Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vectra B 1.6 16v или 2.0DTI

Tsuri снимка Tsuri 15 януари 2015 - 21:40

Здравейте.
Колебая се между тези два модела след 2000г Opel Vectra B 1.6 16v x16xel(седан или хеч) И Opel Vectra B 2.0 16vDTI(x/y20dth) комби
И двата са идентични по конси сили 101(влизам във малкия данък) въртящият момент 150 за бензина и 210 за дизeла
Колата ще се кара 25000-30км на година. Сега имам Aстра Г x14xe със ГИ и да ви кажа не ми се иска пак кола със газово то са: настройки, един път гори много после малко ама неще да върви, гасне, чакаш да мине на газ, зареждаш 2 горива, филтри всякакви, проблеми със парно, рейки, запушени бенз.дюзи и др...
За дизела нямам наблюдения освен проблемната помпа НО не е болка за умиране със изброеното по горе! Ако има колеги моля нека споделят?
За разходите по поддръжка везните пак клонят към дизела със верига е(споделете ако има и още нещо)
Бензина: ремъци два, ролки три, водна помпа и др.
Това е. Благодаря предварително.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 януари 2015 - 22:41

Печката е по доброто решение пък ако ще се кара на дълго магистрала XEL-a не може да държи темпото на печката.
Отговори

rtaa снимка rtaa 16 януари 2015 - 08:37

По принцип съм си "фен" на газта, но при така зададните от теб изисквания и текущата цена на горивата е по-добре да вземеш дизела. Този бензинов мотор доколкото знам върви със доста къса скоростна кутия, има вероятност да имаш голям разход на масло, разхода на бензин или газ няма да е никак малък въпреки малката кубатура и мощност, и ще е доста по-муден спрямо дизеловия двигател...
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 16 януари 2015 - 09:00

+1 за дизела.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 16 януари 2015 - 10:05

Взимай дизела и хич не му мисли.Познавам хора,които си взеха 1,6 бензин и им побеляха косите от ремонти.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 16 януари 2015 - 10:29

 pitbula74, на 16 януари 2015 - 10:05, каза:

Взимай дизела и хич не му мисли.Познавам хора,които си взеха 1,6 бензин и им побеляха косите от ремонти.

Това изобщо не е критерий ,защото тези автомобили отдавна остаряха и са на доста километри.Но наистина по-добре да вземеш един дизел и да го стегнеш каквото и да му е състоянието ,все пак тези коли са масови ,части бол и им се знаят детските болести .
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 16 януари 2015 - 11:58

И аз съм за дизела,най-добрият вариант е.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 18 януари 2015 - 14:35

Добре тогава. Споделете като се купи дизела какво трябва да се смени като консуматив: масло 10/40 или 5/30? антифриз, хидравлична течност(аз я смених на астрата при покупката) Мой познат се майтапи че като си я купя само нафта ще наливам няма нищо общо със бензина на газ?
Разход на гориво градско(не си падам по светофарни гонки) и извън града магистрала до 130км/ч и извън града 100-110км/ч(не съм състезател да вметна)
Днес гледах клипчета за чистене на ЕГР-клапана и тази процедура ще се извърши веднага след покупката. Веригата сменя ли се и на колко километра водната помпа със веригата ли? Ролки има ли?
Питам защото тия дизели са ми много тъмна Индия?
Благодаря на колегите за мненията по горе.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 14 март 2015 - 21:53

От днес вече съм собственик на Opel Vectra B caravan 2000г 2.0DTI Sport
След обикаляне на цяла Бъглагия и тесване на всякакви ... нищо не си харесах и за това реших да си взема от Германия.
Качвам албума че нещо немога да прикача снимката към мнението?
Приятна вяечер!
http://milioni.snimk...72.35029869.big
Отговори

kalicer снимка kalicer 15 март 2015 - 06:41

Честито!
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 15 март 2015 - 08:34

Колата изглежда много добре,ама много чист този двигател и в Германия ли ги фризират:) Честито за придобивката ,нека само да те радва и много безаварийни километри.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 15 март 2015 - 09:18

 mistarmi, на 15 март 2015 - 08:34, каза:

Колата изглежда много добре,ама много чист този двигател и в Германия ли ги фризират:) Честито за придобивката ,нека само да те радва и много безаварийни километри.

Двигателя и колата се измиха след като слезна от камиончето. Двигателя беше ...оле майко... от егр клапана беше ужаЗ.
Ето как пристигна
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg