Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с ГНП BOSCH на Astra 1,7 DTL 99г.

vladopi4a снимка vladopi4a 18 август 2010 - 08:37

Здравейте. Ето как стана всичко. Бях по работа във Велико Търново. Спрях колата пред един познат за около час. Дотогава нямаше никакви признаци, че нещо не е наред - вървеше си нормално. След като се качих отново на нея се опитах да запаля, но не успях. Опитах още няколко пъти, но безуспешно. Отворих капака прегледах филтъра и нафто проводите, всичко ми изглежадаше нормално. Дръпнах я до един сервиз до КАТ Търново за диагностика. Там ми казаха - "Неизправна ГНП". Отидох за по сигурно и до Опел сервиз. За там нямам думи да изразя своето разочерование от майсторите и отношението им. Чаках ги 4 часа да ми направят диагностика, при условие, че нямаше други коли. И накрая ми казаха -"Не ти става помпата", без да могат да уточнят каква точно е грешката и от какъв род е проблема. Няма да ви казвам колко пари ми поискаха, за да демонтират помпата и да я пратят в София за диагностика. Както и да е оставих колата при един познат в Търново и се прибрах в Нова Загора. На по-следващия ден взех един приятел и отидих в Търново. Свалих помпата и сега е в Нова Загора. Като я почистих забелязах, че кабелчетата към електромагнитния клапан са с нарушена изолация и даваха на късо - има го на сниките. Въпросите са ми. Как мога да разбера дали това е бил проблема и всичко друго е наред? Какви са най честите проблеми на тези помпи? Мога ли в домашни условия да проверя изправността на помпата (по професия съм електричар, но не по коли)? Към кого да се обърна за помощ? В момента нямам достатъчно средства, за да закупя нов ел.блок и затова ми се ще да съм опитал всичко преди да се стигне до там.
Моля ви помогнете ми, че без колата е ужас. Ще оставя и телефон за всеки случай 0887 66 50 33 Владимир - Нова Загора
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от vladopi4a: 18 август 2010 - 08:41
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 август 2010 - 09:39

--> http://www.opelclub-...showtopic=54891

Прегледай темата, мисля че ше намериш към кой да се обърнеш. :thu:
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 18 август 2010 - 11:41

Същият проблем е и при мен. Преди малко отворих капака на ел. блока и видях, че управляващия транзистор е видимо изгорял по същия начин както на темата от - http://forum.offroad-bulgaria.com/showthre...586579#poststop .Вече избрах транзистор и ще го подменя, но искам преди да съм качил помпата на колата да знам какво трябва да се провери още, за да не се налага пак да я свалям. Вътре в помпата има един датчик с пистов кабел. Четох, че когато гори транзистора и датчика си отива. Как мога да проверя дали е здрав? И изобщо пишете ми за други проверки които трябва да направя. Аз ще продължавам да чета и на други места. Лошото е, че колата е в Търново, а помпата е при мен в Нова Загора и ми се иска да съм сигурен че помпата е готова за монтаж.
Публикувано изображение
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 22 август 2010 - 10:52

Днес заедно с един колега успяхме да заменим транзистора успешно. Благодаря на хората, които ми писаха. В четвъртък отивам в Търново да монтирам помпата. Надявам се проблема да е бил само от транзистора. Ще се радвам ако някой с по-голям опит ми обясни за нещо, което трябва да се провери преди монтажа. Знам, че всеки майстор си пази хляба и в това няма нищо лошо. 0887 66 50 33 - Владо
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 22 август 2010 - 17:07

 vladopi4a, на 22 Aug 2010, 11:52, каза:

Днес заедно с един колега успяхме да заменим транзистора успешно. Благодаря на хората, които ми писаха. В четвъртък отивам в Търново да монтирам помпата. Надявам се проблема да е бил само от транзистора. Ще се радвам ако някой с по-голям опит ми обясни за нещо, което трябва да се провери преди монтажа. Знам, че всеки майстор си пази хляба и в това няма нищо лошо. 0887 66 50 33 - Владо

Няма нищо кои знае какво,внимаваите с зацепването.Бива и апаратурка да има ,да се нагласи аванса точно ,че иначе главоболия.
Ако клапана за количеството е лош ще изгори пак транзистора.обезвьздушаваите с ОТКАЧЕНА букса на ГНП.Вьтре в ГНП има доставна помпа ,като изхвьрли на всички дюзи ,тогава закачете буксата
Успех
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 01 септември 2010 - 20:09

Преди няколко дена качих помпата, но нямах късмет. Колата не запали. Обезвъздуших, но така и не започна да хвърля нафта. Пратих я за диагностика при kiki.t и днес ми отговори, че в ел.блока няма никакви признаци на живот. Трябваше още в самото начало да и направя диагностика, но се надявах проблема да е само в изгорелия транзистор. Щеше да е прекалено хубаво, за да е истина.
Сега търся помпа втора употреба. Ако някой има информация нека ми пише или звънне. Ще съм му благодарен.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 01 септември 2010 - 20:22

При kiki.t няма никога да имаш шансове :icon_smile2: . Човека може би сменя транзистор успешно, но не само това е необходимо за да се оправи един дизелов агрегат!!!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 септември 2010 - 22:18

Мисля че малко се изсилваш с това изказване.
Поне сподели защо,и кои е правилния човек,иначе не говори добре за теб.
В този си вид поста ти не съдържа полезна информация,значи е чист спам.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 01 септември 2010 - 23:38

Вземане даване имаше мой приближен приятел. След намеса на въпросния колега Астрата Г на моя познат е в безнадеждно състояние. На кратко казано, даваме две ГНП-та. Едното на колата. Което беше с изгорял транзистор, в следствие окъсил клапан за количество(или аванс този с малкото съпротивление 0,8 или нещо такова говоря по спомен). Другото е ГНП от двигателя който продавам, той е от катастрофирала кола. Помпата се качва при него защото могло да се диагностицира дали има проблем преди да се качи. Иначе на моя познат щях да я кача за без пари а не за 100лв като при kikit. Качва помпата и хоп колата не пали ...ОК. Какво и е? Eл.блок и на нея колегата с транзисторите. Викам добре все пак от удара нещо може да е станало(това го приемам след като прочетох колко леко се държи гейна на транзистора!!!Механично без да е докосната помпата сам ми кажи дали може да е повредена?). А човека казва че ги проверява преди да ги качи, да не говорим че има орг. тестер. Уви помпата се качва понеже сме били казали че е добра. Човека казва ще ремонтирам ел.блока на другата помпа и ще го кача на мястото на този. Сваля моя ел.блок, който се оказва здрав!!! Сваля се моята помпа, от нея се свалят клапаните за количество, и аванс с някой от двата ел.блока се качва върху помпата която си от колата......
Резултат: Хиляда разправии, всеки ден нерви обаждания!!! Аз побелях че колата не е моя. Колата не пали, не върви, пуши много(при обороти е страшно), никаква мощност, ЦЕНТРОВКАТА Е ДОБРЕ, грее без да е пипано каквото и да било по охл. система.
При мен с диагностичен уред КТС520 показа грешки за заседнали клапани на количество и аванс. Точните повреди не помня(номера). Като я покарах ми угасна 3-5 пъти, загря до 95 по табло.....Сам се сещаш защо грее, и колко е направена помпата. Също и какво ще стане с мотора, но предупредих да не се кара колата.
Калине аз съм на 100% убеден че моята помпа работеше. Ако не вярваш близо си, ела да видиш мотора дали има драскотина от удара, нито се е палила колата нито нищо. Даже не знам дали не са я палили след удара. Аз приемам мисълта че изгорях с едно ГНП с лекота, поне да беше добре колата. Човека ми е познат нямам файда да го лъжа не го познавам от вчера. Тръгнал бях да си сменя бензиновата Вектрата с дезелова такава с проблем в ГНП-то!!! Ако чете нека се включи колегата от Перник да потвърди. Сега имаме една помпа която е просто оциганена, и няколко изгорели клапани по нея. Другата която беше моя е опасана и няма нищо по нея. След като таксува колегата ремонт ел.болк 150лв, и моя бил здрав къде е другия? Как ако ти върне този човек нещо да си сигурен здраво ли е?

Поздрави и успех...ще поканя собственика на астрата да ви пише от тук на татък. С реалното си име влизам тука, намеренията ми не са да лъжа който и да било!!! Искам да помагам, и сега го правя не ходете там!!!

И Калин не искам да те обидя по никакъв начин. Просто дано правилно ме разбереш.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 02 септември 2010 - 08:05

:icon_smile2:
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 02 септември 2010 - 19:35

Здравейте градски. И аз наполовина съм от Своге (майка ми е от там). Последно си ходих там преди няколко месеца. Големи проблеми с тая помпа. Сега търся помпа втора употреба, но как да съм сигурен, че като я сложа всичко ще е наред. Всеки ден чета за неуспешните ремонти на други хора и вече започвам да се плаша. Пък и без кола не става... :icon_smile2:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 02 септември 2010 - 20:22

Колеги баща ми има кола с въпросната помпа. Ако стане беля не знам какво ще правя. Определено рециклирана помпа ми звуци най-добре само да имаме пари. Иначе тоя транзистор, май аз ще си го сменям. Като гледам ефекта от това друг да го прави е никакъв освен че се разделяш с порядъчна сума пари.

Успех в търсенето колега, дано попаднеш на коректни хора!!!
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 04 септември 2010 - 19:13

 IvanGrigorov, на 02 Sep 2010, 21:22, каза:

Колеги баща ми има кола с въпросната помпа. Ако стане беля не знам какво ще правя. Определено рециклирана помпа ми звуци най-добре само да имаме пари. Иначе тоя транзистор, май аз ще си го сменям. Като гледам ефекта от това друг да го прави е никакъв освен че се разделяш с порядъчна сума пари.

Успех в търсенето колега, дано попаднеш на коректни хора!!!

Чувал сьм,но само сьм чувал,за механично ГНП от форд транзит ,естественно +стоики,конзоли жило и т.н.
При 1,7 ДТЛ мАторЯ лично аз сьм опьнал над 5-6 жила сьс ГНП с хидромеханично управление от стария мотор.Говоря за 68к.с мотора.
И вьпреки това доста части са необходими.За сметка обаче краиния резултат е 100%.
Вьрти ми се в главата нещо за едно ГНП с двоен ротор,има го достьпно е работи на високо налягане,но нямам кола за експеримент.Запаля ли я всичко там с педали и жила вече е профанщина.
Мисли по вьпроса.

П.П. някои колега от Ямбол не е ли виждал вьпросната Зафира сьс сменената помпа 2.0 ДТЛ е двг-то
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 04 септември 2010 - 23:37

Само съм чувал за подобни неща. Даже съм чувал и комън рейл мотор да се преправи на мотор с роторна помпа...не знам дали обаче може да е вярно???
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 09 септември 2010 - 20:16

Вече две седмица търся такава помпа втора употреба и нямам никакъв успех. За 2000 куб. има, но за моя мотор не мога да намеря. Пък и много хора се оплакват, че като сменят помпата с втора употреба такава пак се случва същото и с нея.А цените са им хубави 600-1000 лв. Направо не знам вече какво да търся. Направо ми идва да сменя двигателя с бензинов и да приключвам с тая нафта и накрая май така ще стане.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 09 септември 2010 - 21:30

 vladopi4a, на 09 Sep 2010, 21:16, каза:

Вече две седмица търся такава помпа втора употреба и нямам никакъв успех. За 2000 куб. има, но за моя мотор не мога да намеря. Пък и много хора се оплакват, че като сменят помпата с втора употреба такава пак се случва същото и с нея.А цените са им хубави 600-1000 лв. Направо не знам вече какво да търся. Направо ми идва да сменя двигателя с бензинов и да приключвам с тая нафта и накрая май така ще стане.

Сложи ГНП с жило.Нищо няма да загубиш.Приключват всички проблеми завинаги.Но я ревизираи предварително.
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 11 септември 2010 - 18:36

Вече търся мех.помпа за Астра Ф с моя мотор. Дано да стане. Преско обеща да удари едно рамо.
Отговори

vladopi4a снимка vladopi4a 02 октомври 2010 - 17:12

Колата вече е в движение. Преско и сложи механична помпа и мога да кажа, че съм доволен от подмяната. Колата пали от четвърт, не пуши и върви по-добре от преди. Дори ми се струва, че и разхода ми падна малко. Имам два нерешени проблема. Когато е студена колата работи на по-ниски обороти от нормалното. Трябва да и подавам газ иначе малко се тресе, но не гасне. Според колегата Преско проблема е в авансатора на помпата. И другото е чек-лампата, която свети непрекъснато, но общо взето това не ме притеснява. Засега е това ще я покарам пък ще видим. Благодаря на всички, които ми писаха и на Преско за помоща. :rulez:
Отговори

titan22 снимка titan22 02 октомври 2010 - 17:36

Чека ще ти свети докато не го залъжеш че имаш елпомпа,дано някой колега по-грамотен да каже как става,или пренастрока на електрониката.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 02 октомври 2010 - 23:54

Ако обогатителя е електрически, взимаш едно автоматично термоключе за газова с раб.температура на 40 градуса. Подаваш му един плюс след контактен ключ и всеки път когато колата е студена сама ще си вдига оборотите. За чека нямам идея, с оглед на това че мотора вече е безпроблемен мисля че ваденето на лампата не е фатално. За еър бега, АБС са други индикациите значи проблем няма.

ПП - Браво на Преско, ако става толкова добре може за серийно производство да се мисли :rulez:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg