Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газов инжекцион - запитване

bachev снимка bachev 09 юли 2010 - 17:40

Здравейте колеги.имам опел астра г 1.4 16v 90 кс сложих газов инжекцион,карах 1 година и 3-4 месеца,но първо пали на бензин докато загрее до 36 градуса. Та въпроса ми е може ли да се направи нещо да си пали направо на газ защото градско си карам почти и само на бензин а това ми излиза скъпичко. Отидох при газаджиите които ми сложиха уредбата и ми казаха,че не може,но въпреки това искам да попитам повече хора за да съм сигурен.
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 10 юли 2010 - 08:16
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 юли 2010 - 17:55

Колега, не сме кьорави, не е нужно да пишеш с големи букви!По въпроса- не може да се направи нищо, с което да не рискуваш гаранцията или дължината на живота на ГИ-то!
Отговори

bachev снимка bachev 09 юли 2010 - 18:23

колега уредбата вече не е гаранция ...

моля ако има още мнения по въпроса
Отговори

Dragodanov снимка Dragodanov 09 юли 2010 - 19:58

 bachev, на 09 Jul 2010, 18:40, каза:

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ.ИМАМ ОПЕЛ АСТРА Г 1.4 16V 90 КС СЛОЖИХ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН,КАРАХ
1 ГОДИНА И 3-4 МЕСЕЦА,НО ПЪРВО ПАЛИ НА БЕНЗИН ДОКАТО ЗАГРЕЕ ДО 36
ГРАДУСА.ТА ВЪПРОСА МИ Е МОЖЕ ЛИ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО ДА СИ ПАЛИ НАПРАВО НА
ГАЗ ЗАЩОТО ГРАДСКО СИ КАРАМ ПОЧТИ И САМО НА БЕНЗИН А ТОВА МИ ИЗЛИЗА
СКАПИЧКО.ОТИДОХ ПРИ ГАЗАДЖИИТЕ КОЙТ...О МИ СЛОЖИХА УРЕДБАТА И МИ КАЗАХА,ЧЕ
НЕМОЖЕ,НО ВЪПРЕКИ ТОВА ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ПОВЕЧЕ ХОРА ЗА ДА СЪМ СИГУРЕН.



Може да я провериш дали наистина прехвърля на 36 градуса или на повече, ако ни ти работи термостатът загрява по-бавно, иначе трябва да не е проблем и да става бързо паленето и прехвърлянето на газ.
Ако ли не може като такситкаджиите, да я заливаш с топла вода преди да запалиш, че да е гореща :)
Отговори

bachev снимка bachev 09 юли 2010 - 20:09

КОЛЕГА РАБОТАТА НЕ Е МАЙТАП ТЕРМОСТАТА РАБОТИ НО ВЪПРОСЪТ МИ Е МОЖЕ ЛИ ДА СЕ СМЕНИ ЕВНТУАЛНО НЯКОЯ ДЖАДЖА И ДА ПОЧНЕ ДА ПАЛИ НА ОПРЕДЕЛЕНИ ОБОРОТИ КОЛАТА,ЗАЩОТО ИМАМ ЕДИН ПРИЯТЕЛ НА КОЙТО КОЛАТА МУ ПАЛИ ТАКА
Мнението беше редактирано от 2.0 16v: 09 юли 2010 - 20:50
Отговори

Рошко снимка Рошко 09 юли 2010 - 20:46

Kолега, вече те помолиха колегите ДА НЕ ПИШЕШ САМО С ГЛАВНИ БУКВИ - тук слепи няма, ти обаче си знаеш твоето! Още едно мнение с включен Caps Lock и ще почиваш в продължение на месец!

Цитат

Писането само с ГОЛЕМИ букви в темите или заглавията им се приема като ВИКАНЕ, и не се толерира.
Отговори

bachev снимка bachev 09 юли 2010 - 21:30

ОК, колега няма проблем,но има ли някой който е компетентен по моят въпрос да е специалист газаджия
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 09 юли 2010 - 22:21

Поразгледай малко из форума има хора които поставят газови уредби може да обмениш опит.Мое лично мнение това което се опитваш да правиш няма никакъв смисъл.Сложил си или си купил с газов инж.кола и искаш да я осакатиш.По добре я продай и си вземи дизел.То евтино евтино но колко бензин ти изгаря?? :naughtynono:
Отговори

Рошко снимка Рошко 10 юли 2010 - 08:14

 bachev, на 09 Jul 2010, 21:09, каза:

...въпросът ми е може ли да се смени евнтуално някоя джаджа и да почне да пали на определени обороти колата,защото имам един приятел на който колата му пали така

Не се сменя никаква част - това се прави от настройките на газовия инжекцион. Ако нямаш софтуер и кабел за инжекциона, най-добре си намери, след това можеш да зададеш няколко условия на ГИ, при които да прехвърля на газ:

1. На определена температура - около 40 градуса. Няма смисъл да я сваляш, в противен случай вече ще бъде трудно да изпари газта и ще обледенява изпарителя
2. Време - да речем 10 секунди - ако при запалване температурата вече е достигнала 40 градуса, след 10 секунди да обърне на газ
3. Обороти (примерно над 1800, за да не се задавя колата, когато превключва на място при 800 rpm
Отговори

bachev снимка bachev 10 юли 2010 - 10:35

ок колега но зимата ми трябват поне 7 мин да прехварли на бензин или 4 км каране дали пък не е от термостата това бавно прехвърляна на газ?
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 12 юли 2010 - 08:21
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение е излишен!
Отговори

bachev снимка bachev 10 юли 2010 - 16:39

koлеги пишете не ме жалете искам да знам има ли вариант да паля на газзз и моля да ми пишат компетентни хора
Отговори

rockton снимка rockton 12 юли 2010 - 07:36

Няма такъв вариант, не можеш  да палиш на газ когато имаш монтиран газов инжекцион!
Отговори

speedo снимка speedo 12 юли 2010 - 09:49

Каква марка ти е ГИ-то? Bardolini/CarGas палят и само на газ. Ако искаш да спестяваш бензин свали температурата на обръщане на 30градуса и 3 секунди след всяко запалване при достигнати 30градуса. Ако колата забрави миризмата на бензин почват проблемите.
Отговори

blagom снимка blagom 12 юли 2010 - 12:08

моята (Powerjet) е на 30гр. и на 2 мин. т.е даже и да не е достигнала 30-те градуса си обръща на газ. зимата и при темп. под 10 градуса я оставям да поработи поне 3-4 мин иначе като обръща и гасне и сяца. лятото при >30гр. външна темп. и при загрял мотор > 90 темп. на газта беше 45 така че според мен 30 - 35 макс. е напълно нормално да обръща на газ, а пък за палене направо на газ съм чувал само за аварийно такова. няма вариант да не помирисва изобщо бензин.
иначе ако си мислиш, че ще ти излиза много по -евтино си в огроомна заблуда.
Отговори

nikal снимка nikal 13 юли 2010 - 09:47

Палене директно на газ си зависи от уредбата дали има тази опция за аварийно палене,но въобще не е препоръчително!
Отговори

valkata снимка valkata 13 юли 2010 - 13:08

Моят инжекцион Симгаз има опцията когато е загряла да пали директно на газ . Накарах при донастроиката да махнат отметката " пали на газ " , защото при престои на слънце без да е карана 3 - 4 часа колата палеше трудно и с повече въртене директно на газ /може би има проблем в датчика на температурата защото при нормална работа стрелката си показва към 92 градуса , а при свързване към компютъра за настройка показваше температура на редуктора 103 градуса . При по кратки спирания нямаше проблем . Сега при достигане на температура 37 прехвърля на газ . При стартиране с топъл мотор работи на бензин около 12 сек. и минава на газ . Освен това има опция за аварийно палене директно на газ при студен мотор , но за сега не съм се възползвал от нея и не знам дали ще успее да запали .
Отговори

bachev снимка bachev 13 юли 2010 - 18:42

Ок добре да те питам зимата след колко минути ти прехвърля на газ на място и на колко минути ти прехвърля при градско шофиране?Чуда се дали термостата ми е у ред?Защото като работи мойта кола на място и тябват зимата 6-7 мин а при шофиране градско 3-4 км при студена кола?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 юли 2010 - 19:53

Привет, колега от Горна Джумая! Това е вторият ми роден град, но както и да е- та по въпроса. Защо толкова искаш да палиш на бензин? Икономия няма да усетиш, пък и паленето на газ не е препоръчително за газовия инжекцион. Относно вдигането на темп. на двигателя- ами ако навън е минус 10 ти как искаш бързо да качи 30- 40 градуса? Не става така. Ако искаш си смени термостата, ако се съмняваш в него. И примен загрява горе- долу идентично с твоето, така че не се притеснявай, карай си спокойно и си пали на бензинец.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 13 юли 2010 - 21:20

kупуваш си 4 бр. свещи за дизел и ги монтираш на една търба преди изпарителя-на антифриза.Снабдяваш ги с едно термореле за 36 градуса за да ги изключи като загрее .Палиш на бензин и за 10 секунди си на газ независимо от времето.Ако си намериш една електрическа печка от бмв и тя ще стане.Въпроса се решава като подадеш топла вода в изпарителя :rasp:
Отговори

valkata снимка valkata 14 юли 2010 - 20:52

 bachev, на 13 Jul 2010, 19:42, каза:

Ок добре да те питам зимата след колко минути ти прехвърля на газ на място и на колко минути ти прехвърля при градско шофиране?

Не знам сложиха ми уредбата преди два месеца и за сега не знам как ще се държи при отрицателни температури . Много си мисля че ще карам зимата само на бензин понеже работата ми е на около 1600 метра от нас .
Тази сутрин в 07:40 ч. при външна температура 20 градуса /според дисплея в колата/ колата обърна на газ на 93-тата секунда след запалването .
Мнението беше редактирано от valkata: 15 юли 2010 - 07:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg