Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Как да си направим USB вход на CAR400 или CDR500?

PeteRHR снимка PeteRHR 09 септември 2009 - 20:36

Аз плера си го управлявм от голям тъч скрийн :flag:

Иначе касетофон не искам да имам и не ползвам от 5-6 години. Просто така беше най-лесно и бързо да го преправя.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 10 септември 2009 - 22:10

Много добра идея жалко че не я измислихме ние в БГ. Лично искам да благодаря на колегата автор на темата.
ПП - Ако се зачетете малко в описанието на човека ще видите че е написано и кои пинове за какво са. В описанието си автора ви е написал на ХХХ пин пред усилвател значи там трябва да се върже аудио изхода от трансмитера. Плюс за захранване ще е много добре да се хване от някаде дето го има само в режим касетка за да работи само тогава трансмитера. Гениално решение. Аз лично мисля да пробвам. :flag:
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 19 септември 2009 - 21:58

Ако някой в София иска да пробва какво ще се получи, имам един излишен CAR 400. :devil-smiley-019:
Отговори

becinko снимка becinko 25 октомври 2009 - 16:31

Дали някой не е правил това на SC202 и дали въобще е възможно ,защото ако някой ми го обясни като на олигофрен "Е тва тука точно го запой" може и да го направя ама тия пинове ала бала не ги разбирам :)
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 25 октомври 2009 - 17:14

На по-старите касетофони като 202 e още по-лесно.
Прекъсва се кабелчето, което отива към потенциометъра за честотата. Има лентов кабел от основната платка към потенциометрите в горния ляв край.
Единствено трябва да намериш на кои два кабела да подадеш сигнала. Там кабелите са 6 или 8.
Отговори

becinko снимка becinko 25 октомври 2009 - 17:19

Имам един филипс,който ми се иска да сложа в колата (нищо особено ама свети червено и се връзва) и тва старото ще пробвам кво да направя с него,само ако успея да го сваля ...4-те щифта от страни са ми ясни ,но сякаш не иска да излезе от самата шейна... и буксите и тях не мога да ги сваля,подлудява ме това радио,ама сваля ли го ще вида кво мога да измъдра :)
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 01 ноември 2009 - 12:26

 PeteRHR, на 25 Oct 2009, 17:14, каза:

На по-старите касетофони като 202 e още по-лесно.
Прекъсва се кабелчето, което отива към потенциометъра за честотата. Има лентов кабел от основната платка към потенциометрите в горния ляв край.
Единствено трябва да намериш на кои два кабела да подадеш сигнала. Там кабелите са 6 или 8.



Колеги някой знае ли за CD30MP3 има ли схема :newsm05_41:
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 11 април 2010 - 13:23

има ли решение за cdr 500 ???
Отговори

titan22 снимка titan22 21 май 2010 - 23:33

колега,ако гледаш внимателно втория линк е точно за СД-то.като отвориш снимките е достатъчно да се ръководиш от тях.аз си направих така car400 и ти казвам че звука не се различава по нищо от сд-то.дано успееш да се справиш.
Мнението беше редактирано от titan22: 23 юни 2010 - 13:03
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 03 юни 2010 - 16:26

много добра идея ,но има ли някакъв начин да показва името на песента защото ако е през радиото изписва името а ако се върже към касета няма да изписва.
Отговори

titan22 снимка titan22 11 юни 2010 - 13:40

колега,тук идеята е да имаш евтино и що годе качествено звучене,иначе 50-60лв. и ти пише всичко.между другото,ако можеш да намериш спец който чрез някакъв дешифратор да може да извади инфо на дисплея .
Мнението беше редактирано от titan22: 23 юни 2010 - 13:02
Отговори

Riskov снимка Riskov 19 юни 2010 - 10:16

Здравейте колеги,
вчера реших да си оправя FM Трансмитера, че се беше отпоил диода за приемане на сигнал от дистанционното и...
В следващия момент вече бях разглобил изцяло трансмитера и след това и радиото си. Все пак двете неща струват по-малко от 30 лв взети заедно, та и да не направя нищо няма да е проблем :)

От радиото извадих отделението за касетки и там сложих трансмитера, изведох му USB буксата до панела, където по някаква страшна случайност имаше едно капаче с големина точно за USB букса, пуснах му ток от копчето за Power на радиото и готово :)
Елементарно, но вече имам радио с USB :) и дистанционно...
снимки ще кача при първа възможност, ако някой се интересува


Дотук с хубавата част, от много натъкмявания скъсах едни жички, а поялника ми е с много голяма човка, та сега нямам USB!
P.S. Някой от форума ако има поялник и умения... съм готов да го черпя нещо :) :)
Отговори

titan22 снимка titan22 19 юни 2010 - 12:19

колега ако поялника ти е от тези кръглите можеш да си направиш сам човка като вземеш по-тънък тел и го навиеш върху човката на поялника.в началото го стегни с клещи да не се мърда и после си работиш спокойно.
Мнението беше редактирано от Shades: 19 юни 2010 - 15:12
Причина за редактиране:: Koлега, за да отговориш, не е нужно да цитираш предходното мнение!
Отговори

Riskov снимка Riskov 23 юни 2010 - 01:10

Ето и снимките ако някои се интересува:

Преди:
Публикувано изображение
Разглобяване на трамситера и радиото:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Резултатът:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 23 юни 2010 - 03:19
Причина за редактиране:: Колега, старанието ти е похвално, но преди да пуснеш нова тема, увери се, че въпросът не е дискутиран вече в друга тема. Слях темата ти със старата.
Отговори

ceko45 снимка ceko45 17 август 2010 - 20:34

И аз го направих това на кар 400, но не ми тръгна въобще. Трансмитера светни и до там, радиото въобще не тръгва. Този лентовия кабел от платката към касетофона се свързва тка нали- червения кабел от платката към плюса на трансмитера, а кафявия и синия са масата на трансмитера, така ли?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 07 септември 2010 - 16:16

При свързването на трансмитера трябва да се спази едно условие:
- да се сложи 12В реле, което да се захрава/сработва/ при подаване на 12В към трансмитера(т.е. когато се превключва с бутона радио/касета). Контактите нарелето се свързват така- единия към маса, а другия към синия кабел. Така всичко става автоматично с превключването на бутона ,,касета/радио".
Това е така защото касетата се имитира от свързването на трансмитера и когато тя е вътре в механизъма този контакт е разединен.
Отговори

titan22 снимка titan22 07 септември 2010 - 16:18

Колега,никакво реле не се слага,копчетата на касетофона си управляват всичко.Аз от половин година съм с тази екстра и даже си преработих копчетата за превъртане на касетата и сега си сменям песните от трансмитера.Преди два месеца същата участ застигна и касетофона на сина ми.Просто спазвайте инструкциите от снимките и няма начин да не тръгне,освен ако не объркате жиците на USB-то.
Мнението беше редактирано от titan22: 07 септември 2010 - 17:10
Отговори

bojo06 снимка bojo06 08 септември 2010 - 07:44

Вече съм установил две модификации на CAR400.
При моя CAR 400 без реле радиокасетофона забива!
Отговори

titan22 снимка titan22 08 септември 2010 - 10:17

Колега,я кажи какви са тези модификации,и в какъв смисъл забива.Запоил ли си кабелите точно по снимката–там е дадено как се елиминират ключетата за да си мисли касетофона че има касета.
Мнението беше редактирано от titan22: 08 септември 2010 - 10:21
Отговори

pchelar снимка pchelar 06 май 2011 - 10:55

Колеги а някой да знае как може да се вгради ФМ-трансмитер на Грундиг SC 303?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg