Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Мнения и съвети за Астра G 1.7 CDTI 80к.с.

boro72 снимка boro72 04 юли 2008 - 22:58

Замислил съм се за кола с такъв двигател...Ако може да дадете мнения.Благодарско на отзовалите се...
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 05 юли 2008 - 00:12

Преди няколко месеца ми попадна такава, нали за Астра Класик говорим? Много ми хареса как върви, дори ми се струваше, че върви повече от моята която е с 1.6 16V пак класик. На магистралата с 3000об. на 5-та пердаши с 140 км/ч успях да вдигна към 190км./ч. някъде. Разхода е много добър, за 400км. от които около 80 градско ми даде разход 4,5л./100км. Но има и друг момент, тази която карах беше на 55 000 км. и на две години, почти нова. Ако всичко и е на шест взимай я. Аз след като я карах много сериозно се замислих дали да не сменя моята за такава. За ДВГ-то обаче нищо немога да ти кажа, като подръжка, ремонти, цени на части и т.н.
Отговори

boro72 снимка boro72 05 юли 2008 - 19:54

Незнам Dead Fox,много съм се зачудил за тази кола,а като гледам че още ги продават нови и са само 26000л.в.,бая се замислям дали догодина да не взема една на лизинг...Точно за Класика става въпрос,гледам че дилърите на Опел си ги продават още и цената за нов дизел си е направо супер,а разхода който дават и е 6 на 100 градско което много ме заитригува.Затова пуснах темата,за да разбера повече за тоя двигател...Мерси за отговора,сигурен съм че си останал доволен от дизелчето,а иначе и аз карам 1.6 16v и май догодина ще го сменя с 1.7CDTI.Явно Астра Г си я предлагат още,а и е на много добра цена за нова кола...

http://www.bulvaria.com/index_opel.php?go=...s&p=astracl
Мнението беше редактирано от siegfrid: 31 май 2009 - 20:31
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

waleto снимка waleto 06 юли 2008 - 12:04

Астрата ще се произвежда,още около година.Като разход и вървене е много добре.Това което не ми харесва е че електронните блокове дават голями проблеми.
Единия електронен блок на ДВГ,кат се развали даваш 1700кинта.
Втория електронен блок на помпата,кат се развали даваш 2800кинта.
И това е малко след като изтече гаранцията.Било често срещан проблем.
Даже в момента имам една Астра с изгорял блок на помпата и се чудя какво да я правя.
Иначе,като цяло,подръжката е нормална като цени за нова кола.
Отговори

Hind снимка Hind 31 май 2009 - 20:25

Здравейте колеги.
Искам и аз мнение от хора които имат таква Астра с този двигател.
Днес харесах една таква на един автопазар. Беше направо като нова.
Абсолютно никъде не открих забележка. По книжка и километраж я даваха на 72 хил. км.Внос от Белгия 2004г.
Мотора е както в темата пише 1,7CDTI 80HP .
Искам да знам как е като вървеж и разход на гориво. Гледах каталожните данни ми то направо не е за вярване....3,5!!!/5,9/4,4.
Имаше климатик, хромирани километражи и скоростен лост... изобщо хареса ми доста още на пръв поглед.
Та ако има някой колега моля да сподели впечатлнията си от този автомобил.
Благодаря предварително.

P.S. Ако може информация за разходи за обслужане и по чести повреди /ако има такива :icon_wink2: /
Мнението беше редактирано от Hind: 31 май 2009 - 20:42
Отговори

jorkata снимка jorkata 01 юни 2009 - 10:49

И аз карах една такава астра на 80 000 километра беше. Разхода беше около 4.5 - 5 литра като за 600 км 400 бяха карани градско в софия. Добра динамика има нисък разход както казах и много безшумна. Не се усеща кога си вдигнал 140 км.
Но не ми е ясно дали този двигател е комонреал или такъв е само на астра H, който е 101 коня. като и на двата инициалите са CDTI.
Отговори

Vladko снимка Vladko 01 юни 2009 - 11:02

Двигателя е комон рейл колега първо поколение при Опел. Монтира се при последните версии на Астра Г, след което се пренася при Астра Х с много малки промени предимно турбо и електроника. Самото съкращение CDTI означава "Commonrail Diesel Turbo Intercooler". :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 01 юни 2009 - 11:11
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

jorkata снимка jorkata 01 юни 2009 - 12:25

Благодаря ти колега за разяснението. Тук има една тема "Исузу- за резервираните към този мотор" или нещо такова. Там беше писано за това поколение комон рейл. Идеята ми беше дали електронното управление е същото както при другите дизелови астри Г, понеже много дефекти дават, а ремонта струва колкото един двигател втора ръка чист комон рейл
Отговори

Vladko снимка Vladko 01 юни 2009 - 15:45

Колега не мога да ти кажа дали има такива проблеми. Аз също карам CDTI само че 1,9 засега нямам проблеми, но колата е още нова така че не съм мерило :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Vladko: 01 юни 2009 - 15:46
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 юни 2009 - 09:04

Пожелавам ти да я караш безаварийно докато ти омръзне, колега. И аз искам да карам такава кола, но напоследък си мисля дали няма да мога да сложа такъв мотор в мойто купе, но както и да е.
Предполагам че електрониката, управлението е по различно от това на двулитровите дизели на астра Г и вектра Б
Отговори

miha12 снимка miha12 07 април 2010 - 21:24

Аз, имам ASTRA G 1.7 CDTI (80) и трябва да ви кажа, че съм впечетлен от този автомобил.Закупих го чисто нов от магазина сега е на 13000 км. и съм супер доволен. Мотора е много пъргав за конете си и варви супер. Е вярно не може да се мери със 120 или 150 коня мотори това е ясно,но аз съм много доволен. :flag:
И все пак разход 4.4- 4.8 извънградско мисля че не се нуждае от коментар. ПОЗДРАВИ!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 07 април 2010 - 22:51

 waleto, на 06 Jul 2008, 13:04, каза:

Втория електронен блок на помпата,кат се развали даваш 2800кинта.
И това е малко след като изтече гаранцията.Било често срещан проблем.
Даже в момента имам една Астра с изгорял блок на помпата и се чудя какво да я правя.

Тука бъркаш нещо колега :flag: . Няма какво електрическо да се строши на помпата на комън рейла. На нея обикновенно има д-чик за гасене, рег. на налягане, и гориво поткачаща(механична) помпа. Това в повечето случей. В този не съм запознат точно. Ти се бъркаш със стария мотор с роторна ел.помпа. :good:
Отговори

saunter снимка saunter 08 април 2010 - 05:08

 boro72, на 05 Jul 2008, 20:54, каза:

Незнам Dead Fox,много съм се зачудил за тази кола,а като гледам че още ги продават нови и са само 26000л.в.,бая се замислям дали догодина да не взема една на лизинг...Точно за Класика става въпрос,гледам че дилърите на Опел си ги продават още и цената за нов дизел си е направо супер,а разхода който дават и е 6 на 100 градско което много ме заитригува.Затова пуснах темата,за да разбера повече за тоя двигател...Мерси за отговора,сигурен съм че си останал доволен от дизелчето,а иначе и аз карам 1.6 16v и май догодина ще го сменя с 1.7CDTI.Явно Астра Г си я предлагат още,а и е на много добра цена за нова кола...

http://www.bulvaria.com/index_opel.php?go=...s&p=astracl


Колега миналата седмица обикалях дилърите и има доста Astra H-ки останали 1.7 CDTI 101 коня които излизат точно толкова пари - около 26к. Колите са с много екстри, климатроник, Enjoy+ пакет.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg