Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Astra F - Монтаж на колонки в предните врати

Stakity снимка Stakity 19 октомври 2007 - 08:11

Абе в авител-бг има колони специално направени за опел астра вектра и другите модели
пасват 1:1 сас легата предназначени за тя и не са скапи бяха около 40 лв комплекта на пионер са :П
Отговори

NeznayniaVoyn снимка NeznayniaVoyn 15 март 2008 - 13:51

 beos, на Sep 2 2007, 07:39 AM, каза:

Аз намерих това,специално за Опел - сигурно ще е ползно на някой. <_<


Само 8.50лв

има и


Комплект 22лв

OPEL VECTRA-OMEGA-CALIBRA-ASTRA-ZAFIRA

п.п За повече информация щракнете върху снимките.


Аз колега си взех такива от Thunder на Г. М. Димитров и си сложих 3 лентови говорители Sony и свирна много добре , но все си мисля че ако се измили от дърво или както някой беше писал от 3 или 6мм шперплат ще има много по-добра акустика просто защото пластмасата на тия преходи не уплътнява добре самия говорител и не разделя магнита от мембраната (от което зависи хубавия звук) Аз като ги взех тия преходници мисля че бяха по 4лв ?!?
Става дума за първите от снимката !
Отговори

ladars снимка ladars 26 март 2008 - 02:40

Ето ви по добър вариант, купувате и слагате без проблеми

http://www.aval-bg.com/catalog/display_mod...substyle_id=676

:dance:
Отговори

MoHKaTa снимка MoHKaTa 25 април 2008 - 06:16

 ladars, на Mar 26 2008, 03:40 AM, каза:

Ето ви по добър вариант, купувате и слагате без проблеми

http://www.aval-bg.com/catalog/display_mod...substyle_id=676

:newsm05_41:


Колега, наистина съм съгласен с предложението НО нека не забравяме че НЕ всеки може да си позволи точно този комплект (който мисля че трябва да свири Уникално)! Все пак като почти всеки Българин & ние гледаме да минем по "тънко"..... :newsm05_41:
Отговори

naskogeo снимка naskogeo 23 май 2008 - 16:39

Колеги , някой опитвал ли е да слага говорители на задните врати , на Астра Ф ?
Отговори

Ivaylo Daskalov снимка Ivaylo Daskalov 09 юли 2008 - 15:56

Колеги някой слагал ли е допълнителни две колонки на предните врати на Corsa B
т.е. оригиналните + 1
защото имам допълнителни фланци а мястото за тях е кът
Отговори

beliar снимка beliar 24 август 2008 - 22:26

Направи си сам вариант- 2 плоскости 1.8 мм режеш със зегето ... видии и готово :beer: и можеш да сложиш 16.5 см колони ....на оригиналното пластмасовото Хертз ХЛ165Л му седяха болтовете отвън,използвах го само за шаблон за дупките ..
а където опира с пилата ...
Отговори

kamen снимка kamen 04 април 2009 - 00:55

След мнението на IvanGrigorov, май е добре да си затрия моето, за да не се бъркат колегите.
Мнението беше редактирано от kamen: 16 юли 2009 - 13:23
Отговори

astraboy снимка astraboy 23 юни 2009 - 11:10

Здравейте харесах с тези колонки Magnat CarFit 216 165mmдълбочината е 55мм.Дали ще станат на предните врати на Астра Ф комби 97г. И дали ще опират в стъклата?Благодаря
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 24 юни 2009 - 21:51

kamen - Колега не искам да те засегна. При твоя монтаж говорителите не са монтирани а закрепени на вратата. И другото което явно незнаеш е че най-важно за да може говорителя да възпроизвежда ниските тонове е да се раздели предната част на мембраната от задната..... с други думи ако някой нерезбира да се постави цялата задна част в кутия а предната да излъчва. В случея нашата кутия е вратата.
Отговори

KingWolf снимка KingWolf 26 декември 2009 - 23:35

харесах едни колони за отпред, характеристиките са идеални, проблема и при мен е че дълбочината на вграждане е 56 мм.С някакво преправяне на фланци и тнт може ли да се направи нещо така че да ми се отварят прозорците до края, ако не за колко г-д няма да могат да се затворят?става въпрос за Астра Ф
Отговори

Сико снимка Сико 02 януари 2010 - 15:19

Нямаш проблем, аз сложих LG дълбоки 65 мм и не опряха.
Отговори

tdi81 снимка tdi81 04 януари 2010 - 00:50

А дали някой знае дали колоните от Астра G стават на Астра F
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 04 януари 2010 - 10:19

 tdi81, на 04 Jan 2010, 0:50, каза:

А дали някой знае дали колоните от Астра G стават на Астра F

Ако са оригинални колонки стават , но ако са сменяни може и да нестанат на астра ф защото при астра г има повече място зад говорителя и може да се сложи по дълбок от 5см говорител. Както по горе са написали колегите с такива по дълбоки говорители при астра ф няма да може да се сваля до добу предните стъкла.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 28 октомври 2010 - 00:42

всичко до тук е хубаво описано и измислено, естествено и аз отдавна го мисля, взел съм говорители които пасват много добре на оригиналния фланец с една малка подробност, дупките за видиите излизат извън фланеца, някой има ли идея ако ги залепя със силикона за фланеца дали ще държат и с какъв силикон да ги залепя че да държи здраво
Отговори

speedo снимка speedo 28 октомври 2010 - 05:21

Така става винаги. Видички вземи по-дълги. Завиваш ги леко под ъгъл, всеки говорител изкача малко от фланеца така, че няма да имаш проблем със завиването под ъгъл. Мажеш фланеца със силикон и обвиваш обръча с битумна лента.
Аз ползвах замонарезни види и ги навих с винтовер.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от speedo: 28 октомври 2010 - 05:27
Отговори

Pushkarov снимка Pushkarov 30 април 2011 - 21:33

Гледам че доста се изписа по тази тема и затова рещих и аз да се включа.Моите варианта са два:
1.Аз харесвам саунда на нашите опелчета на предните врати и затова предпочитам оригиналите.С този размер не може да се очаква много.Трябва да се вложат доста пари/вариант 2/
2.Има модел на PIONEER който е точно за Опел и си е комплект с фланците Цък,но цената е доста висока
Отговори

djindjiplqktora снимка djindjiplqktora 11 юни 2011 - 21:51

Днес и Аз смених предните тонколони на Астра Ф. Ето кое мога да споделя: оргиналния говорител ми беше 6 инча или 15,5 см, а Аз бях взел 6,5 инча :sad-smiley-046: Изрязах старата колона по описания по-горе начин, за да ползвам фланеца. Наложих отгоре новия говорител и странично на фланеца пробих дупки съответстващи на дупките на захващане на говорителя. На всеки отвор, за захващане имаше дупка, през която прекарах свинска опашка и така фиксирах говорителя за фланеца. Трябваше леко да препиля корите, заради по-големите диаметри на колонките които пречеха да се поставят нормално корите :newsm05_41: Сега с новите колони е много по-добре, при положение, че старите бяха в добро здраве :smile3560:
Мнението беше редактирано от djindjiplqktora: 11 юни 2011 - 21:52
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 18 април 2012 - 19:21

 speedo, на 28 октомври 2010 - 05:21, каза:

Така става винаги. Видички вземи по-дълги. Завиваш ги леко под ъгъл, всеки говорител изкача малко от фланеца така, че няма да имаш проблем със завиването под ъгъл. Мажеш фланеца със силикон и обвиваш обръча с битумна лента.
Аз ползвах замонарезни види и ги навих с винтовер.
Публикувано изображение

Ей това е правилната марка хахахх...всичко друго е мижи да те лажем.
Отговори

Гостivozet_* 19 април 2012 - 07:40

 Росен Желев, на 18 април 2012 - 19:21, каза:

Ей това е правилната марка хахахх...всичко друго е мижи да те лажем.


Пълна глупост, тя вратата няма акустиката за таккъв говорител. Само мижи да те лажем. :smile3560:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg