Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Как да си направим USB вход на CAR400 или CDR500?

bojo06 снимка bojo06 04 септември 2009 - 13:40

Всички операции по поставянето на USB вход :
на CAR400 може да видите на този линк ТУК
Използва се четеца от трансмитер, като същия се използва само като четец на USB-тата. От него се взима стерео сигнал по ниска честота и се подава на предусилвателя на касетофона/ pin 12 и pin14 на ИС TDA7313/ за CAR400 . Бутона за превключване на радио/касета е запазен и функционира, а бутоните за превъртане на касетата са преправени и се използват за превъртане на песните от USB четеца. Ако някой иска да си запази касетката всичко това може да се подключи на 3-тия вход на предусилвателя, който е за телефон/ pin 13 и pin 9/. Неудобството тама е че има няколко фиксирани режима на усилване и не се използват бутоните за бас и тембър. Може да се използва и дистанционното управление на трансмитера с пълните си възможности.

на CDR500 може да видите на този линк ТУК
Мнението беше редактирано от bojo06: 09 септември 2009 - 11:48
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 04 септември 2009 - 14:20

Супер си пич,
много е добро и мисля да пробвам............
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 04 септември 2009 - 20:22

БРАВО !!!!! много хитро измислено даже няма смисал да си купуваш СД плеър !
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 04 септември 2009 - 20:28

Това е супер просто!Аз мислех да пробвам да нещо такова на моето ДВД ,но се отказах,че щах да му разкажа играта !Браво за темичката,мисля че е доста полезна и интересна !!


Поздрави!! :icon_wink2:
Отговори

sisickfuck снимка sisickfuck 05 септември 2009 - 11:19

 VencityYy, на 04 Sep 2009, 09:22 PM, каза:

БРАВО !!!!! много хитро измислено даже няма смисал да си купуваш СД плеър !

хитро и полезезно само ако нямаш друга работа, тоя 10 годишен касетофон нито звук вади, нито е по-добре от един плеър за 100 лева в момента...
Отговори

oci снимка oci 05 септември 2009 - 11:34

Добре де, но пък от друга страна cdr500 си вади перфе звук. Проблема му е че няма mp3 или usb, а само audio дискове. Дали може да се преправи и той?

И още нещо като се преправи по тоя начин - може ли да се ползват бутоните от волана и дисплея? :icon_wink2:
Отговори

DarkRider снимка DarkRider 05 септември 2009 - 12:18

Супер, мерси много :icon_wink2:

отдавна си мисля да правя нещо подобно, само че с друг касетофон. Някой има ли схемата на Car 400? Потърсих в инет, но не можах да я открия?
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 05 септември 2009 - 12:59

Само аз ли виждам че единственото което правят е да вградят ФМ трансмитера в касетофона ??? , Нищо друго няма . Може да се ползва и само ФМ трансмитера отделно да не е вграден и ще е на заплаката каквото му е и предназначението и пак ще си слушате. Само дето няма да е вграден никъде :) . А и ще може да се слага и в друга кола като се преместите и музиката с вас. Като отворих темата си мислих че са изкарали USB вход с някаква платка а те само са вградили трансмитера вътре.
Отговори

stefp снимка stefp 05 септември 2009 - 15:03

 DarkRider, на 05 Sep 2009, 01:18 PM, каза:

... Някой има ли схемата на Car 400? Потърсих в инет, но не можах да я открия?


http://codedradio.info/manuals/philips_vdo..._22DC396-75.pdf

:icon_wink2:
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 05 септември 2009 - 21:47

 niggaz_nature, на 05 Sep 2009, 01:59 PM, каза:

Само аз ли виждам че единственото което правят е да вградят ФМ трансмитера в касетофона ??? , Нищо друго няма . Може да се ползва и само ФМ трансмитера отделно да не е вграден и ще е на заплаката каквото му е и предназначението и пак ще си слушате. Само дето няма да е вграден никъде :) . А и ще може да се слага и в друга кола като се преместите и музиката с вас. Като отворих темата си мислих че са изкарали USB вход с някаква платка а те само са вградили трансмитера вътре.

Аз не съм много в час с електрониката, но в случая от трансмитера се взима директно аудио сигнал, а не минава през ресийвъра на радиото.
Т.е. тук точно са сложили усб вход на мястото на касетфона.
Имам едно CDR500 със прецакана оптика, ще питам някой колега в работата дали ще му се занимава и може да се пробваме.
Мултиволана ще работи до някаква степен, да увеличава и намалява звука, да превключва между тунер и усб, пък и ако се заиграе човек трябва и да работи предишен следващ трак. Но истинската далавера ще е да изкарва на дисплея името на песента:) Това който го направи ще е голям изрод.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 06 септември 2009 - 20:23

аз може ли да дам още някоя идея
да се изведе дисплея и приемника за дистанционното до USB-то
Отговори

ruci снимка ruci 08 септември 2009 - 18:01

 bojo06, на 04 Sep 2009, 02:40 PM, каза:

Всички операции по поставянето на USB вход може да видите на този линк ТУК
Използва се четеца от трансмитер, като същия се използва само като четец на USB-тата. От него се взима стерео сигнал по ниска честота и се подава на предусилвателя на касетофона/ pin 12 и pin14 на ИС TDA7313/ схема на ИС TDA7313. Бутона за превключване на радио/касета е запазен и функционира, а бутоните за превъртане на касетата са преправени и се използват за превъртане на песните от USB четеца. Ако някой иска да си запази касетката всичко това може да се подключи на 3-тия вход на предусилвателя, който е за телефон/ pin 13 и pin 9/. Неудобството тама е че има няколко фиксирани режима на усилване и не се използват бутоните за бас и тембър. Може да се използва и дистанционното управление на трансмитера с пълните си възможности.


А не ли по лесно да си включиш ,този същия трансмитер в запалката и да си го исползваш по предназначение,отколкото да се занимаваш с глупости . Така си запазваш и функциите на касетофона
Отговори

bojo06 снимка bojo06 08 септември 2009 - 19:12

Забравих да напиша, че поставянето е по желание! Ако за теб сигнала от трансмитера през тунера на радиото е по-добър от сигнала взет дирекно от четеца и подаден на усилвателя на касетофона, то за мен не е. Качеството е в пъти по-добро! Всичко по свързването е показано на снимките и един потребител, който е пипал поялник и е в час с електрониката би се справил за кратко време с монтирането.
Мнението беше редактирано от bojo06: 09 септември 2009 - 07:43
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 08 септември 2009 - 19:19

Точно това е идеята. Да не се ползва трансмитера като излъчвател на радио сигнал и радиото на колата да не хваща радио сигнал да сигнала да се подава с кабелче. Наистина разликата в двата варианта е огромна.
Особено ако трансмитера е евтин (каквито са 99%) от предлаганите на нашия пазар.

Вярно че в това описание не дават нищо конкретно за изхода на трансмитера (къде се запоява кабелчето) и за входа на касетофона. А реално това е единственото интересно и полезно. Не на всички радио-СД-та/касетофони може лесно да се вкара сигнал.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2009 - 22:35

почти всички трансмитери предават супер некачествен аудиосигнал и то често с смушаващи шумове към него, така че идеята е страхотна стига причината за лошото качество на звука да е само в предаването по радио честота
Отговори

ludiq_max снимка ludiq_max 09 септември 2009 - 10:09

А този номер ще стане ли и на CDR 500 ? :flag:
Отговори

oci снимка oci 09 септември 2009 - 11:06

Аз имам абсололютно същия въпрос като на колегата по горе? И къде точно се връзва изхода на на трансмитера в самото CDR500?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 септември 2009 - 19:57

на какъвто и да е модел, най вероятно ще трябва да е след предусилвателя на главата на касетофона
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 09 септември 2009 - 20:05

Аз съм свързал кабелчетата на моят касетофон на връзката на филтрите за звука (ниски високи честоти). Те са преди главния потенциометър за усилване. По този начин мога да си регулирам звука от външния плеър със всички предвидени потенциометри (предни, задни колони, честоти).

Преправил съм едно от копчетата на лицевия панел, сега то служи да се превключва входа (радио/външен плеър). Входа на касетофона не съм го ползвал, защото ако ми върти механиката ми шуми и ме дразни.
Реално при мен касетофона си мисли, че работи само в режим радио, независимо как съм натиснал копчето за превключване на входа.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 септември 2009 - 20:29

е щом искаш да имаш и касетофон така е, на мен много повече ми харесва идеята да махнеш механиката и да излъжеш аудиото че има касетка и да си превключваш директно от касетофона, даже може да се монтира някъде и третия бутон за плей/пауза и да се спира плеъра ако искаме
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg