Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Волан

Станислав Гьошев снимка Станислав Гьошев 23 февруари 2008 - 21:42

може ли да се вземат само бутоните за музиката от някъде и да се монтират на волан без такива става въпрос за Астра Г
Отговори

VectraB снимка VectraB 24 февруари 2008 - 00:23

Теоретично Може ! Но по лесно е да вземеш цял волан на страо ! Със здрав AirBAg.
Но има допълнителни Условия ! Макарата с лентовия кабел и окабеляване до CD-то!
Отговори

fishbone снимка fishbone 11 март 2008 - 10:55

абе може обаче ти требва лентов кабел и като изрежеш кожата на волана става грозно и аз си сложих друг волан с лентов кабел и сичко заспа само да не те притеснява че до като сменяш ще ти светне лампата за аирбега това е защото не можеш да смениш волана за 1 мин а требва да си изключил аирбегаи като сложиш пак компа намира грешка просто отиваш на елкон и го зануляват успех аз вече го направих и сам с cdr500
Отговори

mart снимка mart 11 март 2008 - 12:52

за да не се получи това с въздушната възглавница можеш да проваш докато сменяп волата да свалиш клемите на акумулатора и мисля че няма да се получи.А и е по добре да не земе да стане някаква беля че нищо се незнае

УСПЕХ
Отговори

VectraB снимка VectraB 11 март 2008 - 13:00

Точно така :unsure: При работа по AiрBag-а и разкачане на куплунзите му е задаължително да се откачи акумулатора. Чиста работа ...
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 08 май 2008 - 14:46

Здравейте,
някакви идеи как в домашни условия да заличим дупките и повредената материя около бутоните за клаксона ?
Сложи термошлаух но сякаш не се получи много добре.
Поздрави
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 08 май 2008 - 15:10

Единствения културен начин е претапициране на целия Airbag. Гледах снимки на airbag, правен от колегата avtointerior и ми направи впечатление, че изработката е повече от чудесна. Понеже знам, че ще питаш за цена - нямам представа. Пиши лично на колегата и ще разбереш :)
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 08 май 2008 - 20:51

За съжаление колегата DJ IMC е прав, цената за претапицирането /като в сайта ни/ е 60 лв. Пробвахме и евтини варианти с кожички само на бутоните за по 10-20 лв. /изрично желание на клиента/ - оказа се пълно фиаско, седеше по-зле и от преди.

п.п. Под аватара ми пише - "Сам си сменя маслото" - не искам да го сменям сам, има си колеги за тази работа :61: :beer:
п.п.п. .....то добре, че няма "сам си претапицира седалките", че тогава какво, ще правим :whistle:
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 08 май 2008 - 21:26

Цената е добра.
Надявам се претапицирането да не повлияе на работата на airbag-a
Поздрави
Отговори

G-Fan снимка G-Fan 02 юли 2008 - 20:24

Искам да питам за някакво решение за въпросните бутони, защото от няколко дена немога да си гледам волана.
Мисля, че преди време имаше някаква подобна тема, но за съжаление не я намерих. Ако някой има с какво да помогне ще съм много благодарен.
:blink: :unsure:

П.п. Ако някой неразбра какъв ми е проблема <_< , да поясня - скъса се гумата на едното от бутончетата за клаксона.
Отговори

Оги снимка Оги 03 юли 2008 - 14:12

Голяяяяяяма тъпня е това, изключително изнервящо. При мен се скъсаха сами докато колата беше на паркинга на якото слънце. Останах изумен като влязох и видях дупката :kuku:

Иначе аз лично не виждам как може да се оправи освен да се замени с нов .. или да се тапицира изцяло ама тогава еърбега го забравяме.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 03 юли 2008 - 14:25

 Оги, на Jul 3 2008, 03:12 PM, каза:

Голяяяяяяма тъпня е това, изключително изнервящо. При мен се скъсаха сами докато колата беше на паркинга на якото слънце. Останах изумен като влязох и видях дупката :kuku:

Иначе аз лично не виждам как може да се оправи освен да се замени с нов .. или да се тапицира изцяло ама тогава еърбега го забравяме.


Да, така е. Питал съм изрично - еърбега няма да се отвори под новата тапицерия. :kuku:
Отговори

Милен снимка Милен 03 юли 2008 - 14:27

Гаден проблем. Оня ден рових и з мобилето и намерих ето това : "капак за айрбаг на волан за Опел Астра Г - нов 100лв." 0899808809. Някои хора може да познават човека. Аз лично ако имах този проблем бих прежалил 100те лв и си го решавам от един път. То и без това за претапициране вземат 70-80лв и чакаш няколко дена и не става като оригиналното. Това е с което мога да помогна. :kuku:
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 04 юли 2008 - 12:22

Ето едно временно решение от мен, докато ми се откъснат 100-тина лева за еърбек втора ръка.Направено е с естествена кожа ,като тази с която е тапициран волана и е залепено с лепило за кожа Moment в една жълто-черна опаковка - мажат се двате части изчаква се 10 мин и тогава се залепват една за друга ( парчето кожа за волана ).Лепилото остава еластично -не се е разлепило от слънцето - засега 3 месеца откакто съм го направил.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

G-Fan снимка G-Fan 04 юли 2008 - 13:25

Колеги мисля че намерих решение след дълго и нахално разпитване насам-натам.
Стигнах до един човек, който ми предлага само капака за Airbag-a. Показа ми го
и на пръв поглед ми хареса, същия като оригиналния, с емблемите е бутоните за
клаксона и мисля че и материала е същия или поне много си приличат. Искаше му
100лв ,но като го попитах за няколко бройки каза че може да намали цената и
стигнахме до 80лв ако взема най-малко 5 бр. За съжаление нямах възможност
да снимам капака, но ако има интерес от ваша страна мисля че няма да е проблем.
Аз искам да си взема, защото ми хареса доста и се надявам да има и други желаещи
за да ги вземем по тънко. А ако се съберат повече желаещи ще го муфтя за по-ниска
цена :kuku:

Предлагам който би искал да си вземе да пише тук, а за снимки евентулно към
14-15 юли защото човека ми каза че няма да е в София до тогава .

Надявам се да съм бил полезен :kuku: :kuku:
Отговори

Рошко снимка Рошко 04 юли 2008 - 13:33

Все ми се струва, че може да се мине и с по-малко от 80-100 лева... Ей така докато си седя, ще помисля на глас.. Значи бутоните там са гумени (демек - каучук). Като се свали еърбега, отзад зад тия бутони няма нищо празно е... Е не може ли да се сложи една вулканизаторска лепенка от вътрешната страна на бутоните...? :kuku: Така или иначе, бутона не липсва, той просто е скъсан по жлеба. Ако се залепи с вулканизационна лепенка ми се струва, че ще излезе доста по-евтино от 80-100 кинта, а и няма да се налага да се лепят някакви допълнителни ленти, които лично мен биха ме дразнили много повече, от съсан бутон.

:kuku:
Отговори

Оги снимка Оги 04 юли 2008 - 16:09

Колеги, без ни най-малко да искам да ви обидя ще кажа, че вариантите от снимките по-горе според мен са :puke: Аз ще чакам колегата Автоинтериор да се произнесе ...
За тея капаци имам предубеждение, преди да ги видя няма да участвам
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 04 юли 2008 - 22:09

Колеги,
този проблем е супер шибан, защото:
1. На никой не му се дават 60 или 100 лв. за нова кутия за еърбег или дет се вика за 2 шибани бутона.
2. Ние ги претапицираме изцяло /60 лв./, но неможем да дадем гаранция, че еърбега, ще се отвори "навреме".
3. Писъл съм в друга тема за варианта "да се залепят кожички само на бутоните" - грозно е, спор няма /не, че не е решение/.
4. Ровил съм и в немските ОПЕЛ Форуми - и там се оплакват, но в крайна сметка си взимат нов.

Извод: този който намери евтино и качествено решение, ще го благославят всички ОПЕЛ Форуми.....

п.п. нека не звучи като реклама, но съм направил над 30 Опелски еърбеци само за Горубляне, ако не си виждал оригинален никога не можеш да усетиш разликата.
Отговори

stei снимка stei 05 юли 2008 - 22:26

само едно пояснение. Имал съм Астра Г лична на 152000 реални километра и волана си беше в идеално състояние. Карал съм и служебна Астра Г от 0 км. до 90000 км. и волана не мръдна. Не мисля че е само от слънцето този проблем по скоро е от некоректни търговци тип Горублянски които продават коли на по 9-10 години на 120000 км. Такива коли няма особено в Италия и Германия. Приказките карал я е лекар или дядо и е ходил само на пазар са несериозни, Продавали са ми кола с твърдение че е карана от жена която си е возила детето и ми показаха къде детето е повръщало по тапицерията най вероятно са били вколата може би като се е случило това.
В момента съм с Астра на 2 години на реални 73000 км. купена е нова. Сметнете колко се минава на година- грубо и ме поправете за търговците. Иначе скъсания волан е грозна гледка но е показател за реалния пробег на автомобила.
Отговори

G-Fan снимка G-Fan 06 юли 2008 - 12:14

Капакът който ми беше предложен изглеждаше доста добре и по другата седмица ще му звъна и ще искам да го снимам. Даже ако имим кинти може и да го взема да го пробвам и ще снимам монтажа евентулно да може да се ориентирате за какво става въпрос.
А относно причината за скъсването, при мен лично мисля че слънцето изигра много важна роля, защото ходих към морето за 10 дни и колата доста често седеше на яко слънце, а покрай плажовете няма много сянки. И както му
нямаше нищо един прекрасен ден като влезнах в колата и бях неприятно изненадан от грозната гледка.

Аз съм такъв ,че тези неща много ме дразнят както и повечето от вас предполагам, но като правя нещо гледам да
е възможно най доброто и както си е било. Така че ако ви хареса капака и се съберем повече хора ще гледам да
издействам възможно най ниската цена.

:kuku: :kuku: :kuku: Поздрави!
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg