Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ниско ниво на маслото, а масло има

ESSTER снимка ESSTER 15 август 2009 - 12:21

Здравейте колеги ето какво ми се случи на път за Албена преди 10 дни. На магистралата преди Варна при скорост 120км/час компа ми изписа ,,ниско ниво на маслото". Спирам на първата бензиностанция, проверявам маслото и за моя изненада масло си имаше както обикновенно, над средата на пръчката. Тръгвам смело и нямам никакъв проблем. След 10 дни се връщам към София по магистрала ,,Хемус" и пак при 130-140 ми иписа същото. Пак спирам проверявам и пак масло си има. На какво може да се дължи това? Маслото вече е с нисък вискозитет и датчика го отчита или да очаква някакъв сериозен проблем? Маслото е немско 10-40 за първи път слагам от тази марка , не е известна на 6000 км. Червената лампичка за маслото не ми е светвала!
Отговори

WILLY снимка WILLY 15 август 2009 - 12:36

Подобен проблем имах и изчезна след смяната на гарнитурите на картера и по точно след като почистих картера от нагара и боклуците. Ето как изглеждаше :
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Колата е внос от Швейцария и е с пъла сервизна история и въпреки всичко виждаш какво чудо е.
А това е самият датчик за нивото :
Публикувано изображение
Отговори

VencityYy снимка VencityYy 15 август 2009 - 12:39

Willy благодаря за показното скоро и аз ще го правя това .... !
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 15 август 2009 - 12:39

мда и моя ми изписа веднъж след интервенцията че нещо не е наред. Вариантите са - кофти контакт на клемата на датчика, заминал датчик, моментен проблем на някой баир, ... не се сещам за друго.
Отговори

Двигателист снимка Двигателист 15 август 2009 - 18:26

Моят датчик винаги при спадане на нивото под средата започва да дудне за ниско ниво. Не знам дали е от старост или така си е нагласен фабрично. Искам да кажа, че доста рано предупреждава, но като му свикнах няма проблем.
Отговори

Двигателист снимка Двигателист 15 август 2009 - 18:32

 WILLY, на 15 Aug 2009, 12:36 PM, каза:

Подобен проблем имах и изчезна след смяната на гарнитурите на картера и по точно след като почистих картера от нагара и боклуците. Ето как изглеждаше :
-------------------
Колата е внос от Швейцария и е с пъла сервизна история и въпреки всичко виждаш какво чудо е.
А това е самият датчик за нивото :
-------------------

Колега, би ли казал какво е маслото използвано в Швейцария и на какъв интервал е сменяно. Количеството на отлагания в картера ти е доста голямо.
Мнението беше редактирано от Двигателист: 15 август 2009 - 18:32
Отговори

ESSTER снимка ESSTER 15 август 2009 - 19:32

моята Омега е от Австрия и също е със сервизна книжка, а гарнитурите ги сменях преди 2 месеца. За мен по-логично е маслото да е менте и да е изгубило вискозитет и при високи обороти датчика да не го отчита.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 16 август 2009 - 12:05

Аз този датчик го смених с оригинален, също така почистих и картера както колегата. Но на моменти, когато наближава смяната на маслото, от време на време ми го изписва това съобщение, въпреки, че има масло доволно. Буксите за добре. Някъде бях чел, че имало по нов софт на МИД-а и като се препрограмирал се отстранявал този проблем, ама засега не давам да ми бърникат в мозъка на колата. Надявам се че съм бил полезен.

П.П. Стария датчик е здрав, само трябва да се почисти идеално, някой ден ще се захвана с него.

Скоро смених маслото(преди 500км) и засега не е изписало грешка.
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 16 август 2009 - 12:10
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 16 август 2009 - 18:21

 Двигателист, на 15 Aug 2009, 07:26 PM, каза:

Моят датчик винаги при спадане на нивото под средата започва да дудне за ниско ниво. Не знам дали е от старост или така си е нагласен фабрично. Искам да кажа, че доста рано предупреждава, но като му свикнах няма проблем.

И мойта като е под средата светва чека. Сипах 100г и след 2000 км пак светна - яде повече от колкото трябва ми се струва.
Отговори

tokoxxl снимка tokoxxl 28 март 2011 - 15:48

Здравейте колеги! Макар, че темата е доста стара и при мен го има същия проблем - изписва ми на борд-компютъра, че ми е ниско нивото на маслото, а всъщност според щеката масло има. Само, че при мен надписа изчезваше от време на време, например след откачане клемите на акумулатора и после като настъпя повечко газта надписа ми се появяваше отново, а сега вече ми го изписва постоянно и няма махане. Искам да Ви попитам дали след като се появи този надпис се активира някакава защита на двигателя и оттам да и пада мощността. Имам чувството, че колата не върви като по-рано, а се мъчи при ускорение. Само да кажа, че по-рано при изчезване на надписа на борд-компютъра, като че ли колата вървеше по-леко. Благодаря предварително на всички, които ми отговорят.
Отговори

krasi_69 снимка krasi_69 28 март 2011 - 23:46

Според мен просто маслото е за смяна. При мен се появяваше такъв надпис след 8000км.
Мнението беше редактирано от stepo3: 29 март 2011 - 19:47
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

tokoxxl снимка tokoxxl 29 март 2011 - 10:17

При мен колега надписа си стои от близо една година и не може да се махне. Дори и след като сменя маслото или откача клемите на акумулатора надписа продължава да стои. Може би датчика е заминал или иска почистване на картера. Само гадая. Нов датчик струва около 160 лв., но се въздържам от покупката му, защото ми омръзна да давам пари за датчици, които си работят и в крайна сметка проблемите си остават. Щото са ни много компетентни майсторите в БГ и никой не може да ти даде смислен отговор за проблемите по колата. Всъщност въпроса ми беше дали е възможно, заради този датчик да ми пада мощността на колата.
Отговори

John Jameson снимка John Jameson 29 март 2011 - 11:04

И аз го имам същия надпис от както съм взел колата преди около една година и при всяко палене трябва да го занулявам от копчето. Щом го замуля след запалването повече не се показва докато не дойде момента на следващото палене. При последната смяна на маслото ми казаха че е от датчика след като пробваха с почистване и не се оправи.
Отговори

Seeker снимка Seeker 09 февруари 2014 - 09:25

 Agamemnon, на 16 август 2009 - 12:05, каза:

Аз този датчик го смених с оригинален, също така почистих и картера както колегата.
Имам теч от датчика на маслото за колата от профила. Взех си гумен уплътнител.Дали се сменя отгоре или трябва да се сваля кратера?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg