Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ламба сонда Корса Ц ?

obi_fix снимка obi_fix 23 март 2015 - 15:07

Здравейте, карам Корса Ц 1.2 бензин и при първото палене за деня колата има следния проблем. Пали безпроблемно, но оборотите играят (предимно в интервала 500-1000) и колата се опитва да изгасне, това за около 10сек. След това оборотите заспиват и всичко е ОК. (Понякога се случва да държи обороти но първите минути при подаване на газ, да не върви равномерно, а да върви накъсно все е смуче въздух, докато в един момент не поеме цялата газ и се изтреля, този проблем изчеза след като колата мине на газ) Колата е с ГИ, но винаги пали на бензин, дори като е загряла. Проблема го има само при първото палене за деня. Имам и съмнения за висок разход, но не съм го засичал и не мога да кажа със сигурност. На диагностика ми показва следните две грешки:

http://engine-codes.com/p0141.html
http://engine-codes.com/p0136.html

Когато изчистя грешките и карам не се появяват. Докато на следващия ден не запаля колата и щом оборотите заиграят веднага ги записва отново.
До колкото разбрах това са грешки за ламба сондата след катализатора. Има ли шанс проблема, който описвам да се поражда имено от тази ламба сонда или е от друго нещо, а пък тези грешки ми ги изписва по друга причина. Един майстор ми каза, че е дросела, а друг, че е дебитомера. Не знам дали колата има катализатор, но исках да попитам какви опции имам за 100% доказване на проблема и за решаването му? Защото знам, че ламбдите ги лъжат нещо като махнат катализатора и тн. може би не е нужно непременно да взимам нова сонда?
Всякакви съвети и мнения биха ми били от полза.
Отговори

Anbuch снимка Anbuch 24 март 2015 - 09:25

Ти си с 2 сонди нали ?
Първата сонда от към двигателя на изпускателният колектор ли е завита или е ниско долу и с колко кабела е ?
Предварително ще кажа само ,че сондите за да работят коректно трябва да са загрели много добре и затова се монтират или на изпускателният колектор или пък си имат нагревател (може и двете) и когато са студени заради повреда в нагревателят им (може и прекъснал кабел да е ) е възможно да създават такива проблеми. Втората сонда до колкото зная е само за следене дали се е запушил катализатора
Първата ти грешка : P0141 - O2 Sensor HEATER Circuit Malfunction Bank 1 Sensor 2
Heater - точно реотан си значи
Втората грешка си е ясна - сондата .... бла-бла-бла
Мнението беше редактирано от Anbuch: 24 март 2015 - 09:37
Отговори

obi_fix снимка obi_fix 25 март 2015 - 07:18

 Anbuch, на 24 март 2015 - 09:25, каза:

Ти си с 2 сонди нали ?
Първата сонда от към двигателя на изпускателният колектор ли е завита или е ниско долу и с колко кабела е ?
Предварително ще кажа само ,че сондите за да работят коректно трябва да са загрели много добре и затова се монтират или на изпускателният колектор или пък си имат нагревател (може и двете) и когато са студени заради повреда в нагревателят им (може и прекъснал кабел да е ) е възможно да създават такива проблеми. Втората сонда до колкото зная е само за следене дали се е запушил катализатора
Първата ти грешка : P0141 - O2 Sensor HEATER Circuit Malfunction Bank 1 Sensor 2
Heater - точно реотан си значи
Втората грешка си е ясна - сондата .... бла-бла-бла

Благодаря!
Пожене пак казвам, че не знам дали колата има катализатор, а и да има някога като се запуши ще бъде махнат, а не сменен. И знам, че след тази манипулация, сондата след катализатора се лъже. Въпроса ми е как става това, къде и кой го прави и ако го направя сега ще реша ли трайно проблема си?
Отговори

Anbuch снимка Anbuch 27 март 2015 - 19:36

За съжаление не мога да ти отговоря ,най-добре е да попиташ някъде където правят компютърни диагностики. Но относно премахването на катализатора.... аз само веднъж на една от колите си го направих и съжалявах много. Нито започна да върви колата повече , нито пък разход свали. За сметка на това смърдеше яко около колата и звука и се промени много. В града звука беше поносим ,ама извънградско някакво бучене и монотонно припръцване с часове -ужас
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg