този случай и вихровите клапи. Лично от мой опит прецакани вихрови клапи на корса не съм виждал щото карат доволно 250000 километра. Проблема е при астрите щото са тотално сдухани от каране , корсите не. Няма западняк, дето ще се навре и навърти 300000 километра с корса. Така, че една верига няма да те събори.
Отговори

PepoNikolov снимка PepoNikolov 09 август 2020 - 20:59

Благодаря за отговорите, и да ви питам според вас 2500 лева като цена добре ли е за тази корса( 2005 година,2 врати е), има леки външни забележки но километрите мисля че са реални. Линк мога да ви изпратя на лично(не знам дали е против правилата да пусна в темата)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 август 2020 - 21:15

Ако е тази на 90 хиляди- взимай!
Отговори

sathv снимка sathv 09 август 2020 - 21:26

Ако трябва да кажа реално, кола с две врати не ти трябва. Парите според мен са малко много. Освен ако няма екстри. Било центално, ел стъкла и огледала, ABS и радио bose. Климатика и то работещ не се брои за екстра. Иначе двигателя е здрав пък и да е на повече километри не е голямо значение. Отвори вратите и огледай под тях, че там много ръждясват.
Мнението беше редактирано от sathv: 09 август 2020 - 21:27
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 август 2020 - 21:43

Видях ти обявата и не знам.... Ако всичко работи, ама наистина работи, и я вземеш за 2 става. Нещо след като видях снимките вече не съм убеден, че тия 2.5 са оправдани.
Отговори

PepoNikolov снимка PepoNikolov 10 август 2020 - 13:37

Здравейте, намерих друга с 4 врати, но е по-стара, не е twinport и със сигурност километража е върнат. Като надежност, разход и проблеми сходни ли са със twinport версията?Също така със верига ли е въпросният мотор?
Отговори

sathv снимка sathv 10 август 2020 - 13:52

Тая поне на външен вид е къде по-добра. 4 врати и по добрия двигател щото няма вихрови клапи да се прецакат.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 август 2020 - 15:34

 PepoNikolov, на 10 август 2020 - 13:37, каза:

Здравейте, намерих друга с 4 врати, но е по-стара, не е twinport и със сигурност километража е върнат. Като надежност, разход и проблеми сходни ли са със twinport версията?Също така със верига ли е въпросният мотор?

Тая без много зор ще я земеш под 2. Предимствата са описани от колегата горе:-)
Отговори

PepoNikolov снимка PepoNikolov 14 август 2020 - 18:45

Попаднах на още една, цената ми се струва атрактивна както и годината на производство и външния вид, но от обявата не става ясно кой двигател е и пробегът ми се струва прекалено нисък. За тази какво мислите?
Отговори

benzy снимка benzy 14 август 2020 - 19:02

Ако успееш да разчетеш VINа от първата снимка може да го провериш с някой VIN декодер и там ще ти излезе и кой е двигателя.
Имаха един 75 коня бензинов, но не знам кода. Иначе 70 к.с. е дизел.
Надали е на 56 хи, но по принцип този тип коли не навърта огромен километраж
Лично на мен ми е много червена, а аз по принцип харесвам червеното, иначе изглежда запазена
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 14 август 2020 - 19:11

Двигателя е 1,0; 70 коня (52kW) бензин, дизел с 6500 оборота :naughtynono: не и в корса Ц.

https://en.wikipedia..._specifications
Мнението беше редактирано от dusty rain: 14 август 2020 - 19:18
Отговори

benzy снимка benzy 14 август 2020 - 19:24

Добре не се изразих ясно - да го кажем така - човека не знае какво продава.
70 кс бензиновия двигател е до 2005та - колата е обявена като 2006
2006та единствения двигател със 70 кс е дизеловия 1.3.
а този със 75 кс, от линка виждам, че също няма как да е - той се монтира до 2004та
Мнението беше редактирано от benzy: 14 август 2020 - 22:08
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 14 август 2020 - 19:35

Че не знае или се прави на ударен е ясно. Двигателя е бензин за мен и ВИН-а го тълкувам като W0L0XCF6866108269, най-малкото е са добавени 10 коня за отскок.

https://www.vindecod...L0XCF6866108269

Прави ми впечатление че липсват буквите за кубатурата на задния капак, което доколкото знам е само за двигатели под 1,2 литра.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 14 август 2020 - 19:48
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 август 2020 - 21:51

Двг-то е трицилиндровия бензин 1.0. Бегай от тая обява, че тва не е кола!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg