Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Изгасна и не иска да запали

stomilk снимка stomilk 20 март 2006 - 20:07

Както си карах и изведнъж изгасна и не иска да запали по вече. Бензин има но като проверявам със свеща на маса дали прехвърля искра никъква я няма. Явно имам проблем с тоците. мотора ми е 1.4 пълна инжекция. Моля давайте съвети .....
Отговори

Гостo_pel_* 20 март 2006 - 21:14

Почваш от эад напред.Бобина Комутатор с датчик и Контролер. Виж и в дистрибуторната капачка какво е положението.
Отговори

stomilk снимка stomilk 20 март 2006 - 21:19

Благодаря. Това " в дистрибуторната капачка " е много ценно , благодаря не се сетих :icon_eek2: Нямам си много представа от пълната инжекция но съм запознат с обикновенните мотори
Отговори

pete0709 снимка pete0709 20 март 2006 - 22:08

stomilk, на Mar 20 2006, 09:19 PM, каза:

Благодаря. Това " в дистрибуторната капачка " е много ценно , благодаря не се сетих :icon_eek2:    Нямам си много представа от пълната инжекция но съм запознат с обикновенните мотори
 


Ако не се лъжа, ти ще си C14SE двигател, т.е. нямаш отделна бобина и дистрибуторна капачка, а бобината ти е комплектована и от нея излизат високоволтовите кабели(за свещите), съдейки по моята кола.
Отговори

radok снимка radok 21 март 2006 - 12:49

Бобината и усилвателя са в един корпус. Може да се замери дали има импулси на куплунга. В аутодатата е нарисувано много добре. А дали не дава някаква грешка при диагностика. Може да е датчика на коляновия вал.
Отговори

georgiam снимка georgiam 21 март 2006 - 13:09

а върти ли се разпределителния вал?
ремъка погледна ли ги? да не се е скъсал?
Отговори

stomilk снимка stomilk 21 март 2006 - 17:28

Благодаря на всички за вниманието и мненията . Вече всичко е ОК .Ами просто палец и капачка но кой да се сети в такъв момент.Мотора ми наистина е C14SE. :newsm69:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg