Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Крие ли опастност 190хил. км. на бензинов двигател

yago снимка yago 28 април 2010 - 09:24

Здравейте,

Предстои ми покупка на Вектра Б 1999 г.,но единственото ми притеснение че е на 190 000 км.Незнам какво да се очаква от двигателя след тези километри.Има ли някакви проблеми които да очаквам да възникнат.Иначе смятам преди да я взема една компютърна диагностика да и направя,както и оглед ходова част и компресия на двигателя.Смятам след като я взема да и сменя ремъците,водна помпа,маслото,всички филтри и др неща.
Ако има още нещо което съм пропуснал кажете.
Отговори

Оги снимка Оги 28 април 2010 - 09:33

По-добре се притеснявай дали е на 190 000 км наистина :mhihi: ... за останалите ти въпроси вече е писано!
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 28 април 2010 - 09:40

Ако е отговорно поддържана, 200к километра не са и твърде много.На тези години не очаквай да намериш нещо на по-малко километри освен ако имаш попаднеш на някое изключение извън БГ и то на съвсем различна цена :)
Огледай и тествай хубаво колата преди да вземеш решение.
Отговори

hudson снимка hudson 28 април 2010 - 14:39

С кой двигател е колата? Ако е с двулитровия, не би трябвало да са никакъв проблем, но много зависи как е карана и поддържана колата.
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 април 2010 - 17:09

Първо-здравей колега и добре дошъл във форума! Второ, ще цитирам колегата Оги, който е много прав, защото имам личен пример за тези километри. Около 2001-2002 година взехме Астра Ф 1.4, 60 коня, на която първата регистрация беше януари 1993 година, та кола на няма и 10 години, само че тогава съм бил малък и не ми е правело впечатление, миналата година като си гледах сервизната й книжка гледам започва направо от 23-а страница, а на нея написано 145 000 км. без печат, без подпис - абе нищо. Като сметнах сервизните интервали - горе-долу 22-23 страници по 15 000 км. се получиха към 330-345 000 км, и това е при кола най-малкия бензинов мотор, без екстри освен ел. регулиране на фаровете и без климатик (което поне според мен е признак, че не би трябвало да е карана много). На около 180 000 (по километраж) изтропа двигателя, наложи се основен ремонт - шлайфане на колянов вал и смяна на сегменти, оттогава досега (вече е на 312 000, от които всички 130 000 е била учебна) само сменяме маслото, т.е. карам кола на около 500 000 реални километра и нищо й няма, сам си прави изводите. Надявам се да не съм отегчил никой и да съм бил полезен поне с малко! :icon_wink2:
Отговори

Кулев снимка Кулев 28 април 2010 - 17:35

Здравей,колега.Ако километрите са реални и продавача може да го докаже с изрядно попълнена сервизна книжка според мен не би трябвало тези 190 000 км да те притесняват.
За пример ще дам,че братовчед ми миналата седмица си взе много добра Вектра Б 1.8 16V X18XE1 2000 година на 207 000 км реални и то купувана чисто нова от България с перфектно попълнена сервизна книжка за всички смени на масла и ремонти които са правени по колата.Успех с покупката!
Отговори

FRYER снимка FRYER 28 април 2010 - 17:46

И аз да се включа.Купих моята от Англия на 6 години и на 155 000км по километраж със 100% попълнена и изрядна сервизна книжка от датата на купуване на колата(книжката продължавам да попълвам и до ден днешен с дати,вложени части и км,дори вписвам всичко и на английски както и там са правили :icon_wink2: ).В момента съм на 198 000 км и с колата нямам никакви сериозни проблеми!Твърдо заставам зад колегите,гледай да има наистина реални доказателства за километрите.Ако няма твърдо вероятно е да попаднеш на много каран екземпляр!
Мнението беше редактирано от FRYER: 28 април 2010 - 17:50
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 29 април 2010 - 11:06

Този двигател до 300 000 няма ядове. Не си мислете, че кола над 10 години влиза в България под 250 000 км. Вече и перфектни сервизни книжки правят и в Германия и в Австрия така , че това за реалните километри е смешно. Влезте в Mobile.de и вижте частните обяви на коли на по 7 години как са на по 240 000 км. А тезе в автокъщите са на по 180 000 или и по малко. Реални километри само като е изкараш от магазина. Ще дам пример с едно БМВ което дойде със сервизна книжка на 190 000 км. и след месец под кората на багажника открихме оригиналната книжка с пълната история по ремонтите на колата оказа се, че колата е на 363 000 км. И мотора е бетон няма и грам разгод на масло 5W40. Най интересното е , че фалшивата сервизна книжка изглеждаше перфектно, колата е закупене от Австрия от автокъща директно от човека и ментрата е станала там. Така , че с тези сервизни истории е смешна работата. Може но само от кола взета от първи собственик ! Така , че колега виж как работи мотора как върви и ако всичко е наред скачай. Този мотор е доста корав. Успех!!!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 април 2010 - 11:10

Аз като гледам профила на колегата, колата ще да е с X18XE :icon_wink2:
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 29 април 2010 - 19:31

Много сте прави колеги за всичко. Доста коли съм изгледал напоследък и заключенитето е едно - всички коли втора ръка които влизат в българия са поне на около 300000км (евентуално без тези закупени от вас от първи собственик и то някъде навън..). Горе долу на тези километри двигателите започват да правят по сериозни проблеми и то при условие че са поддържани що годе добре. Неподдържаните двигатели умират доста по рано - Италия - не се сменя масло(уверил съм се лично!, за щастие не от мой опит) износват се лагери сегменти и т.н. предполагам още на около 100000км.
Темата е разисквана и преди но нека напомня че на запад хората карат..... доста повече от нормалното тук, а в Германия и доста по бързо - по магистралите масово се поддържа около 160. Виждал съм кола (опел) със истинската му сервизна книжка на който още първата година му бяха навъртели 110000км, всичко беше на около 280000км и все още го карат без никакъв проблем. Като цяло кола на 100000км изглежда като току що излязла от магазина - няма нито забележки по купето(външно и вътрешно) нито по двигателя - проблеми, омаслявания и подобни...
Няма какво да се лъжем- колите в БГ са уморени от каране или от липса на поддръжка, просто като купувате се молете да е на късмет.
Отговори

oci снимка oci 29 април 2010 - 22:57

Малко оффтопик: "няма проблем правиме ти сервизна книжка(печати, масла и т.н.) от където кажеш(австрия, германия, италия) и на колкото километра искаш...". Това ми го каза приятел, който продава коли в Дупница. Просто коментара за реалните километри е излишен :drinkin2:

Иначе според мен закарайте кола в проверен(най-добре официален) сервиз за пълна диагностика - мотор, ходова част, купе, електроника. Ще ти вземат 50 до 100 лева за цялата проверка, но смятам че си заслужава парите :icon_wink2:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 30 април 2010 - 11:06

Аз съм скептик за такава проверка в сервиз. Най-добре е проверката да се направи от човек разполагащ с такъв автомобил , защото най-добре знае как трябва да върви и какво поведение трябва да има на пътя. Слабите места и т.н. На мен лично 20 минутки ще са ми достатъчни да разбера тази кола става или не става. Съветвам те да намериш човек който притежава такава вектра и да е с теб в дена на огледа. Иначе е добре да се мине поне не една ком. диагностика, да не кажа , че е задължително.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 30 април 2010 - 13:59

Съгласен съм с колегата ivanov_km!
Когато нещо ти е минало през ръцете или си се набълбукал с ремонти, нужни или ненужни, вече знаеш какво да гледаш. Понякога е достатъчно да слушаш внимателно обясненията на продавача, както и интонацията, за да разбереш нещо повече...
Отговори

dionisi снимка dionisi 30 април 2010 - 14:05

А толкова ли няма колега от Бургас, който да разбира. Защото колегата, ако не разбира някой може да му направи услуга и да отиде на оглед с него, така ще му помогне доста, като му покаже определени забелжки.

по темата:
колега на мойта Вектра X20XEV съм и навъртял близо 70000км тук в БГ. В момента е на 21000км преди това на колко е била само тя си знае. И засега нямам никакви проблеми.

Поздрави.
Отговори

destroyer снимка destroyer 30 април 2010 - 14:44

Колега огледай колата добре и ако няма проблеми я взимай.Нищо , че пише , че е на 190 000 км.Ти да не мислиш , че тези на които им пише че са на по-малко километри на всичките им са реални :mhihi:
Аз така бих постъпил , това е мое мнение.
Поздрави и късмет.
Мнението беше редактирано от destroyer: 30 април 2010 - 14:45
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg