Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на пластмасови фарове

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 февруари 2011 - 13:18

За фарове от "калибъра" на Астра Г според мен по-ниско от 1000 водна не трябва! Пък от там нататаък всеки сам си преценява какво да прави с колата и в частност с фаровете си..
Отговори

kirkata77 снимка kirkata77 10 февруари 2011 - 21:08

 superficial, на 06 Feb 2011, 20:38, каза:

ОК, супер тема, ама в София къде да ги полирам? На мен не ми се занимава да търкам с тея шкурки <_<

Много начини има за (полирането),но не е това най-важното.-Важно е търкатето :icon_wink2:
Колегата БУХАЛА го е обяснил най-добре и това е правилния начин, но всичко е практика и опит.
пп.иначе и с паста за зъби става :ah: За София мога да помагам на които не му се занимава-идвам и на място-0878772213-говоря за перфектно качество.Поздрави
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 16 април 2011 - 07:39

 немо, на 06 февруари 2011 - 23:05, каза:



С колегата BUHALA изобщо не съм съгласен,че можеш безнаказано да шкуриш фар със суха 80 :icon_wink2: Ако след т'ва си достатъчно упорит да търкаш цял ден със още 12365425485 номера шкурки и в края на упражнението видиш,че все пак е останало нещо от фара,и не си го пре.бал безвъзвратно, можеш да се смяташ за ГОЛЯМ късметлия...







Пускам това за да не кажеш че съм голословен. С тази техника работя от години ..... и технологията ми е такава че ..... изобщо не ползвам водни шкурки. :icon_wink2:
Но всичко е въпрос на умения, правилна технология и години практика - за непрофесионалист които иска сам да си оправи фаровете е добре да не ползва много груби абразиви.
.... и да - цял ден търкам 2 фара - никой не може да ме убеди че ще предложи качество за 30 мин.
Водно на място и паста - 20 мин търкане - взимат ти 30-40лв ..... и след 2-3 месеца - пак при същия доктор със същата болка :biggrin:
Мнението беше редактирано от BUHALA: 16 април 2011 - 08:10
Отговори

Гостivan filev_* 14 май 2011 - 02:06

Колеги при мен потъмняването е отвътре някакъв съвет да дадете за да го премахна, с лупи съм, а и единия рефлестор много ми играе
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 18 май 2011 - 08:15

Вероятно откачена ябълка или счупена (има ябълковидни съединения които държат рефлектора)
Ако е откачена би могло да се щракне, но за счупена ще трябва да се (отлепи) стъклото за да може да се работи. Отвътре би могло стъклото да е запрашено, но не и потъмняло - ако е тъмно - външно е - както и да ти изглежда. Ако наистина проблема е от вътрешната страна ще трябва да се отлепят стъклата и да се измият и подсушат много нежно с много финна кърпичка и без натиск. Преди години пълнехме фаровете с вода, сушене, ала-бала, но винаги остават мизерий и капки - най-сигурно си е внимателното отваряне и почитване.
Отговори

SPD снимка SPD 18 май 2011 - 09:07

@BUHALA - а да знаеш къде правят такива интервенции, защото на моята омега единия дълъг бие на високо и май са повредени ябълките, защото не може да се врътне.
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 18 май 2011 - 11:38

здравеите колеги пишете че става и с паста за зъби да се полират много малко захабени фарове как се прави ако може някои да каже благодаря предваритело
Отговори

RED-VECTRA снимка RED-VECTRA 18 май 2011 - 15:34

 nikolai hristov, на 18 май 2011 - 11:38, каза:

здравеите колеги пишете че става и с паста за зъби да се полират много малко захабени фарове как се прави ако може някои да каже благодаря предваритело

Колега не се излагай отиди си купи за 2-3 лева няколко грама паста и си ги напрай тя пастата за зъби по скъпа е.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 18 май 2011 - 19:22

не ми се вярва това за пастата-въпреки че като се замислиш може.Чувал съм че с паста за зъби могат да се махнат малки драскотини !!!
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 18 май 2011 - 19:55

не е проблем пастата колеги а с какво се търка
Отговори

slav40 снимка slav40 22 май 2011 - 00:22

 BUHALA, на 16 април 2011 - 07:39, каза:



Пускам това за да не кажеш че съм голословен. С тази техника работя от години ..... и технологията ми е такава че ..... изобщо не ползвам водни шкурки. :icon_wink2:
Но всичко е въпрос на умения, правилна технология и години практика - за непрофесионалист които иска сам да си оправи фаровете е добре да не ползва много груби абразиви.
.... и да - цял ден търкам 2 фара - никой не може да ме убеди че ще предложи качество за 30 мин.
Водно на място и паста - 20 мин търкане - взимат ти 30-40лв ..... и след 2-3 месеца - пак при същия доктор със същата болка :biggrin:

След 2-3 месеца по фаровете се виждат следи от драскотини(след като са били мити по бензиностанциите). Затова фара трябва да се защити с някакъв лак(като фабричния, който е бил,защото пластмасата е мека и с времето пак се надират).
Виждаш моите фарове ,че за 30 мин и то на ръка светнаха ..за да не съм голословен сложих снимки(без абсолютно никакви драскотини). Много гладки на пипане и прозрачни като нови(една година по-късно виждам ,че има леки следи от драскотини(като са били мити са се надрали)..това трябва да се защити с някакъв лак.
п.п. За ко търкаш цял ден като и за час става,а ти с машините ги правиш за 30 мин 2-та, н еказва йче търкаш цял ден.Който не го е правил той не разбира,че не е това истината. Пиииисс :)
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 24 май 2011 - 08:34

Брат, по постовете и профила ми има разни връзки и контакти с мен - заповядай да пием кафета някой ден и ще видиш какво и колко търкам - не ми е ясно как от другия край на света можеш да прецениш аз как си върша работата и кое колко време ми отнема при спазване на моята си техника на работа и достигане на качество което аз съм си определил че трябва да достигна.
Както и да е :icon_wink2:
Ще ти кажа моето виждане за лакирането:
Лично аз не лакирам и не препоръчвам да се лакира. Защо?? - защото знаем как се работи - свалят се фаровете - търка се със шкурки и всякакви абразиви и т.н. След като са готови може да се лакира - след време - 2-3-4г новия лак неизбежно ще матира, пожълтее или надраска, тогава пак сваляме - пак търкаме лака и всичко се повтаря, а ако НЕ лакираме какво става?? - всяка година при пастирането на колата минаваме и фаровете и те получават ежегодна поддръжка и никога повече няма да матират или пожълтеят, ако ги оставим за няколко години без поддръжка бихме могли само с паста на място без да ги сваляме и без груби абразиви да ги оправим - затова не препоръчвам лакиране - с цел поддръжка на кристалното състояние която да е лека и ефтина.

Точно за лекото надраскване при миене иде реч - като е лакиран пак може да се надраска- но ако е гол поликарбонат след една година за нула време ще го лъснеш без даже да приемаш това като конкретно свършена работа - дреболия е :icon_wink2:
Отговори

kirkata77 снимка kirkata77 30 юни 2011 - 21:45

За лакиране-не съм съгласен.Лака върху пласмасата и от топлината на крушката изгаря много бързо и се напуква.Става страшна гледка-правил съм такива.Верно е ,че след година ще има леки драскотини от миене,но в никакав случай няма да пожалтее.Помислете на колко години са колите дето им правиме фаровете-значи,че ще изгорят и пожалтеят някаде след 4-5-6 години поне.Ако профилактично се пастират всяка година-както казва колегата БУХАЛА и аз мисля ,че няма да има проблем.Според мен начина да се запазят е след полиране-качествено да се залепи фолио-прозрачно или леко потъмнено.Правят го за красота и е малко скъпичко,но мисля ,че ще е от голяма полза.Поздрави и помагам винаги за фаровете на който не му стиска да ги прави сам-0878772213.ПП за пастата за зъби-не се опитваите-МИТ е това
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 31 юли 2011 - 08:57

Колеги, искам да се похваля с резултата от полирането на моите фарове. Всичко направих на ръка по опътване от темата, получи се страхотно.
преди:
Публикувано изображение
и след:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Просто не очаквах, че ще се получи толкова добре, като се има на предвид предишното им състояние. Благодаря на всички за споделената информация <_<
Отговори

ГостGangsta_kadett_* 02 август 2011 - 11:32

етого и моя труд ,понеже стоповите ми бяха затъмнявани с черен спрей и исках да ги освежа в оригиналния вид ги почнах и тях !
първо със водна шкурка 500,1000,1500,2000 и накрая паста
и тожа е резултата :flag:

http://autoclub-kz.n...p?id=2159&mode=
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 август 2011 - 20:18

Мойте като ги полирах махнах лака само на веждите, щото само там беше много зле, с драскотини. И за година си пролича че отдолу пластмасата е по мека от лака - всяко камъче се е разписало . Драска се даже ако бършеш с парцал/памучен, чист!/. Оригиналния лак е двукомпонентен, демек полимерен, твърд е, и устойчив на ацетон. Пластмасата отдолу - не е, разяжда се. Така че е хубаво да се пръснат, но с лак с втвърдител, такъв за боя металик а не със спрей...
По въпроса за почистването отвътре - ако не ти се разглобява може с обезмаслител и вода да се измие, аз използвах тоя жълтия Меглио или как там беше. Но хватката е последния път да се изплакне с дестилирана вода - не остават петна.По литър на фар - излиза 1.80лв.
Ако е с разглобяване - трябва да се внимава с какво се бърше отвътре, както вече писах мека е пластмасата и лесно се драска,за рефлектора да не говоря... Аз предишния път /когато ги бях разглобил/ докато се усетя малко ги оаках. После чак се сетих да използвам кърпички за почистване на монитор - става супер!
Сега преди да ги монтирам на колата запуших двете вентилации от външната страна а на тази отвътре и сложих малко вата, за филтър. Явно мизерията оттам влиза, особенно ако не е сложена кората както трябва. Не знам как е станало но на задната част на фара имаше следи от кална вода...
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 15 август 2011 - 18:11

Кажете ми къде във Варна мога да си полирам фаровете, че много са пожълтели. Само външно са така. Потърсих, но доста има писано за фарове, а нямам толкова време за ровене. Ще съм благодарен :)
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 03 септември 2011 - 11:20

Тъй като не намерих къде в този "малък" град полират фарове, се ядосах, отидох и си купих водна шкурка 1000 и 2000, общо взето за 10 мин шкурене на фар и после полиране сега са като нови. Е, няма как да станат съвсем като нови, но станаха лъскави, къде по-красиви и сякаш светят по-добре. И цялата работа ми излезе 3-4 лв и малко пот.
Отговори

bacardi снимка bacardi 06 септември 2011 - 19:17

Някой правил ли е нещо подобно на фаровете на Вектра А? Не ми пречи да пробвам,но ме навява на мисълта, че не са пластмасови? Ако може малко инфо от по-запознатите ще съм благодарен :)
Отговори

bacardi снимка bacardi 17 септември 2011 - 21:27

Къде заминаха разбирачите? :naughtynono:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg