Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Реализация Philips car400 aux и VDO CDR2005

dth_user снимка dth_user 27 април 2012 - 10:06

Здравейте колеги! Някой реализирал ли е посочената от линковете схема: http://www.kontrolka...uzenlenmis.html ? Или ако някой е готов да сподели по-подходящи варианти за вход на този модел? Доколкото го превеждам с Гугъл, трябва да се постави празна касета, а дали това няма да създаде смущения? Въобще мнения и критика се приветстват! Поздрави!

Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 27 април 2012 - 11:57

Виж следната тема :
http://www.opelclub....pic=43524&st=20
пост - 40. Това лично аз съм го реализирал на старата кола. Принципа трябва да е същия. Само че мри мен не се налагаше мушкането на празна касета , а само щракането на допълнителното копче. А иначе за езика на страницата - нямам думи. Нито го разбирам , нито имам намерение да го превеждам.
Отговори

spasito снимка spasito 27 април 2012 - 12:05

Аз пък направих това ТУК и вече втора година съм много доволен.
Отговори

CH_M снимка CH_M 27 април 2012 - 12:12

Ето вариант и от мен , реализиран преди малко ....с празна касета е , не вкарва никакви шумове .А наличието на касетата е условие за да работи преминаването от режим -радио към касета \ AUX и обратно .
Касетофона е от моделите със СМД памет .
Ето снимка за ориентир....

Прикачен файл  01.jpg (137,49K)
Брой изтегляния: 158

Прикачен файл  02.jpg (67,06K)
Брой изтегляния: 166

Прикачен файл  03.jpg (67,88K)
Брой изтегляния: 184

Прикачен файл  04.jpg (144,96K)
Брой изтегляния: 148

Кабела се извежда на удобно място , накрая по избор се монтира жак 3,5 мм. мъжки или женски ,според ползваното устройство за източник на сигнала .
Отговори

dth_user снимка dth_user 27 април 2012 - 20:30

Колеги, опитах се да подкарам схемата, посочена в първото съобщение от темата, но звука беше жалък... Явно електрониката не ми е силна страна.
Към CH_M : дъното на моя касетофон мисля, че е малко по-различно; дали би паснала посочената от Вас схема? И касетата, която се поставя просто е с незаписана лента, или тя е премахната от корпуса на касетата?
Мнението беше редактирано от dth_user: 27 април 2012 - 20:33
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 27 април 2012 - 21:17

Ето ти и друг вариант. Отваряш долния капак на касетофона и намираш схемата "TEA0675".

Публикувано изображение

Запояваш 2 кабела за ляв и десен канал на пиновете,оградени в квадрати. Запояваш и третия кабел на маса,където намериш за добре на платката.

Публикувано изображение

В този вариант също няма шумове или изкривявания,но също се ползва празна касетка. Реализирал съм го тук.

Поздрави!
Мнението беше редактирано от pacho_m: 27 април 2012 - 21:20
Отговори

CH_M снимка CH_M 28 април 2012 - 08:41

 dth_user, на 27 април 2012 - 20:30, каза:

Колеги, опитах се да подкарам схемата, посочена в първото съобщение от темата, но звука беше жалък... Явно електрониката не ми е силна страна.
Към CH_M : дъното на моя касетофон мисля, че е малко по-различно; дали би паснала посочената от Вас схема? И касетата, която се поставя просто е с незаписана лента, или тя е премахната от корпуса на касетата?

Ето и варианта на твоя касетофон с нормална памет.

Прикачен файл  01.jpg (141,52K)
Брой изтегляния: 106

Прикачен файл  02.jpg (84,2K)
Брой изтегляния: 130

Прикачен файл  03.jpg (65,07K)
Брой изтегляния: 129

Прикачен файл  04.jpg (77,08K)
Брой изтегляния: 116

На последната снимка съм оградил двата кондензатора 2605 и 2602 които се явяват входовете към голямата интг. схема TDA7313.За проверка на пистите ,едно прозвъняване няма да е излишно , дали са прекъснати правилните писти .От минусите на двата кондензатора ------>прекъснатите писти.
Касетата не и се променя нищо ,може да си е с нормален запис с музика , просто сме прекъснали сигнала от предусилвателя на главата и подаваме от външен източник.
Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 22:17
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят.
Отговори

Валентин Рангелов снимка Валентин Рангелов 28 май 2012 - 14:21

Здравейте! Опитвам се да поставя AUX изход на Philips CAR 400, но нещо не ми се получава. Понеже механизмът на касетката ми е счупен (има механични повреди)реших да опитам да "излъжа" касетофона,че има поставена касета, както е описано в темата за поставяне на USB на касетофона. Понеже радиото е оная разновидност, дето не сработва при директно свързване(както са показали братята руснаци), се опитах да поставя реле, което да свързва синия кабел от лентовия такъв към маса(пак както е описано в другата тема). Захраних релето от сивия и лилавия кабел от лентовия. При включване на радиото няколко пъти си тръгна без проблем, но и няколко пъти зацикли(ни приема, ни предава).
Кратко резюме на това което съм направил досега: Отрязах лентовия кабел, свързах на късо белия и черния, зеления и оранжевия кабел, от сивия и лилавия захраних релето, релето свързва синия и кафявия кабел.
Въпросът ми е, грешката принципна ли е, или просто ми куца изпълнението?
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 април 2015 - 22:12

Привет колеги! Пускам този пост провокиран от този линк:
http://www.css-haupt...ra/english.html
Промяната е в това което направих че не се налага да се записва "тих" диск за да се слуша от външния източник.
Интервенцията е на същия плеър от линка - VDO CDR2005.
Нужна е само "женска" букса за жак 3,5 мм. с 5 извода. При невкаран жак, двата чифта контакти са нормално затворени и сигнала от механиката на СД-то безпроблемно си отива към аудиопроцесора.При вкарване на жака, връзката от механиката се прекъсва и сигнала от външ. източник отива към аудиопроцесора.
Ето и самото изпълнение:

Прикачен файл  01.jpg (97,69K)
Брой изтегляния: 200

Конектора на механиката, със оранжевите стрелки, местата за спояване на проводниците.Използвах от повредени слушалки за GSM, по принци ви трябва 4-жилен с оплетка, оплетката е за "маса".ВАЖНО - с жълто съм обозначил къде се прекъсват двете писти , между конектора и двата разделителни кондензатора.

Прикачен файл  02.jpg (36K)
Брой изтегляния: 143

Буксата за жака 3.5 мм. стерео. Опроводяването по обозначението на пиновете на буксата и обозначението на платката от горната снимка ....
R1 от буксата, до R1 на платката, L1 от буксата, до L1 на платката, по същия начин и с R2 и L2 , Със сините стрелки двете "маси".

Прикачен файл  03.jpg (40,94K)
Брой изтегляния: 109

Запоените проводници за буксата на жака ...

Прикачен файл  04.jpg (167,57K)
Брой изтегляния: 106

И на платката ...

Прикачен файл  05.jpg (135,85K)
Брой изтегляния: 103

Отново на платката, в по-близък план .

Прикачен файл  06.jpg (89,59K)
Брой изтегляния: 105

Прекарването на кабелите между механиката и над тунера.Нищо не се реже или пробива, не се изменя нищо конструктивно по шасито на радиото.

Прикачен файл  07.jpg (69,09K)
Брой изтегляния: 94

Както се вижда има си технологично доста разстояние за да мине кабела при затворен капак, над буксата за антената.

Прикачен файл  08.jpg (73,67K)
Брой изтегляния: 93

Прекарването на буксата с кабелите става през отвора над буксата на антената, с помощта на някаква тел се бръква през някой извадено капаче отстрани на радиото и се издърпва, като същевременно се вкарва и по малко самото радио докато се извади достатъчно от кабела и радиото се закопчее ...после монтаж на някое от свободните декоративни капачета и това е.

И една нескопосано клипче :icon_evil2: как работи след модването.
https://www.youtube....eature=youtu.be

Това е .....
Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 22:17
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят.
Отговори

survivor снимка survivor 22 април 2015 - 09:01

Да допълня за монтажа - след сваляне на свободното капаче е необходимо леко разширяване на отвора зад капачето, за да може да премине спокойно буксата. Благодаря още веднъж на колегата за съдействието. Ето и една снимка на крайния резултат:

Публикувано изображение
Отговори

titan22 снимка titan22 30 юли 2015 - 11:46

От днес мога да се похваля и аз със AUX на CDR500 VDO.Благодарение на ршението със прекъсването на пистите,сега мога да си слушам музика от телефона без да записвам така наречените "тихи"дискове.След работа ще кача снимка къде съм извел жака.
Мнението беше редактирано от titan22: 30 юли 2015 - 17:06
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 30 юли 2015 - 15:12

Това на "Блаупункт" Кар 300 може ли да стане?
Отговори

CH_M снимка CH_M 30 юли 2015 - 17:02

 vankata_nedel4ev, на 30 юли 2015 - 15:12, каза:

Това на "Блаупункт" Кар 300 може ли да стане?


Може естествено, може и само AUX да се изведе, може и ФМ трансмитер с USB да се вгради на мястото на касетата ....
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 10 август 2015 - 22:48

Как се вгражда трансмитер?
Отговори

titan22 снимка titan22 10 август 2015 - 23:22

 vankata_nedel4ev, на 10 август 2015 - 22:48, каза:

Как се вгражда трансмитер?

Ванка,разгеждал ли си снимките и въобще материала за тази тема?Ако си го разглеждал и не си разбрал,въобще не се захващай,обърни се към някой колега който е правил манипулацията.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 11 август 2015 - 20:40

Хвърлих едно око набързо. Но нали в темата се описват други модели музика? Ако се захвана ще го направя, имам необходимите познания и (надявам се)умения. Благодаря, ще разгледам подробно
Мнението беше редактирано от vankata_nedel4ev: 11 август 2015 - 20:41
Отговори

biboyvax снимка biboyvax 03 декември 2018 - 20:00

 CH_M, на 09 април 2015 - 22:12, каза:

Привет колеги! Пускам този пост провокиран от този линк:
http://www.css-haupt...ra/english.html
Промяната е в това което направих че не се налага да се записва "тих" диск за да се слуша от външния източник.
Интервенцията е на същия плеър от линка - VDO CDR2005.
Нужна е само "женска" букса за жак 3,5 мм. с 5 извода. При невкаран жак, двата чифта контакти са нормално затворени и сигнала от механиката на СД-то безпроблемно си отива към аудиопроцесора.При вкарване на жака, връзката от механиката се прекъсва и сигнала от външ. източник отива към аудиопроцесора.
Ето и самото изпълнение:

01.jpg

Конектора на механиката, със оранжевите стрелки, местата за спояване на проводниците.Използвах от повредени слушалки за GSM, по принци ви трябва 4-жилен с оплетка, оплетката е за "маса".ВАЖНО - с жълто съм обозначил къде се прекъсват двете писти , между конектора и двата разделителни кондензатора.

02.jpg

Буксата за жака 3.5 мм. стерео. Опроводяването по обозначението на пиновете на буксата и обозначението на платката от горната снимка ....
R1 от буксата, до R1 на платката, L1 от буксата, до L1 на платката, по същия начин и с R2 и L2 , Със сините стрелки двете "маси".

03.jpg

Запоените проводници за буксата на жака ...

04.jpg

И на платката ...

05.jpg

Отново на платката, в по-близък план .

06.jpg

Прекарването на кабелите между механиката и над тунера.Нищо не се реже или пробива, не се изменя нищо конструктивно по шасито на радиото.

07.jpg

Както се вижда има си технологично доста разстояние за да мине кабела при затворен капак, над буксата за антената.

08.jpg

Прекарването на буксата с кабелите става през отвора над буксата на антената, с помощта на някаква тел се бръква през някой извадено капаче отстрани на радиото и се издърпва, като същевременно се вкарва и по малко самото радио докато се извади достатъчно от кабела и радиото се закопчее ...после монтаж на някое от свободните декоративни капачета и това е.

И една нескопосано клипче :icon_evil2: как работи след модването.
https://www.youtube....eature=youtu.be

Това е .....
Здравейте колега да питам тази схема на връзване ще стане ли и за NCDC2013 SIEMENS-VDO
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 декември 2018 - 21:07

Чавдар (CH_M) вече не е между живите, лека му пръст. Но може някой друг да е наясно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 декември 2018 - 21:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg