Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Китайски 2 DIN DVD GPS player?

mishoboss снимка mishoboss 21 август 2009 - 10:35

Здравейте, има ли някой престрашил се да си сложи някое от тези:
- Player 1
- Player 2

Ако да, нека сподели впечатления... добри ли са, пасват ли добре, качеството на звука как е, с какви карти работи GPS-a и т.н.

Благодаря предварително
Отговори

Shades снимка Shades 21 август 2009 - 12:15

Местя темата в правилния раздел!

Отделно да попитам това къде мислиш да го навреш, защото и двете устройства са за новите Астра и Зафира с 2-динови слотове?
Отговори

mishoboss снимка mishoboss 21 август 2009 - 13:18

 Shades, на 21 Aug 2009, 01:15 PM, каза:

Местя темата в правилния раздел!

Отделно да попитам това къде мислиш да го навреш, защото и двете устройства са за новите Астра и Зафира с 2-динови слотове?


Извинявам се за грешния раздел.

Знам, че са за новите модели. На първия плеър пише, че става за ASTRA, VECTRA, ZAFIRA, CORSA и ANTARA.

Питам, защото един приятел има Вектра 2008 г. и иска вграден GPS, а от Опел са му казали, че може да стане при заявка, да чака близо месец и ще му излезне около 3.5 хилки... а това са китайски алтернативи за много по-малко пари, които биха могли да се намерят и с безплатна или символична доставка. Въпроса е дали са читави.
Мнението беше редактирано от mishoboss: 21 август 2009 - 13:25
Отговори

mishoboss снимка mishoboss 21 август 2009 - 16:18

Ето го втория плеър и на родна земя... цената разбира се няма да я коментирам:
- Player 2
Отговори

помагащ снимка помагащ 21 август 2009 - 23:43

 mishoboss, на 21 Aug 2009, 05:18 PM, каза:

Ето го втория плеър и на родна земя... цената разбира се няма да я коментирам:
- Player 2

ето ти линк и за първия в БГ
www.ravena-bg.com
Мнението беше редактирано от помагащ: 21 август 2009 - 23:45
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 21 август 2009 - 23:54

Колега имам приятел с VW Passat 2007 който отиде в магазина на VW да попита за такава навигация!Цената която му казаха беше 5 хиляди лева !Той си сложи таква кйтаиска за 1500 лв.Вече една година работи безотказно!Ползва се постоянно !Впечатленията ми са много добри!Абсолютно същото като оригиналното е на външен вид!За функцйи не мога да кажа,защото не съм ръчкал оригиналното ,но според мен това е едно добро решение !Но все пак това е за VW !Нека ако някой колега е сложил такова на Опел да каже!Даже на моят приятл му го донесоха директно от китай!Ако не се лъжа показва даже,расход ,средна скорост и такива работи !!!

Поздрави!! :fire:
Отговори

Monza_3.0_E снимка Monza_3.0_E 21 август 2009 - 23:58

За такива работи всичко е на късмет на 3 бройки една няма да е читава за тоа е много относително но аз лично смятам, че една отделна навигацийка ще излезне по евтино :)
Отговори

mishoboss снимка mishoboss 24 август 2009 - 11:54

 помагащ, на 22 Aug 2009, 12:43 AM, каза:

ето ти линк и за първия в БГ
www.ravena-bg.com


Благодаря за линка :)


 Monza_3.0_E, на 22 Aug 2009, 12:58 AM, каза:

За такива работи всичко е на късмет на 3 бройки една няма да е читава за тоа е много относително но аз лично смятам, че една отделна навигацийка ще излезне по евтино :)


Разбира се, че и най-скъпата отделна навигацийка ще излезе по-евтино. Въпроса е да ти е вградена в колата, да има 7 инчов дисплей, да има вход за камера за парктроника, да просвирва музика и радио и т.н. ;) А да, и да не излизаш с една камара панели от колата ;)


 niggaz_nature, на 22 Aug 2009, 11:00 AM, каза:

Като четох спецификациите на навигацията. Пишат че е с OS: WINCE 5.0 . Което значи че е с windows операционна система за мобилни устройства. На него може да се сложи всяка програма която служи за GPS навигация. Ако я вземете и ви е сложно с поставянето на софтуера и картите предлагам пълна настройка за 30 лв с картите които съм събирал за цяла Европа. (ще ви трябва мин 2GB карта) .


Знам за това. Въпроса е, че в тези устройства не слагат чист WINCE 5.0, а добавят някакъв фирмен интерфейс, който е удобен за работа с наличните приложения в колата. И едва ли са взели оригиналния опелски интерфейс, по скоро са си написали някъв китайски. Мен именно това ме вълнува. Интерфейс, начин на работа, бързина, забивания, GPS-а може ли да работи при пуснато радио или mp3... такива неща. Иначе за инсталация на софт нямаме проблеми, но благодаря за готовността за помощ :)
Отговори

Оги снимка Оги 24 август 2009 - 16:58

Потърси в Колите на форума -> Корса имаше един колега с Корса Д с такова :icon_wink2:
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 26 август 2009 - 09:53

Колеги,
това първото - Равена го внасят. Имам наблюдения вече няколко месеца работи качено в Астра Н. :icon_wink2: Хубавото е освен че пасва точно на централната конзола, и се управлява от волана, не се губи борд компютъра и даже излизат някакви откъслечни съобщения на GID-то. Незнам как ще работи с BID. Моите впечатления са добри.
Отговори

delnegro снимка delnegro 16 октомври 2010 - 09:03

аз от тази седмица съм горд собственик на горепосоченото.
сравнително лесен монтаж,много екстри ,управлява всичко,само незнам как през блутуут системата да направя да ми показва имената а не само телефонните номера.тези дни като си взема колата ще постна малко снимки
Отговори

batkata снимка batkata 16 октомври 2010 - 12:43

 delnegro, на 16 Oct 2010, 10:03, каза:

аз от тази седмица съм горд собственик на горепосоченото.
...



Kолега колко ти излезе, откъде го закупи, кой ти направи монтажа цена за монтаж??
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 16 октомври 2010 - 20:38

2 ДИН Китайките мога oа кажа, че са доста добри за парите си.
С такава подобна мултимедия съм вечи година, взех го от Хонг Конг и ако за 600лв с мита, транспорт, застраховка и прочие може да си сложиш такова тука - успех......а като екстри има всичко, което ти трябва за Мултимедия (Radio, DVD, GPS, iPOD output, AUX, TV, BT, Parking Camera, SD Card, USB) - така че, според мене си струва.

Относно монтажа...е тука е къстъм напасване..от опит ти казвам.

Успех в начинанието!
Мнението беше редактирано от SpaceWalker: 16 октомври 2010 - 20:41
Отговори

valll4o снимка valll4o 17 октомври 2010 - 10:19

здравейте колеги, преди две години чичо ми си купи субару форестър, и искаше навигация, от представителството му казаха 10к лв. за оригинална. Поръчахме му китайси 2din плеър, и вече година и половина си го ползва без никакъв проблем, излезе 1500 лв. със всичко (две камери, парк троник и датчици за налягане на гумите) монтажа беше много лесен
Отговори

delnegro снимка delnegro 18 октомври 2010 - 11:23

взех го от китай,доставка +мита и др глупости...тотал 1000лв
в тази цена влиза мултимедията ,камерата за задно виждане + опция DVB-T АНТЕНА/Дигитална антена--само тя е 100лв/
монтажа го направих сам 2 дена , стана доста добре,даже си окабелих и тавана за телевизор и там.играчка голяма е ,но имайте предвид ...слагайте 2дин,който е точно за вашия модел кола иначе всичко друго ,както каза колегата по горе е къстъм напасване.Лично на мене дори цвета на мултимедията е същата като цвета в купето :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от delnegro: 18 октомври 2010 - 11:30
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 18 октомври 2010 - 21:16

Здравей колега ! Ами покажи какво,как и къде си го монтирал ? :)
Отговори

delnegro снимка delnegro 19 октомври 2010 - 13:20

 rhg_73, на 18 Oct 2010, 22:16, каза:

Здравей колега ! Ами покажи какво,как и къде си го монтирал ? :)


разбира се,ама съм я дал да я направят като нова :kinggrin: ,ремъци ролки и т.н.
Та взема ли я ,тъкмо ще пристигне и таванният монитор,ще монтирам и него... и тогава накуп :mhihi:
Мнението беше редактирано от delnegro: 19 октомври 2010 - 13:20
Отговори

n0rdisk снимка n0rdisk 20 октомври 2010 - 14:58

 delnegro, на 18 Oct 2010, 12:23, каза:

взех го от китай,доставка +мита и др глупости...тотал 1000лв


Ако може да кажеш от кои сайт си го купил - ако сметнете, че е реклама, прати го на лично адреса
Или най-добре на живо да го видя как изглежда и работи
Само ако няма да те притеснявам де :padlock:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 20 октомври 2010 - 15:59

Прави ми впечатлени обаче, че никой не говори за долнокачествения звук, който произвеждат повечето от тези творения на китайската инженерна мисъл..... :padlock:
Отговори

delnegro снимка delnegro 20 октомври 2010 - 17:15

 siegfrid, на 20 Oct 2010, 16:59, каза:

Прави ми впечатлени обаче, че никой не говори за долнокачествения звук, който произвеждат повечето от тези творения на китайската инженерна мисъл..... :padlock:


А на мене ми прави впечатление че явно не си чувал такова...нищо лично ,но басовете в това малко пространство като пусна двд-то са като в кино
като се има в предвид че съм с обикновени заводски колони
в крайна сметка не съм производител за да го хваля
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg