Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпроси за дистрибуторна капачка и палец, C18NZ, Opel Astra

iso снимка iso 24 ноември 2010 - 22:24

Здравейте колеги,

Имам проблем с дистрибуторната капачка. Преди няколко дни колата започна да работи на по-малко цилиндри от обичайното, като при студен мотор в порядъка на първите 3-4 минути не прекъсваше. На загрял мотор при подаване на газ се усещаше как работи на 3 цилиндъра. Свободният ход беше стабилен, но се чуваха странни шумове (цъкания) от дистрибуторната капачка и двигателя притрисаше.

В последствие днес колата ходи на доктор, смениха един кабел, но ми казаха, че е за смяна дистрибуторната капачка (не уточниха защо). В момента колата се движи нормално, но ме притеснява факта, че може да ме остави някъде по пътя.

Интересува ме може ли да се направи някаква профилактика и какви са специфичните особености на подмяната? Може ли да е проблем само на палеца примерно? Може ли да се купи втора ръка (ако някой има поглед над цените за втора ръка, ще съм много благодарен ако сподели) или е препоръчително да се търси нова?

Като цяло търся съвет дали да се занимавам с поправка или да заложа на нова и тъй като нищо не разбирам, реших да попитам за съвет.

Благодаря на отзовалите се предварително!
Отговори

iso снимка iso 27 ноември 2010 - 00:15

:devil-smiley-019:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 ноември 2010 - 08:06

щом са ти казали че е за смяна, сменяй я, за предпочитане също и палеца
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg