Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Тайните на добрата инсталация

Гостklepar4eto_* 04 април 2011 - 23:30

Здравейте колеги ,да допълня за кабелите питате.Вижте в сайта също на caraudio-bg.com Дано съм ви бил полезен.:sup::thu::16V::opc::cool::flag:corsa.
Отговори

SiSkOo снимка SiSkOo 15 март 2013 - 01:10

Преди време си бях играл да правя таблица за дебелината на силовия кабел и предпазителите. Информацията е използвана от правилника на ЕММА

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Spirov снимка Spirov 15 март 2013 - 01:32

Аз не съм много съгласен с първата ти таблица обаче .... Примерно 16квадрата кабел са си напълно достатъчни поне до 350-400w RMS...
Мнението беше редактирано от Spirov: 15 март 2013 - 01:33
Отговори

SiSkOo снимка SiSkOo 15 март 2013 - 02:37

 Spirov, на 15 март 2013 - 01:32, каза:

Аз не съм много съгласен с първата ти таблица обаче .... Примерно 16квадрата кабел са си напълно достатъчни поне до 350-400w RMS...

Както писах по-горе използвал съм информация от правилника на ЕММА. :)
Отговори

ГостAdrian91_* 29 март 2013 - 14:41

Здравейте, незнам дали въпросът ми е за тази тема ако не е съжелявам. Имам Корса Б с касетофон car 200 взех от един приател касетофон car 300 смених двата касетофона обаче на дисплея не ми пише радиостанциите, какво да направя? Благодаря предварително!
Отговори

Гостopel_astra__* 29 август 2014 - 12:12

Здравейте.
Имам проблем със слагане на говорители на моята Астра Г на кората отзад. Има ламарина под кората и няма как да ги сложа. Някой има ли идея как може да стане това?
Отговори

sathv снимка sathv 30 август 2014 - 01:37

Като изрежеш ламарината.
Отговори

Кръстев снимка Кръстев 25 януари 2015 - 19:01

Виждам че има доста компетентни колеги по въпроса та да се възползвам малко :)
Значи аз всичко съм си свързал с плеър PIONEER-MVH-150UB съм , прекарал съм сигналния кабел от десния праг , постоянния плюс и RMT са ми през левия , не съм сигурен за сечението на плюсовия ми кабел и масата но са дебелички (не пренебрегвам RMT кабела и той не е от най тънките) , до акумулатора съм с 50А предпазител , усилвателя ми е THUNDERR-TCA 4100 в касата имам 2Х12' пайнери на тях пише 700W MAX няма представа колко реални вата са това (смятам ги грубо около 300-350 на говорител)
Кабелите колкото е възможно съм ги поизпънал да не се пречупват и не са оплетени , за говорителите съм използвал възможно най дебелите многожилни кабели които влизат в буксите ...
Някой ако може да ми даде мнение как съм се справил 'доколкото е възможно да се добие представа от описанието ми' скоро мисля да инвестирам в кондензатор и искам съвет какъв да бъде той :)
Отговори

awesome снимка awesome 21 март 2018 - 14:16

Благодаря ви за полезната информация!
Отговори

optimeon снимка optimeon 23 март 2018 - 20:08

И аз открих много полезни съвети!
Отговори

Здравко Георгиев снимка Здравко Георгиев 01 март 2019 - 23:59

Здравейте! За първи път пиша тук. От скоро карам Астра Н, 2007 г. и не знам още много за нея. Заиграл съм се с музиката напоследък, но имам един проблем, с който не мога да се преборя сам и ще помоля знаещите тук да помогнат, ако могат. Смених оригиналното радио и искам новото радио да гасне с ключа за палене на колата. Принципно знам как стават нещата. Закачил съм жълтата жица от радиото на постоянен +, а червената на + при контакт. Само че по-скоро ми трябва +, който е активен не само при контакт, но и при втора позиция на ключа (ако приемем, че само вкаран ключа е на първа позиция, завъртян до следващото щракване е на втора, а контактът е на трета). Сега при спряна кола мога да слушам музика само на контакт, което не е много ОК. Днес търсих при бушоните и под предния капак, и в багажника и не успях да открия точка с такъв ток. Четох и в интернет, че на някои Астри има такъв кабел до буксата на запалката (по самия кабел), но при мен няма такава.
Ще съм крайно признателен някой да сподели опит къде мога да намеря точка с такъв ток. Всички идеи са добре дошли! Благодаря!
Мнението беше редактирано от Здравко Георгиев: 02 март 2019 - 05:14
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg