Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

странен проблем

Ludmil M. снимка Ludmil M. 15 март 2012 - 07:56

Здравейте колеги, имам странен проблем: Колата е Зафира А 2,2 TDI. От известно време се чува леко пърпорене, точно като от пробито гърне. И турбото се включва след 2500 оборота. Ходих да я проверят и от никъде не духа нищо. Динамиката определено се промени, ни по таблото не свети нищо. Бихте ли помогнали с някакъв съвет? Какво да търся? Закачиха я на един компютър и казаха, че налягането на турбото е по-ниско, но след проверки на вакум помпата и турбото казаха, че всичко си е наред, но пърпоренето продължава.
Благодаря за съдействието
Отговори

rado sb снимка rado sb 16 март 2012 - 01:28

Колега,ако всички турбо пътища са здрави включително и кулера,налягането може да пада и от всмукателния разглобяем колектор,който е в предната част на мотора.Там също има гарнитури,а може и някой от болтовете които стягат горната половина на колектора да е с развалена резба и от там да пропуска.Заслушай мотора от коя страна пърпори.
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 16 март 2012 - 09:20

Струва ми се, че пърпори от ляво, някъде около мас метъра. Което ми е странно, защото там би трябвало да смуче?? Днес съм взел едни докторски слушалки и ще слушам.
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 16 март 2012 - 18:30

Нищо не намерих. Всичко е здраво. И все пак турбото не работи
Отговори

boichev снимка boichev 16 март 2012 - 18:41

Колега, турбото не е с копче, да го цъкнеш и да го пуснеш, после го цъкаш и го спираш. :doh: То или надува или не! При теб се губи налягането от някъде, или просто турбото има луфт и не може да направи налягане колкото трябва. Така че, провери кулера да не е спукан, турбо пътищата, скобите по турбо пътищата, и турбото дали има луфт. Ако турбината има луфт, рециклиране (ако е възможно) или ново. Ето и една статия за всички НЕзнаещи принципа на работа на турбото: Как работи турбото. Има и още полезни неща в статията, освен за това как работи турбото. :icon_razz2:
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 17 март 2012 - 10:03

Благодаря за поясненията. Турбото работи, но не достатъчно. Надува, но не достатъчно. Значи изпуска някъде и това не мога да намеря. Всичко е здраво. Знае ли някой къде е разтоварващият клапан на този мотор? Иска ми се да пробвам всичко преди да стигна до сервиз, че финансовият момент е кофти.
Благодаря все пак за отзивите. Успешен ден.
Мнението беше редактирано от Ludmil M.: 12 април 2012 - 20:06
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 09 април 2012 - 10:50

Проблемът е решен. Благодаря за отзивите
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 09 април 2012 - 11:22

Я кажи от какво беше де? :confused: Утре може някой друг да изреве с подобен проблем.
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 12 април 2012 - 20:05

Оказа се Boost Pressure Sensor. Не знам как да прикача снимката. Сега си работи добре.
Поздрави
Отговори

boichev снимка boichev 12 април 2012 - 22:32

 Ludmil M., на 12 април 2012 - 20:05, каза:

Boost Pressure Sensor

Или иначе казано, датчика следящ налягането което прави турбото. :newsm05_41: :turbo:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg