Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Смяна на фабрички колони на Insignia 2011 комби

Гостandiiyy_* 26 март 2019 - 15:21

Здравейте колеги за първи път пускам тема така ,че ме пощадете за грешки :))
Купих си Insignia 2011 комби и не ми харесва как свирят фабричните говорители и ми се иска да ги сменя .
Според вас ще има разлика и струва ли си,защото искам да си остана с фабричната навигация и да не сменям радиото .
Насочил съм се към тези модели колонки :
Говорители за кола Hertz ENERGY ESK 165.5, 2 лентови, 165 мм, 100 W RMS
Говорители за кола Alpine SPR-50C
Говорители за кола Alpine R-S65C
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 март 2019 - 21:05

Ай, Алпинките ще ти излязат златни (общо към 750 лева), ама със сигурност ще свирят хубаво. Аз лично не вярвам на "коаксиални говорители" , тоест бас-среда + високи в едно. Но ти си решаваш.

Най-добре е ако ще се прави, да си изолираш вратите, има специална шумоизолация. Както се казва - направи го като хората.
Отговори

Гостandiiyy_* 28 март 2019 - 21:35

Мерси за отговора колега. Купих си Херцовете и фланци.И аз мисля да сложа изолация на вратите.Блажни ме идеята да спестя и да лепя сам листовете..хаха . Можеш ли да ми препоръчаш някакви конкретни ,че хич не ги разбирам .
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 март 2019 - 14:08

Каквато и да вземеш, няма да е по-зле отколкото да е без никаква. Гледай да е поне 2мм дебела, за да не прилича на хартия все пак.

Пиши "шумоизолация" в гугъл-а и си харесай нещо. Цени някъде от 6 лева на лист нагоре.
Отговори

sathv снимка sathv 30 март 2019 - 22:14

Тези херцове от новото производство "Made in china" ли са? Щото ако са, няма да се учудя да са по-зле от оригиналните. Иначе за звукоизолацията съм съгласен.
Отговори

Гостandiiyy_* 31 март 2019 - 00:19

Първо да харесах си листове шумоизолация от една известна фирма тук в София няма да правя реклами . 2мм за двете тенекий на вратите и на кората.
А за колонките дали са китайски ...де да знам то вече всичко се прави там може и да са там правени. Занесох си на майстора да ми ги монтира с фланци. То не е голяма философия ама така и така колата е там да сменя тампони да ги сложи и тях .
Абе дайте ми съвет . Трябва ли да копувам колонки и за задните врати ? Смисал отпред ще се чува ли по хубаво или по добре или задните колонки са само за задните пасажери и не се усеща разлика толкова като си отпред ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 март 2019 - 00:48

Е, разбира се че и отзад трябва. Значи отпред ще сложиш уж 100 ватови, а отзад тия говорителчета ще изнемогват ли ? Или трябва да ги държиш на 30% задни към предни баланс като усилваш много... или ги сменяй и тях с някакви "Херцове" 5.25 инча и приключвай мача. Естествено и отзад изолация.
Отговори

Гостandiiyy_* 31 март 2019 - 14:32

Ясно...мерси за съвета колега ще купя и за задните. А дали фабричната навигация може да захранва колонките напълно или ще трябва да слагам усилвател ?
Отговори

sathv снимка sathv 31 март 2019 - 16:13

Какво значи напълно? Говорителите са 100 вата, макар че клякат в ниските още на 20 вата. Да разбирам ли, че искаш да ги натоварваш на максимум общо 4х100= 400 вата? Ти на колко години си, че се занимаваш с простотии? Изходната мощност на навигацията е предостатъчна даже и за болезнено слушане.
Отговори

Гостandiiyy_* 01 април 2019 - 13:09

Питам защото майстора ми каза ,че фабричното радио неможе да захрани колонките достатачно за да усети разлика между новите и фабричните.Аз въобще не разбрам от тези неща та затова реших да питам и вас . Иначе съм на 27 ако това има значение :))
Отговори

Гостandiiyy_* 03 април 2019 - 07:47

Колеги тъй като майстора при който закарах колата отказа да ми монтира говорителите понеже били китайски боклук можете ли да ми помогнете да си ги монтирам сам .
Въпроса ми е мога ли директно да заменя говорителите с новите пищялки и мид басове ?
В комплекта има едни кутийки разпределители ли се казват незнам.
Мога ли без тях направо да свържа говорителите ?
Благодаря предварително
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 април 2019 - 14:26

Не можеш без тях. Това не са разпределители, а филтри. Ако закачиш всичко без тях, най много да си изтърбушиш мид басите. Айде за пищялките може да бъдат с някакъв кондензатор там за цвят, но не!

Щом ги наричаш разпределители, значи нямаш идея какво да правиш дори, затова моят съвет е .... просто да си намериш друг човек за монтажа. Дали са "китайски боклук" или не - взел си ги вече, така че решавай и потърси друг.
Отговори

Гостandiiyy_* 03 април 2019 - 14:32

Ясно мерси за отговора колега
Отговори

Гостandiiyy_* 03 април 2019 - 15:04

Един последен върпос (макар и сигурно тъп) тъй като реших да се пробвам сам да си монтирам пък каквото стане . Гледах доста клипчета за монтажа на филтъра ,но не ми е ясно може ли да използвам + и - от мид баса да го свържа в imput на филтъра или трябва търся къде кабела за говорителите се разделя за мид бас и пищялка и от там да свързвам ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 април 2019 - 19:52

Input е входът от инсталацията. След това, трябва да е означено на него, къде се вързва мид-баса... и къде високите. Вътре в тоя "разпределител" както го наричаш, се филтрира изход за баса и изход за пищялката.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 април 2019 - 19:53
Отговори

audio_mania_max снимка audio_mania_max 03 април 2019 - 20:12

Добре ти е казал майсторът - за тези високоговорители трябва усилвател.Както сам си писал по-горе, RMS мощността им е 4x100W, а фабричното ти радио изкарва максимум 4x15W.

За монтажа - трябва да имаш книжка "Ръководство за употреба" или нещо подобно (превод на Owner's manual), където има схема на свъзване. Можеш да го свалиш и тук:

https://www.hertzaud...nergy-esk165_5/

Но имайки предвид въпросите ти дотук, моят съвет е да намериш сервиз, който да направи инсталацията.
Отговори

Гостandiiyy_* 04 април 2019 - 10:21

Само ако може някой да ми каже в Input който е входа от инсталацията мога да сложа кабела от мид баса или да трябва да търся къде се разделя за пищялките и мид баса ? ето за този кабел говоря ---- https://www.youtube....h?v=dhUQmHr-leU . И ако някой има представа така по цветове кое е - и + ще съм ви много благодарен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg