Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Картерни газове

arewe снимка arewe 09 юни 2021 - 02:57

Здравейте, имам едно питане свързано с затапване на смукателя на картерните газове. Цялото това чудо съм го направил, но с доста подръчни материали така да кажа и от както съм го направил усещам при поддаване на газ че има някакво зацепване все едно че двигателя не реагира в същия момент, а за някаква част от секундата след това. При плавно подаване на газ не се усеща такова нещо, по-скоро при по рязко. Та въпроса ми е дали все пак това с затапването има връзка и дали ако не е затапено добре и поема някаква минимална част въздух би се отразило по тоя начин или проблема е някъде другаде. Колата е астра г 1.6 бензин.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юни 2021 - 07:19

А ще обясниш ли първо каква е идеята и защо е направено?
Има други версии на двигателя, където ако се наруши тази картерна вентилация, даже не работи добре самия мотор.
Та затова питам от какъв зор си го "затапил"?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юни 2021 - 07:20
Отговори

arewe снимка arewe 09 юни 2021 - 21:28

Аз лично не знам каква ще е разликата в това дали знаеш или не защо е направено ама така да е. Накратко правеше вакум на капачката и щеката на маслото, колебаеше оборотите. По спомен майстора ми говори за егр и компютър които го управлява че бил повреден. Предлагаше ми тоя вариант и вариант на нов компютър който го управлява.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg