Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

АГУ - пререгистрация и смяна на талон

astra1 снимка astra1 24 ноември 2013 - 11:29

Здравейте колеги , вижте какво ни готвят за догодина , няма такава държава http://www.novini.bg...0%BD%D0%B8.html

=============================================

Актуална информация за смяна на талони, след поставяне на газова уредба в КАТ София, към 07 юни 2014
Мнението беше редактирано от Жоро: 09 юни 2014 - 09:42
Причина за редактиране:: Слагам един линк
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 ноември 2013 - 12:52

Има такава държава. В голяма част от автомобилите газовите уредби са поставяни в някой гараж от "онЯ дет' много ги разбира нещата". Това означава че в много от случаите управляваме подвижни бомби. Това нещо трябва да се промени все някога. Това е една от първите стъпки.
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 24 ноември 2013 - 12:55

Когато взимах моята и минавах КАТ я вписаха, надявам се за мен да не важи това. Но все пак толкова много коли по 20лв за регистрация- ето как се пълни бюджета на любимата ни държава.
Отговори

ffilip снимка ffilip 24 ноември 2013 - 16:39

Утре смятам да мина през КАТ-София и да сменя талона на моя автомобил.
Съвсем информативно, как са опашките в КАТ този месец, много чакане ли ще има? И, въобще, ако някой може да помогне с ТОЧНА информация какво и как се прави при смяна на талон заради газова уредба, моля да пише.

Ако ли не, утре аз ще пиша (стига да успея, де)
:newsm05_41:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 ноември 2013 - 16:59

Типично по нашенски ще чакаме да дойде последния момент и после ще псув@ме цялата държава, че не удължават срока. Така че колкото по-скоро, толкова по-добре.
Отговори

filidor снимка filidor 24 ноември 2013 - 17:06

Мам..... им мръсна. Т'ва е кой , каквото да ти говори , става въпрос за пари. Чудят се какво да измислят , та да оскубят обикновения човечец. И познайте кои фирми ще получат право да одобряват измененията в конструкцията - пак ще са на някви "наши хора". Все пак това са 800 000 коли по 300лв , това са 240мил.лв. Тия парички не може да ги вземе кой да е.
Ей омръзнаха ми всички видове БСП-та, НДСВ-та, СДС-та, ГЕРБ-ове и др.Който и да дойде ние духаме супата. Бактън!
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 24 ноември 2013 - 17:09

И аз смятам да ходя тия дни за смяна на големия талон, тъй като ще трябва да се сменя така или иначе за адреса на собственика. Та, дали ще влезе в сила (по вероятно) или ще отпадне - все тая.
Мнението беше редактирано от Cecko2.0: 24 ноември 2013 - 17:10
Отговори

14KA снимка 14KA 24 ноември 2013 - 19:10

Колеги погледнете това : http://www.novini.bg...-незаконни.html
Тези "умници" от парламента искат набързо да си съберат милионите хвърлени по митингите преди седмица. Хора трябва да се противопоставим на тези хиени, не харесвам никоя партия е харесвах де, но те се оказаха най-големите боклуци. Та мисълта ми е да покажем че няма да търпим този рекет! Това според мен е недопустимо, просто трябва да се действа срещу мръсните депутатчета. Ако ние не си издействаме правата, няма кой....
Отговори

Янко снимка Янко 24 ноември 2013 - 19:32

Ние трябваше да си търсим правата още за номерата и за личните документи.Очаквам първо такситата да вдигнат панаир.Аз се замислям да мина на бензин,по скъпо но няма да им пълня джобовете.
Мнението беше редактирано от Янко: 24 ноември 2013 - 19:36
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 24 ноември 2013 - 20:24

Добре де, наредбата била от 2000-та година. А 2007-ма като регистрирах колата защо не вписаха в талона, че е с АГУ? Защо сега изведнъж се даде гласност? Защо досега си траеха? Народът не е длъжен и няма как да знае всички закони, наредби и прочие такива. Много е прав Филидор - свежи пари в бюджета и пари за "наши" хора, това е всичко. Освен това "на народа да му е гадно" си е практика на управляващите, която е отдавна измислена от онези педали американците.

Ето ви едно от нещата, за които си струва да се протестира. Не като ония лигави мамини синчета, дето окупираха СУ без да знаят защо
Отговори

zorrroooo снимка zorrroooo 24 ноември 2013 - 20:51

Крайно време е да им се противопоставим, ако искат да го въведат. Тези управляващи нямат срам!!!
Отговори

vektra1 снимка vektra1 24 ноември 2013 - 21:01

Преди няколко дни пререгистрирах едната Вектра че е с АГУ,нищо сложно бързо става.Това обаче след Март месец да се минава технотест за 400лв и тогава в КАТ е много нагло.Поне да оставят само пререгистрацията в КАТ ,после вече е въпрос и на дискриминация тоест едни узаконили за 20лв - други за 420лв.?След тази процедура не е лошо да приемат данъчни облекчения,за колите на газ и метан поне така е редно.Отделно дори КАТ да предприеме акция след крайния срок,как ще разберат дали е пререгистриран автомобила с алтернативно гориво.Като това е отразено само в големия талон а той не е задължителен за носене ? Хубава работа ама ........,те преди време и ксеноните забраниха ама не точно.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 25 ноември 2013 - 07:44

 vektra1, на 24 ноември 2013 - 21:01, каза:

Преди няколко дни пререгистрирах едната Вектра че е с АГУ,нищо сложно бързо става.Това обаче след Март месец да се минава технотест за 400лв и тогава в КАТ е много нагло.Поне да оставят само пререгистрацията в КАТ ,после вече е въпрос и на дискриминация тоест едни узаконили за 20лв - други за 420лв.?След тази процедура не е лошо да приемат данъчни облекчения,за колите на газ и метан поне така е редно.Отделно дори КАТ да предприеме акция след крайния срок,как ще разберат дали е пререгистриран автомобила с алтернативно гориво.Като това е отразено само в големия талон а той не е задължителен за носене ? Хубава работа ама ........,те преди време и ксеноните забраниха ама не точно.

Какви документи искат,че аз за моята газова нямам нищо
Отговори

becinko снимка becinko 25 ноември 2013 - 08:55

 Зенит-е, на 24 ноември 2013 - 12:52, каза:

Има такава държава. В голяма част от автомобилите газовите уредби са поставяни в някой гараж от "онЯ дет' много ги разбира нещата". Това означава че в много от случаите управляваме подвижни бомби. Това нещо трябва да се промени все някога. Това е една от първите стъпки.


Обясни ми моля те, каква е разликата дали примерно нова бутилка ще бъде монтирана от някой експерт или от мен. Като все са 2 планки с 4 болтчета?
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 25 ноември 2013 - 09:30

 vektra1, на 24 ноември 2013 - 21:01, каза:

Преди няколко дни пререгистрирах едната Вектра че е с АГУ,нищо сложно бързо става.Това обаче след Март месец да се минава технотест за 400лв и тогава в КАТ е много нагло.Поне да оставят само пререгистрацията в КАТ ,после вече е въпрос и на дискриминация тоест едни узаконили за 20лв - други за 420лв.?След тази процедура не е лошо да приемат данъчни облекчения,за колите на газ и метан поне така е редно.Отделно дори КАТ да предприеме акция след крайния срок,как ще разберат дали е пререгистриран автомобила с алтернативно гориво.Като това е отразено само в големия талон а той не е задължителен за носене ? Хубава работа ама ........,те преди време и ксеноните забраниха ама не точно.

Колега би ли обяснил какво представалява цялата процедура,какви документи се изискват. Минава ли се през каналите на КАТ или е само с документи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 25 ноември 2013 - 09:41

 becinko, на 25 ноември 2013 - 08:55, каза:

Обясни ми моля те, каква е разликата дали примерно нова бутилка ще бъде монтирана от някой експерт или от мен. Като все са 2 планки с 4 болтчета?

Разликата е ЦЕНАТА. Ти си я правиш без пари а оня требе и той леб да яде.
Отговори

UfotO снимка UfotO 25 ноември 2013 - 09:50

Колеги и мен много ме интересува каква е точно процедурата за смяната на талона ? Какви документи трябва да нося ? Паспорта на газовата трябва ли ? Минава ли се през канали или е само на документи ?
Отговори

Niner снимка Niner 25 ноември 2013 - 10:40

 UfotO, на 25 ноември 2013 - 09:50, каза:

Колеги и мен много ме интересува каква е точно процедурата за смяната на талона ? Какви документи трябва да нося ? Паспорта на газовата трябва ли ? Минава ли се през канали или е само на документи ?


Най-добре взимай целият набор от документи-паспорт на АГУ, талоните на автомобила, квитанцията за платен пътен данък, големият талон за ГТП и им ги представяй и те да си избират какво им трябва. :icon_wink2:
При положение, че АГУ-то си има паспорт не смятам за нужно да се сменя талона, ама някой трябва да си пълни джобовете или да запълват дупки в хазната!
Отговори

npace снимка npace 25 ноември 2013 - 10:55

Поставянето на автомобилна газова уредба не е конструктивна промяна на автомобила а дооборудване!!!Официално приет закон по темата все още няма.От 01.01.2014 година ще се минава първоначален преглед както беше преди време.Това което върви по медиите в момента е кьор-фишек който гръмна и се гледа реакцията на електората.Изчакайте да се приеме някакъв закон или да се излезе с официална наредба.Ще има гратисен срок в който да се извърши всичко необходимо колите с АГУ да продължат да се движат.
Отговори

Miro снимка Miro 25 ноември 2013 - 11:25

Чета тази наредба и нещо не ми става ясно. Например:
Чл. 36. (1) За издаване на удостоверение за изменение в конструкцията на регистрирано пътно
превозно средство собственикът му или упълномощен негов представител подават заявление по образец
(приложение № 3) до изпълнителния директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация".
...................
(4) Изискването по ал. 1 не се прилага за случаите по чл. 20 и 22.
.............
Чл. 20. (1) При дооборудване на ППС с уредби, които позволяват работата на двигателя с втечнен
нефтен газ (LPG) или сгъстен природен газ (CNG), се спазват изискванията на приложение № 1.
(2) Лицата, извършили дооборудването на ППС с уредби за LPG или CNG, издават протокол за
монтиране на уредби за LPG или CNG в два екземпляра.
(3) Лицата по ал. 2 създават и поддържат база с данни с информация за издадените протоколи за
монтиране на уредби за LPG или CNG.

Последно, трябва ли да се сменя талона или не.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg