Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Отново термостат на X16XEL

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 26 февруари 2010 - 21:27

Нещата стоят така. Миналата година ми се прецака термостата. След няколко консултации по магазините си купих термостат QH (само термостата без тръбата) за 34 лева. Предлагаха ми уж оригинален за ~80 лева. Помислих си, че за този ще си взема почти 3 от по-евтините. Сложих го, но ми направи впечатление, че след работа на място около 1-2 мин. радиаторът започва съвсем леко да грее. При достигане на малко под 90 C на стрелката загрява доста. Изкарах зимата и лятото се прецака отново. Този път си закупих от същата марка за подобна цена, но от Германия. Историята се повтори-при работа на място съвсемлеко грее радиаторът, явно термостатът пропуска...прецака се след 3 месеца отново. Сега пак съм с прецакан термостат и съм пред дилемата: да си взема отново за 34 лева или да закупя онзи с тръбата за малко над 80 кинта. Но си задавам въпросът защо пропуска термостатът и дали, ако сменя термостатът и тръбата ще спре това пропускане и греене на радиатора в началния етап? Дали проблемът е в неуплътняване вследствие на износена тръба или...?
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 26 февруари 2010 - 21:44

аз си взех за 35 лв не помня марката с тялото и всичко и няма проблеми никакви :) Наи добре си смени с тялото :)
Отговори

race снимка race 26 февруари 2010 - 21:49

Здравей ,колега най -вероятно ти е износено леглото на корпуса,можеш да го пробваш ,като свалиш термостата да надуеш и не трябва да изпуска при затворено положение,и ако е така ще трябва да смениш и корпуса.
Същия проблем го имах на зафира x16xel,стария термостат при надуване пропускаше,сложих на behr с корпус за 80 лв. от Косер,при него нямаше това изпускане,и сега загрява маркуча след термостата чак при 90 градуса.
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg