Опел Клуб България: Insignia A -A20DTH-много проблеми, много въпроси и много достойнства - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Insignia A -A20DTH-много проблеми, много въпроси и много достойнства Детски болести и как да се предпазим от тях !

#21 Потребителят не е активен   AlterEgo 

• Пешеходец
  • ПипПип
  • Група: Валидация ИЗЧАКВАНЕ

• Автомобил:Omega A20DTH
  • Населено място:Mallorca
  • Регистриран: 30.11.2018

Публикувано: 09 декември 2018 - 03:29

В последният момент реших, че за подобна сума по-добре да потърся нормална диагностика и читав софтуер и се спрях на Launch . Да , по-скъпо е в момента, но е универсален и полезен уред, с който ще мога да си върша много повече работа за в бъдеще, като адаптации, клониране на ключове и т.н. функционалност на нивото на OP-com и всичко това в телефона ...и с адаптoр с размерите на Elm 327 ...

#22 Потребителят не е активен   AlterEgo 

• Пешеходец
  • ПипПип

Публикувано: 14 декември 2018 - 12:23

Здравейте, мъчих се да намеря тема с търсачката, но неуспешно...При мен както се очакваше, нещата отиват към колянов вал. Според сервизните документи ,колата е имала проблем с индикация за налягане на маслото при студен мотор. Сменяна е маслена помпа , промивка на мотора вероятно заради метални частици или са се опасявали ,че има запушване на маслена магистрала...и е сменен ангренажния ремък...
Въпросът ми е , някой купувал ли е нов колянов вал и откъде ? А да подскажете за моторите от които би ставал ? Върти ми се в главата, че от 2.0 JTD и 1.9 CDTI би трябвало да са еднакви, но не съм сигурен...Не мога да намеря крос референции на парт номерата никъде за да търся . Идеята ми е ако става и от други мотори и не е толкова зле положението,че може да мине с втора употреба, да се търси от автомобил, който е по-нов и евентуално на малко км и без същата конструкция на маслената помпа...Т.е. да се застраховам, до колкото може, че състоянието ще е добро.

Мнението беше редактирано от AlterEgo: 14 декември 2018 - 12:23

#23 Потребителят не е активен   tisho.74 

• Доооста бивши опели, и основно дизелови, тук-там некой бензин
  • Група: Потребители

• Автомобил:Peugeot 308 SW 1,6 HDI 110 жребчета
  • Населено място:София
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 14 декември 2018 - 13:03

Понеже тоя въпрос и мен ме вълнува във връзка с избора на следващият ми автомобил, се поинтересувах и колега тук във форума отговори, че вала на моторите 1.9 на фиат/алфа/ланча/опел/сааб заедно с лагерите стават на 2.0. Само имаше една забележка за лагерите- някакъв "чоп" трябвало да се махне. Ще потърся темата и ще метна линк.
Заповядай: https://www.opelclub...howtopic=133902

Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 декември 2018 - 13:04

#24 Потребителят не е активен   AlterEgo 

• Пешеходец
  • ПипПип

Публикувано: 14 декември 2018 - 13:49

Ясно, трябва да се махнат "ключовете" , които държат лагерите да не превъртат в леглата, понеже на повечето нови двигатели липсват, включително и на този на Insignia.
Ако не бъркам, това са останалите Опелски мотори, които ползват същия колянов вал.

Z19DTJ

A19DTH

A20DT

A20DTC

A20DTE

A20DTH

A20DTJ

A20DTL

A20DTR

Y20DTJ

Z20DTJ

#25 Потребителят не е активен   tisho.74 

Публикувано: 14 декември 2018 - 13:57

и
Z19DTH
Z19DT
Абе всичките 1.9.

Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 декември 2018 - 13:58

#26 Потребителят не е активен   AlterEgo 

• Пешеходец
  • ПипПип

Публикувано: 14 декември 2018 - 14:05

Остава да намерим Фиатовските и СААБ модели и картинката ще е пълна и темата истински полезна.

#27 Потребителят не е активен   tisho.74 

Публикувано: 14 декември 2018 - 16:46

За мен там картинката е ясна- всичките 1.9 от 2004 до 2010 година. В Сааб слагат осем и шестнайсет клапановите версии, във Фиат също. В Сааб обаче слагат и би-турбо версията, на която железата са същите като другите.

Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 декември 2018 - 16:46

#28 Потребителят не е активен   AlterEgo 

• Пешеходец
  • ПипПип

Публикувано: 17 декември 2018 - 21:47

При мен ситуацията е ясна като цяло, с нови лагери ще се разминат нещата. Трябва да намеря само кои какви цветове са, за да ги поръчам. Някакви препоръки ?
А "майсторите", които са сменяли маслената помпа изглежда дори не са и погледнали какво е положението с лагерите и дори са монтирали картера по такъв начин, че гумата беше прегъната и изглежда не е уплътнявала отново...

#29 Потребителят не е активен   milipili 

• Ходи на курсове...

• Автомобил:Astra-J Sports Tourer, A20DTH
  • Населено място:Пловдив
  • Регистриран: 11.10.2007

Публикувано: 18 декември 2018 - 18:57

@ пешеходец: колега, какъв бе пробегът на твоя A20DTH, когато купи колата? Проблемите които описваш, че имаш с него ... ме карат точно това да те питам... ;)
Wir leben Autos

#30 Потребителят не е активен   rocket_strike 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Opel Astra G / MK4 - 1,4 ГАЗ X14XE
  • Населено място:Силистра
  • Регистриран: 22.04.2013

Публикувано: 07 януари 2019 - 10:30

Здравейте колеги

EDC17C59 - това малко, метално компютърче ми изпили нервите, също така ме научи на доста неща, тъй като този компютър беше трета партида на производство и имаше "леки" ъпдейти. Та равносметката е, че колега AlterEgo, може спокойно да се изключи софтуерно ECM модула да не взема на предвид показанията на ДПФ и ЕГР. Това ще рече, че софтуерно може да се заобикалят. Да показанията и работата им, ще продължават по старо му да се следят от ECM-a, те ще си работят, но няма да светва чека например ако стойностите зададени от производителя са въведени (просто променям стойностите). Може да се премахнат физически устройствата, но в последствие ще има повече работа за до нагласяне.
Нека ми върнат feedback следващата седмица. Тъй като физически колата не е при мен, за да правя проба-грешка, нещата стават доста бавно. Това, че съм променял стойностите, въобще не е края. Има доста работа за да се приключи желания резултат.
Бившите: Opel Kadett 1.8S E18NV - карбуратор, Opel Astra F 1.4 C14NZ - много надежден автомобил, Opel Astra H 1.8 Z18XER - след поставяне на газ и навъртяни 60000 км, двигателя замина

Споделете тази тема чрез:

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg