Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Лоста на скоростите и ръчната

geni_sl снимка geni_sl 20 февруари 2008 - 13:40

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение


Ето как се получиха :bou: .Кожата е изкуствена.На мен ми хареса как стана и хич не е сложна направата.Ето малко информация, която намерих по въпроса:

 Karaibrahim, на Nov 14 2005, 08:21 PM, каза:

ivo_cn, на Nov 14 2005, 08:15 PM, каза:

Как се сваля маншона на ръчната спирачка?


Аз я сменях.
Като я сменяш има една шукария, дето аз й се дзверих 20 мин докато разгадая. Трябва да махнеш кутийката дето е под ръчната (тая квадратната, точно под дръжката на ръчната). Под нея има едно витче с което е завит обръча (правоъгълника), за който е хваната "кожата". Тя е захваната с телбод на обръча. Кутийката, както и обръча са на щипки, които се вадят с помощта на отвертка.

 geni_sl, на Jan 26 2008, 06:11 PM, каза:

Добре, намерих как се сваля, сега ще попитам как да махнa "кутийката дето е под ръчната (тая квадратната, точно под дръжката на ръчната)" ?? wall.gif dontknow.gif

 The.Rampage.Rado, на Feb 1 2008, 10:01 PM, каза:

Отзад в дупката (пред пепелника, много добре се хваща айрянчето там respect.gif beer.gif ) махаш гумената стелчица на дъното има и там има рапидка...

Ако пък питаш за рамката на кожляка - внимателно да не я счупиш по крайщата е хваната с "клипчета" за другата - леко напъваш към лоста на ръчната и ще се откачи.



 VectraB, на Dec 21 2006, 12:25 PM, каза:

ТУК има картинки как става на VectraB

Мнението беше редактирано от geni_sl: 20 февруари 2008 - 13:43
Отговори

deforse снимка deforse 20 февруари 2008 - 15:06

Същото го направих и аз на ръчната само обаче и стана екстра. За скоростния лост обаче мисля да си купя направо, че е затра работа.
Иначе е станоло идеално. Браво.
Отговори

Pinto снимка Pinto 20 февруари 2008 - 15:32

Дайте координати от къде да си купя маншон за скоростен лост от естествена кожа, черен. Искам отдолу да е като оригиналния, с правоъгълно сечение, а не с кръгло, каквито предлагат повечето магазини.
Отговори

batececo снимка batececo 20 февруари 2008 - 16:51

Лесно ли се сменят тез' маншони? Какво се маха/слага?

П.С. На асконата (то това да и беше проблема) е много разпран, отвътре си я чистя (мразя мръсотията) и се чудя - кат е 5 ле'а що да не го сменя, не е кой знае к'ва инвестиция....
Отговори

deforse снимка deforse 29 февруари 2008 - 14:47

Инвестицията е сериозна, трябва да се планира <_< :unsure: :unsure:
Отговори

Тошко снимка Тошко 08 юли 2010 - 09:53

А някой може ли да обясни с повече подробности как се сваля кожения маншон на ръчната на Корса Б / 96 г., особено долу към пода без да се свалят седалките ?
Мнението беше редактирано от Тошко: 08 юли 2010 - 09:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg