Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Кюстендил

Италианско преследване 1-ви Кръг 24.05.2008

Тази тема е заключена « Prev

KRiS_KN снимка KRiS_KN 08 април 2008 - 11:17

Италианско преследване 2008 - Картинг писта Кюстендил.
Тази година продължаваме с аматьорския шампионат по "Италианско преследване", който ще бъде проведен във 3 кръга:

Първи кръг ще бъде проведен на 24 май 2008

Втори кръг 3 август 2008

Трети кръг на 11 oктомври 2008

Правилата за състезанието остават същите както и маршрута.
Таксата за участие остава 20лв. Разрешават се и тренировки на всеки желаещ срещу същата сума като може да се тренира през целия избран ден на 2 -- часа по 30мин.
От трите кръга тази година ще бъде излъчен победител за годината по точкова система.
Всички който имат желание да покажат каране да заповядат.
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 09 май 2008 - 14:10

Горе,горе,горе на черешата!!!
Отговори

kaka снимка kaka 09 май 2008 - 14:20

Аз нали ви обещах, че ще дойда :opel_forever:
Отговори

Гостpeshokn_* 09 май 2008 - 22:40

Други ще има ли? Събери отбора и после да палим скарите някъде Публикувано изображение
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 10 май 2008 - 08:02

Аз мисля, че трябва да дадем повече информация за състезанието защото съм сигурен, че доста хора не знаят какво става дума а ще им бъде много интересно ако дойдат да участват или да гледат.

Значи първото което ми се струва като важно да се спомене е, че състезанието се организира на картинг пистата в Кюстендил. Самата писта е много добра, и се намира извън града в полите на балкана ако така мога да кажа като от всякъде е заобиколена от гора. Много красиво място сред природата. Има хубава полянка и за скарички и глезотии.
Второ, състезание е отворено за всички които искат да се пробват и с каквато кола искат. Колите са разделени на групи, но нека колегите от Кюстендил да кажат как точно. За мен лично възможността да се покара на писта без ограничения е голям кеф и си заслужава!
Трето, какво представлява състезанието. От всяка група колите се делят на двойки. Всяка двойка кара по 5 обиколки и който завърши първи минава на пред. Единия автомобил стартира от старт линията на пистата а втория точно от средата на пистата. Стартират едновременно. Така и двамата могат да карат спокойно и на максимума без да се притесняват, че могат да се ударят, а зрителите много ясно виждат кой каква преднина има. Ако един автомобил настигне друг то той няма право да изпреварва.
Ако някой от колегите желае нека даде повече информация и ако съм допуснал някаква грешка нека ме поправи. Аз лично смятам да присъствам на събитието, защото миналата година ми хареса много. Надявам се да мога и да участвам ако нещата ми се развият по план.

Успех на колегите от Осогово Рейсинг и им пожелавам да стане дори още по-силно от миналогодишното състезание!

П.С. Имам само една молба, да се помисли за слагането на някакви табелки за да е по-лесно намирането на пистата. За хора не били на нея до сега е доста сложно.
Отговори

Гостpeshokn_* 10 май 2008 - 11:38

Идеята ти е много добра, Бояне, но лошото е, че е изпълнима само на кметско ниво. Въпреки всичко, нищо не ни пречи да опитаме да хванем Пауна и да го направи. До пистата се стига лесно, въпреки това, ако идват хора от други градове, ще уточним час и ще ги чакам на входа на града за да ги заведа до картинг пистата. Ще уточним час и място в последствие. Сега чакам нашите "специалисти по италианско" да се включат и да разяснят нещата. Аз не съм компетентен и не си позволявам да давам мнение.


Поздрави!
Отговори

KRiS_KN снимка KRiS_KN 10 май 2008 - 11:57

Таксата за участие на автомобил 20лв. Задължителна застраховка, шофьорска книжка и каска ако нямате на място ще бъдат подсигурени и бонета.
Колите ще бъдат разделини на две групи с по два класа:
А коли с предно задвижване - A1 кубатура до 1.6 и А2 кубатура над 1.6
B коли с задно задвижване - В1 кубатура до 1.6 и В2 кубатура над 1.6
при наличие на автомобили с двойно предаване.Отива в клас които си избере взависимост от кубатурата ако е с турбо в по-горен клас
Състезателни гуми сликове и полусликове са забранени !
В един ден ще са тренировките и състезанието. събота от 8;30 започва записването и прегледите на кормилната и спирачни системи.
На тренировките всеки участник може да направи два пъти по 5 обиколки,
На клалификацията се правят 1 загряваща като 2.-3-4 се замерват петата свободна от които от трите се гледа наи-доброто време .Първите 6 от клас остават на трасето и започват 5 състезателни обиколки до елиминиране.
Участниците ще бъдат подредени по двойки чрез жребий.
Ако има кола която застига друга, то застигащият е победител, но няма право да изпреварва автомобила пред него до края на обиколките.
Излизането в затревените площи извън трасето с четрите колела ще бъде наказвано.
С един автомобил могат да участват и повече участници.

Ето няколко снимки от миналогодишното Италианско преследване:

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

STormDevil снимка STormDevil 10 май 2008 - 13:58

Това ми се вижда много яко, само трябва да постегна Астричката и може да прескоча да се пробвам
Отговори

KRiS_KN снимка KRiS_KN 10 май 2008 - 15:42

Ето малко улеснение за всички колеги. Като влезнете в Кюстендил продължавате по главната до СБА-Кюстендил и завивате наляво продължавате до края на улицата завивате надясно и само направо! Успех! Чакаме ви с нетърпение!!! :opel_forever:

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  kart.JPG (107,98K)
    Брой изтегляния: 72
Отговори

vasko-z снимка vasko-z 10 май 2008 - 19:51

============================================================ПРОГРАМА

Италианско преследване Картинг писта Кюстендил 24 май 2008г.


1. 08:30ч. до 10:00ч. – Записване по класове
2. 09:45ч. До 10:00ч. – Брифинг.
3. 10:00ч. Старт на първа тренировка – 5 обиколки за всички автомобили по класове.
4. 12:30ч. Стартиране на класовете за клалификация, като се измерват 2-ра, 3-та и 4-та обиколка.
5. 15:00ч. Стартиране на първите 6 най-добри времена от клас, които продължават на принципа на елиминирането.
Победителите от класовете отиват на генерално класиране.
6. 19:00ч. Награждаване по класове





Организаторът си запазва правото за промяна в програмата.

============================================================
Заявка за участие - бланка - изтегли от тук!


Карта на картинг писта (снимка)
- цъкни за уголемяване на снимката
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Гостpeshokn_* 15 май 2008 - 09:50

Така! Има ли желаещи за един кръчмаро-рейсърски ден?
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 15 май 2008 - 12:32

Пичове не стана ясно тази заявка като я дръпнем и я попълним по емайл ли да я пращаме или по друг начин?
Отговори

KRiS_KN снимка KRiS_KN 15 май 2008 - 13:40

 Scorpion_BV, на May 15 2008, 01:32 PM, каза:

Пичове не стана ясно тази заявка като я дръпнем и я попълним по емайл ли да я пращаме или по друг начин?



To вътре си пише в заявката, но ето e-mail : zender_kn@abv.bg
Заявки се приемат до 20 май 2008 година!!! :unsure:
Отговори

vasko-z снимка vasko-z 15 май 2008 - 17:43

 Scorpion_BV, на May 15 2008, 01:32 PM, каза:

Пичове не стана ясно тази заявка като я дръпнем и я попълним по емайл ли да я пращаме или по друг начин?


ти вече си записан и венци
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 16 май 2008 - 07:38

 vasko-z, на May 15 2008, 06:43 PM, каза:

 Scorpion_BV, на May 15 2008, 01:32 PM, каза:

Пичове не стана ясно тази заявка като я дръпнем и я попълним по емайл ли да я пращаме или по друг начин?


ти вече си записан и венци



OK Васко! Мерси много! :unsure:
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 май 2008 - 08:16

Аз днес мисля да говоря с Митята и да се донесем, стига да не изникне нещо за събота свързано с работата...
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 май 2008 - 20:09

Мога само да кажа: евала на всички участници...
отдавна не съм гледал нещо толкова интересно, готиното е че, се вижда цялата писта и въпреки дъжда си прекарахме супер, даже мога да кажа, че почти съм се навил за август да участвам :unsure:
Отговори

andrey снимка andrey 24 май 2008 - 20:17

 Жоро, на May 24 2008, 09:09 PM, каза:

Мога само да кажа: евала на всички участници...
отдавна не съм гледал нещо толкова интересно, готиното е че, се вижда цялата писта и въпреки дъжда си прекарахме супер, даже мога да кажа, че почти съм се навил за август да участвам :unsure:


Колега на твоито мнение сам и аз бях там с зелената астра ф ,мернах и твоита там,мернах и peshokn между реферите иначе беше мн добре ама времето развали малко шоуто ,колите беха добри .аз доидох малко касно ама наи много ми направи впечатление черния голф 2 гти-ката пилота беше мн добар ,абе беше супер ще доида и на другото преследване :unsure:

пс: Само си забравих апаратчето ако има некои от кюстендил които е бил там нека качи малко снимки да видат колегите от форума
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 май 2008 - 20:46

 andrey, на May 24 2008, 09:17 PM, каза:

мернах и твоита там
наи много ми направи впечатление черния голф 2 гти-ката пилота беше мн добар

Малко трудно ако не си хвърлил до "голямото село", щот моите и двете си бяха пред нас, а аз бях с "метановица"...
Момчето с голфа не караше зле но мога да изкажа специални адмирации на Васко / Зендера/, който въпреки големите габарити на тая кола я караше много добре, както и на Тодор / Веселия Роджър/ и на всички други, просто евала за ентусиазма и показаното...
Отговори

andrey снимка andrey 24 май 2008 - 21:10

 Жоро, на May 24 2008, 09:46 PM, каза:

Малко трудно ако не си хвърлил до "голямото село", щот моите и двете си бяха пред нас, а аз бях с "метановица"...
Момчето с голфа не караше зле но мога да изкажа специални адмирации на Васко / Зендера/, който въпреки големите габарити на тая кола я караше много добре, както и на Тодор / Лудия Роджър/ и на всички други, просто евала за ентусиазма и показаното...


може да сам се обаркал колега поне имаше една астра като твоита абе нз,ако имаш снимки качи нещо,така е колега ентусиазма е на 1 място :unsure: иначе показаното беше супер ,трябва да има повече такива състезания в нашия регион ,по начесто
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg