Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Тайните на добрата инсталация

bugatti снимка bugatti 16 юли 2007 - 02:37

За много монтажът на една "кар аудио" система се ограничава в монтажа на един "head unit" (CD). Обаче както ще видите по надолу тайните на една добре направена исталация може да бъде направена от всеки един от вас стига да имате нужните материали и да сте поне малко сръчни


Най-важните стъпки за да инсталирате една цялностна аудио система е да инсталирате източника (CD, DVD....), усилвател, с който да захраните вашите говорители, както и подходчщите кабели за тази цел. Независимо от типа музика, която смятате да пускате трябва да изшършите някой необходими неща за да имате положителен успех в края на начинанието.Когато се захванете с монтажа трябва да знаете цялостната мощност на системата за да подберете кабели с подходчщо сечение (захранващи, сигнални, както и тези за говорителите).
За захранващия кабел ето следната таблица:
(скоро)
За избора на сигналните кабели (чинчовете) е неободимо да знаете че трябва да бъде екраниран и от по скъпите за да намалите вероятността от най-различни шумове

За захраншащите кабели на говорителите е хубаво да бъдат подменени както във вратите така и тези до задната кора с нови по-дебели със сечение не по малко от 2*1,5кв а най-добре с 2*2,5кв

До тези от вас които се занимават с домашно озвучаване знайте че избора на скъпи кабели за домашните системи не е най-подходящия за вашия автомобил

Нека започнем с инсталацията на кабелите, ще я разделим в 3 стъпки

1ва стъпка
Инсталираме (+) кабел към усилвателя: като отворите предния капак и огледате за различни гумени тапи затварщи технически отвори, които седят между двигателния отсег и купето. Премахвате въпросната и подходяща тапа.Правите дупка в нея за кабела със нужната дебелина, прекарвате кабела през нея и връщате тапато на мястото й заедно с кабела, след това ще ви се наложи да махнете някои декоративни пластмаси от интериора на автомобила (пластмасите които са непосредствено над стелката и под таблото,пластмасовия праг)-така кабела ще стигне до товарния отсег. Докато прокарваме кабела през интериора е хубаво той да бъде защитен от какъвто и да е достъп до ламарини и остри неща и понеже това е почти невъзможно "обличате" кабела с тефлонова изолация. Прикрепяте кабела към другия сноп чрез "свински опашки". Поставянето на бушона трябва да бъде на не-повече от 40см от акумулатора (поставянето на бушон е необходимо и задължително, защото при евентуален сблъсък на автомобила кабелът може да се допре до шасито (–) и така ще предизвикате пожар и изгарянето на автомобила е доста вероятно !!!)

2ра стъпка
Монтажа на сигналните кабели започва от изхода на вашия плеар (line out) и достигат до входа на усилвателя за да прокарате този кабел е необходимо да повторите стъпка 1 само че от другата страна на автомобила, защото не е препоръчително да са близо двата вида кабели. Препоръчително е и сигналния кабел да бъде облечен с тефлонова лента

3та стъпка
Захранващите кабели за говорителите обикновенно започват от усилвателя и завършват на задната кора и в предните врати тях монтирате през прага през който е минал и дебелия (+) и стигате съответно до отпред от ляво и дясно, започнете да търсите фабричния сноп който влиза във вратата и прекарвате кабела през него при повечето опели той е разделен на 2 части чрез куплунг който се вижда когато отворите вратата разкачете го него и кабелът минава през двете части тук няма да бъда много подробен понеже всеки един от вас когато огледа ще прецени как е най-лесно да прокара кабела........ и така кабелът вече е във вратата

След като сте изпълнили тези 3 стъпки можете да започнете с монтажа на компонентите

Избор и монтаж на отделните компоненти
Тук вече всеки един от вас трябва да направи избора си между хилядите модели и разновидности на пазара. Преценете каква музика ще слушате и започнете обикаляне по магазините и слушайте кое как свири, не забравяите че вие сте купувача и имате правото да чуете определения компонент преди да го купите тук не говорим за мощности а за качествени характеристики. Всеки един пройзводител има концепиция за стоката си и я създава по нея....... и така вече сте на ход да изберете компонента който най-много ви допада ето тук не важи правилото че най-скъпото е най-хубаво изберете това което и хареса най много
Плеар:
Плеарът се монтира на мястото, което е предвидено от пройзводителя. Най-често плеарът се захранва от евробукса която при някой автмобили може да е заменена от друга или просто да я няма. при наличието на евробукса свържете директно на нея за да не се налага допълнителното поставяне на бушон. Повечето инсталации са направени така че токът достига до източника ви едва след като сте включили на контакт това може да бъде променено много лесно и той да заработи постоянно- просто откачете червения кабел от снопа и го закачете към жълтия (преди това прочетете в инструкциите дали това е така със 100% защото не се знае инжинерите какво може да решат в някоя нова серия.
Усилвател:
Той обикновенно се монтира в багажника, намерете му подходящо място за монтаж (на облгалката на задната седалка е най-добре) бъдете сигурни че има достатъчно място за да се охлажда и че имате достъпдо бутоните му за регулиране. Свържете кабелите към усилвателя след като се консулирате с инструкцията му за монтаж (не забравяите кабела remote)
Озвучителни тела:
Монтирайте говорителите в предните врати използвайки фланци за тази цел продават се по магазините или си направете сами от някакъв дървен матерял. Най-добре е крайщата на говорителя да се запоят към кабела
Монтирайте суббуфера в бъгажника и го закрепете така че да е неподвижен иначе рискувате да повредите усилвателя

Ето това са вашите първи стъпки за монтаж на аудиосистема дерзайте
Отговори

Hollow_maN снимка Hollow_maN 23 август 2007 - 22:37

Браво. Благодаря за отделеното от теб време да напишеш тази тема.
Отговори

Стельо снимка Стельо 23 август 2007 - 23:11

bugatti is nenormal user ....
Отговори

Maiky снимка Maiky 23 август 2007 - 23:41

Викам тази тема да е важна! :opel_forever:

пс: Сори, тя вече била!
Мнението беше редактирано от Maiky: 23 август 2007 - 23:42
Отговори

rusnache снимка rusnache 24 август 2007 - 01:03

Ако е разрешено, едно допълнение към темата.

Убеден съм, че колегата, автор на темата го знае, и явно си има причина да го е пропуснал, но все пак.

За получаването на добра инсталация, демпването на вратите, тавана и всички останали части на колата, склонки към издаване на паразитни звуци е задължително.
Кабелите към говорителите, не са от огромно значение, стига да не са прекалено малки като сечение. При опит проведен от аудиофили, се е доказало, че изцяло роля играе психологическия фактор. 2 хорни са били подвързани с обикновен многожилен кабел 2х1мм2. Слушателите не са знаели за това, а им е представяно постоянно подменяне на кабела, като е започнато от най-евтиния и се е стигнало до най-скъпия. Всички равнодушно гласуват, че звука е най-добър при най-скъпия кабел, което доказва чисто психологичния фактор.
А и още нещо докато съм се сетил, всякакви снадки, от типа жица с жица и малко изолир бан, освен, че са ужасно грозни, много често са и причина за изгоряли компоненти от една система, или дори понякога цяла изпечена система.
Отговори

bugatti снимка bugatti 24 август 2007 - 01:13

Колегата автор го знае ма пропуснах демпването, защото е твърде сложна и скъпа интервенция, която не много хора могат да си я позволят, пък нека не плашиме начинаещите, всеки сам достига до този извод след като инсталира първата каса в гЪбажника....иначе по въпроса с кабела съм склонен да поспоря...докато ползвах фабрично инсталираните кабели някак си нещо ми се губеше, за много малко но просто го нямаше....и след като смених кабелите с по дебели определено усещах разлика, все пак не съм малоумен..... май не е само въпрос на внушение :opel_forever:
Отговори

rusnache снимка rusnache 24 август 2007 - 01:53

Дори несмея да си помисля, че си малоумен, а за фабричните кабели, абсолютно съгласен, често са само помеднени и са със сечение под 0.5мм2, най-често дори са 0.25мм2.
За демпването, не съм много съгласен, битумната лента струва 10лв, а една ролка стига за качественно демпване на 2 врати, още една за демпване на тавана, което като за начало е достатъчно.

А също така, една от тайните е подреждането, което не е само естетически фактор, а доста често предпазва от прегряване на усилватели, вкарване на шумове от създаване на магнитно поле от навитите на топка силови кабели, хвърлени върху сигналните.
Отговори

i_p снимка i_p 24 август 2007 - 08:51

Интересна тема ама минус от каде да си взема за усилвателя.
Отговори

bugatti снимка bugatti 29 август 2007 - 22:20

Е как откъде.....от купето някъде отзад, най-добре от болта на задния колан
Отговори

peterl снимка peterl 18 септември 2007 - 17:33

Какво е това нещо "демпване"?Какво постигаме, ако го направим?Разбрах, че не е скъпо.
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 19 октомври 2007 - 18:26

 peterl, на Sep 18 2007, 06:33 PM, каза:

Какво е това нещо "демпване"?Какво постигаме, ако го направим?Разбрах, че не е скъпо.

Това е полагане на матерял който намаля вибриранията в колата например тавана е с доста голяма площ която има склонност да се криви тези матеряли пречат на кривенето на ламарината.
Поне аз така мисля. Досега не съм изолирал и незнам как е с и без, но от доста теми се разбира, че определено е по-добре след тази интервенция.



И една - две добавка към по-горните постове Ако усилватеите в колата са повечко ще трябва да се пусне още един минус от акомулатора до купето. Ако се слага кондензатор се монтира в близост до усилвателя/ усилвателите

Темата е доста поучителна за прохождащите в тази сфера.
Отговори

raceteam снимка raceteam 15 май 2008 - 18:50

аз имам малък въпрос какво представлява тази тефлонова лента и от къде може да се купи а също така ще е добре да се каже от къде могат да се купят хубави кабели
Препоръчително е и сигналния кабел да бъде облечен с тефлонова лента
Отговори

bugatti снимка bugatti 18 май 2008 - 23:53

 raceteam, на May 15 2008, 06:50 PM, каза:

аз имам малък въпрос какво представлява тази тефлонова лента и от къде може да се купи а също така ще е добре да се каже от къде могат да се купят хубави кабели
Препоръчително е и сигналния кабел да бъде облечен с тефлонова лента

Това е мрежа с цилиндрична форма в която се нанизва кабела, аз лично съм купувал от Авител цената е средно 5лв/1м винаги си купувайте по 1-2 метра повече....че никога не стига
Отговори

wwwniko снимка wwwniko 20 юли 2009 - 16:01

Колега не си споменал най-важното,какъв трябва да бъде кабела за усилвателя
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 25 октомври 2009 - 22:02

Относно кабелите ще си кажа думата като специалист:
1. кабела от СДто до усилвателя (сигналния) - задължително хубав(скъп) с качествена дебела екранировка за минимален шум
2. кабелите от усилвателя до говорителите - по принцип колкото повече, толкова повече. Когато кабела е дебел се получават по малки загуби в него което води до повишаване на ефективната мощност отделена в говорителя. лично според мен 1-1,5мм2 вършат работа до около 100-150 вата, за киловатите слагайте колкото дебел намерите ;). Важно е да се отбележи че дебелината на този кабел НЕ влиае на качеството на звука а само на мощността му!
3. захранващия кабел на усилвателя - също трябва да е максимално дебел. Ако е тънък - първо ви спада мощността в говорителите, второ кабела започва да грее и може да се стопи и запали, трето получават се изкривявания на звука.
4. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагайте голям кондензатор до усилвателя! (особено при мощности повече от 100вата) - донякъде компенсира дебелината на захранващия кабел, а друго много важно е че предпазва от разцепване на акумулатора и стопяване на генератора.
Отговори

batNIKI снимка batNIKI 17 ноември 2009 - 21:50

 stefan_suny, на 25 Oct 2009, 22:02, каза:

Относно кабелите ще си кажа думата като специалист:
1. кабела от СДто до усилвателя (сигналния) - задължително хубав(скъп) с качествена дебела екранировка за минимален шум
2. кабелите от усилвателя до говорителите - по принцип колкото повече, толкова повече. Когато кабела е дебел се получават по малки загуби в него което води до повишаване на ефективната мощност отделена в говорителя. лично според мен 1-1,5мм2 вършат работа до около 100-150 вата, за киловатите слагайте колкото дебел намерите ;). Важно е да се отбележи че дебелината на този кабел НЕ влиае на качеството на звука а само на мощността му!
3. захранващия кабел на усилвателя - също трябва да е максимално дебел. Ако е тънък - първо ви спада мощността в говорителите, второ кабела започва да грее и може да се стопи и запали, трето получават се изкривявания на звука.
4. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагайте голям кондензатор до усилвателя! (особено при мощности повече от 100вата) - донякъде компенсира дебелината на захранващия кабел, а друго много важно е че предпазва от разцепване на акумулатора и стопяване на генератора.

Здравейте всички. Ако може и аз да добавя нещо от личен опит. Сигналния кабел (чинчовете) задължително по далеко от захранващия на усилвателя. За киловатите задължително акумулатор с по голям стартов ток, кондензатор 2-5 фарада и по мощен алтернатор а кабел за усилвателя към 50 квадрата, 180-200А не са шега.
Отговори

KingWolf снимка KingWolf 25 декември 2009 - 14:37

Моя въпрос е-ако свързвам cd директно с малка каса - 8" говорител (без усилвател), как да свържа кабелите и какви да са?На cd-to имам един червен и един бял жак освен евробуксата..
Отговори

Оги снимка Оги 25 декември 2009 - 14:52

 KingWolf, на 25 Dec 2009, 14:37, каза:

Моя въпрос е-ако свързвам cd директно с малка каса - 8" говорител (без усилвател), как да свържа кабелите и какви да са?На cd-to имам един червен и един бял жак освен евробуксата..


Ами трябва да си избереш към някоя от колоните да я вържеш без значение предна, задна, лява или дясна. Като нямаш усилвател трябва плеъра го захранва ... което е абсолютно непосилно за него!!! Да не говорим, че ти искаш да свържеш нискочестотен говорител и този сигнал който вземеш от колоните трябва да му сложиш филтър. Каквито и кабели да сложиш е без значение, така или иначе звук през този говорител почти няма да излиза .. с тази подробност, че ще развалиш звука и от другите колони, понеже ще ти дърпа всичката мощност. Като цяло крайно грешна идея с обречен край!
Съжалявам, че така ти го казвам, но това е истината!
Отговори

KingWolf снимка KingWolf 26 декември 2009 - 00:16

а трябва ли да сменям фабричните кабели към задните говорители ако сложа 12"-ка, как и с какви?
съжалявам ако въпросите ми се струват глупави на някого, просто пак казвам в тази облас не ме бива мн :good:
Отговори

bebenka снимка bebenka 26 април 2010 - 02:08

Я като сте толкова навътре в мат'ряла.. доброволци да ми свържат аудиото в колицата?.. Всичко е инсталирано и монтирано, ама има разни "джаджи" в багажника, които не са свързани (били са преди да я купя колицата) :manta:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg