Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с температурата

shogun снимка shogun 23 ноември 2015 - 22:25

Здравейте, имам проблем с температурата при движение ми показва 45 гардуса и само в задръстване стига до 90, съответно отопление в купето няма или е много слабо. Сменени са термостат и радиатор. Някакви идей как може да бъде оправено това. Колата е опел вектра А 16св
Мнението беше редактирано от shogun: 23 ноември 2015 - 22:25
Отговори

Коцето снимка Коцето 23 ноември 2015 - 23:26

Какъв термостат сложиха, гумичката смениха ли я? Като запалиш и поработи на място започва ли веднага да топли горния маркуч м.у радиатора и мотора?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 ноември 2015 - 11:07

Така както ти е казал и колегата, кофти термостат или кофти монтаж на термостата. Маркучите твърди ли са след повечко каране?
Отговори

shogun снимка shogun 26 ноември 2015 - 21:34

да маркучите са твърди, горния маркуч се затопля пръв долния е студен. Но и при 90 градуса отопление в купето няма
Мнението беше редактирано от shogun: 26 ноември 2015 - 21:39
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 26 ноември 2015 - 21:49

вземаш изкарваш 2та маркуча където стигат до радиатора за отоплението вземаш маркуч от чишмата и го бухаш в единият отвор после в другият за да излязат всички мръсотии,моята същата беше!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 ноември 2015 - 21:55

Ако пък искаш иди първо в някой по-лъскав сервиз и срещу 15/20 лв ги помоли да ти направят тест за газове в охладителната система. Пробвай като нямаш парно и не е много топла колата да отвориш капачката и да дадеш газ с отворена капачка. Виж изкарва ли балончета в разширителния съд.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 ноември 2015 - 21:57
Отговори

Seeker@ снимка Seeker@ 25 декември 2015 - 08:44

Честито Рождество :wave:
Ще използвам темата на колегата да не ги диплим по няколко
В сряда правих преход през балкана.
Поради топлото време ръчката на регулатора на парното беше в "крайно синьо" така да се каже :pardon:
Обичайно при движение с около 90+ километра поддържам около 85 градуса.
Направи ми впечатление че този път седи над 90
Интересно стана като почнах да качвам Беклемето
Въпреки че перките си работеха нормално почна бързо да качва температура до 100+
В момента който завъртах регулатора на парното в "крайно червено" колата доволно се охлаждаше до 90
При спускането картинката се запази/не чак до 100+/ в зависимост от положението на регулатора на клапана на парното.
Тук вече се озадачих, защото даже през лятото когато минавах прохода, при спускане температурата падаше даже под 80 града
Та коледно се замислям какъв може да е проблема :nea:
- Запушване на магистрала- ще завира веднага :kuku:
- Помпа - надолу пускам на скорост, все трябва малко от малко да зацепва :pardon:
Понеже в началото на лятото слагах добавка за течове :doh: си мисля да не се е позапушил големия радиатор и от там да прави проблема. :kuku:
Хайде наздраве и ако му светне на някой лампата да пише :drinks:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 25 декември 2015 - 10:22

Честито Рождество!

За да ти вдига градусите толкова...

Или някоя перка не включва на някоя скорост

Или термостатът не отваря напълно, което е съвсем вероятно

При първа възможност промий охл. система от тия говна дет си налял
Отговори

Seeker@ снимка Seeker@ 25 декември 2015 - 13:39

Перките въртят.И на 2-ра и чак на 3-та. При мен включват раничко :biggrin:
Като качвах баира, на 3-та степен бързо падаше от 100 до 90+
Маркуча към радиатора,след термостата,се беше понапрегнал, а този изходящия, не толкова :biggrin: И двата еднакво топли.
Като слязох при температура 80+ и двата бяха доволно меки/без да гася двигателя/ :unsure:
Радиатора го сменях преди година и половина. Термостата по принцип отваря рано но нищо чудно да се е прецакал и да не отваря напълно.
На връщане пак ще я тествам :pardon:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 декември 2015 - 10:37

От боклуците дето си слагал е възможно да стават такива работи. Аз помня, че кат оси правих мойта глава или ползвах твойта тема или и двамата писахме в на някой колега. Темата беше за липса на парно ако не се лъжа. Тоя проблем тогава оправи ли го и какъв беше?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg