Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Консумация в покой - VectraB X20DTH

Тази тема е заключена

fitnesman снимка fitnesman 29 април 2012 - 00:28

Колеги, някой може ли да ми каже дали е измервал консумацията в покой на Вектра В - с мотор X20DTH, какви са нормалните стойности? Дали се влияе от наличието например на печка или оригинален ксенон....? Всякакви мнения ще са ми от полза....
Мнението беше редактирано от VectraB: 29 април 2012 - 18:58
Причина за редактиране:: редакция на заглавието
Отговори

pavko снимка pavko 29 април 2012 - 09:06

Със същия мотор съм и при затворени врати и никакви консуматори имам ток около 10-15 мА.
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 29 април 2012 - 16:11

Благодаря колега, само ми кажи - с климатроник ли си? Имаш ли други консуматори, например печка или друго ?
Отговори

nervo снимка nervo 29 април 2012 - 17:52

Здравей.Аз съм със същия двигател.Имах отечка от вързани глупаво фарове за дневно светене.След като я отстраних консумацията спадна на 8-10 мА.Което според една книжка за подръжка на вектра б, било нормално.В нея автора казва,че е нормално при мерене с мултицет на плюса на акумулатора и клемата на плюса тока да е около 0.01А. И още,имам фабрични ксенони,климатроник,касетофон ccr 600 и чейнджър.Предполагам търсиш отечка?
Мнението беше редактирано от VectraB: 29 април 2012 - 18:52
Причина за редактиране:: 10mA е 0.01A , не 0.1А
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 29 април 2012 - 18:29

Да, аз съм с абсолютно същите неща.....И имам отечка определено - при мен консумацията е около 96 милиампера.Явно не е нормално.
Благодаря ти колега...
Мнението беше редактирано от fitnesman: 29 април 2012 - 18:30
Отговори

VectraB снимка VectraB 29 април 2012 - 18:51

При монтаж на AWL модул, търсихме допълнителна консумация.
След отстраняването на хитрото "окъсяване" за вдигане на стъклата, достигнахме до 96mA. :blink:
Интересното е, че този метод с окъсяването е правен в Италия, Ицо е първия собственик в БГ.

Днес открихме, че проблемът е ECC модула. Самият той работи привидно нормално, но дава грешки при диагностика.

След рестарт (прекъсване на захранването от акумулатора или F22) няма допълнителна консумация от ECC, до първото подаване на контакт. След което държи постоянна консумация около 75mA в покой, без напрежение на KL15.
Абсолютно всички изпълнителни механизми, клапи, вакумни клапани, вентилатор 0-9 степен, климатик, съединител на компресор и т.н. работят.

Грешките при диагностика са : (читят се и се появяват отново)
55 Replace Electronic Control Unit (ECU)
26 Internal Blower Motor Not Active
По принцип 55 е възможно следствие от 26.

Ако някой има опит с ремонт на ECC и знае нещо повече за грешка 26, ще се радвам да сподели.

p.s. След празниците, ще свалим ECC и ще го прегледам.
Редактирам и заглавието на темата, базовата консумация е ясна ...
Отговори

VectraB снимка VectraB 29 април 2012 - 19:01

Добавям и инфо за ECC модула :

Opel Vectra - B 2000
Electronic Climate Control (pin 12)
Module Info:
OPEL Part Number 90586246
Supplier Hardware Number 4195
Supplier Software Number 4696
Production Date (wwyy) 4799
Code Number 005
Version Number 1

Trouble Codes:
55 Replace Electronic Control Unit (ECU) Present
26 Internal Blower Motor Not Active Present
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 април 2012 - 19:19

Тази грешка за смяна на модула я имаше и при мен(не помня номера дали е същия).Купих колата(от профила) есента.Системата няма фреон и беше изгорял предпазитела на вентилатора на климатика.Грешката се изтри.Тези дни ще заредя климатика с фреон и ще видя какъв е резултата.
А за консумацията:нормално е да е до 80mA в покой.Най-често консумацията се вдига от музиката при неправилно свързване или ако не е свален панела.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 29 април 2012 - 19:28
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 29 април 2012 - 19:55

Да, но при мен климатика си бачка нормално, охлажда си както трябва, степените работят, прехвърля нормално между отделните клапи..Няма какво повече да добавя, Юли е описал всичко съвсем точно и изчерпателно.... Въпросът е има ли някой с подобен проблем и някакъв опит с EEC?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 април 2012 - 21:30

 fitnesman, на 29 април 2012 - 19:55, каза:

Да, но при мен климатика си бачка нормално, охлажда си както трябва, степените работят, прехвърля нормално между отделните клапи..Няма какво повече да добавя, Юли е описал всичко съвсем точно и изчерпателно.... Въпросът е има ли някой с подобен проблем и някакъв опит с EEC?

Защо реши че проблема е в ECC модула?
Най лесния начин да се провери от къде е консумацията е да се свалят предпазителите един по един като се следи как се променя консумацията.
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 29 април 2012 - 21:49

Точно това направихме колега, така се стигна до бушон22, а оттам и до модула за EEC.... Просто въпроса който постави Юли е ясен - иска яснота относно грешка 26 и 55, и има ли връзка между тях....
Отговори

детеборе снимка детеборе 29 април 2012 - 22:21

Какви са тези 80 мА, това е много нещо..... никак не е нормално според мене.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 01 май 2012 - 09:11

Копирам инфото директно от ТИС-а,дано да свърши работа:

Грешка 55:

Появява се след включване на запалването.
Хардуерна повреда на управляващия блок (дефектен драйвер на ROM)

Някои от следните кодове за грешки са съхранени: 10, 11, 26, 27, 51
Горните условия трябва да бъдат изпълнени най-малко за 8 s.
Отговори

VectraB снимка VectraB 01 май 2012 - 10:07

Да колега, имам TIS и се консултирахме с него още докато правихме диагностиката.
Абсолютно същото го пише при самата диагностика с Opel Scanner.
Затова съм написал по горе, че 55 може да е следствие на грешка 26.

"26 Internal Blower Motor Not Active" вероятно е основната грешка.

p.s. Засега затварям темата.
Ако някой знае нещо по-конкретно, Моля да ми пише на Л.С.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg