Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Ключалка на багажника - не мога да завъртя ключа

vanko_888 снимка vanko_888 21 март 2010 - 10:55

Колеги, честита пролет. От вчера имам проблем с ключалката на багажника. По принцип ключа влиза във хоризонтално положение, но по незнайни причини жената го е изкарала във вертикално и заключено положение. Сега ключа влиза но не може да се завърти в нито една посока. От централното се отключват вратите, но багажникът не ще. Моля някой ако има на представа как да го оправя този проблем да сподели.
Отговори

krasi_69 снимка krasi_69 21 март 2010 - 23:30

първо опитай с малко масло в ключалката и разклати ключа в нея.движи ключа нагоре и надолу и напред и назад.ако не стане потърси ключар.успех.
Отговори

oci снимка oci 21 март 2010 - 23:34

Не слагай масло в ключалката! Писано е не един път във форума защо. Опитай да отключиш багажника с ключа при отключена и при заключена кола(само при едното положение ставаше, не помня кое от двете). Ако не стане ключар.
Отговори

vanko_888 снимка vanko_888 22 март 2010 - 00:20

Колеги благодаря за предложенията. Опитвах и при заключено и при отключено положение, и напред и назад, и наляво и надясно и въобще не помръдва. Но днес установих, че когато централното отключва и заключва бутона за отваряне на багажника (т.е. ключалката) се мърда наляво и надясно. Машинката за отключването бута бутона. Някой ако има други идеи да споделя. Благодаря :icon_razz2:
Отговори

petar80 снимка petar80 22 март 2010 - 09:43

Здравей, на мен ми беше блокирала ключалката по описания от теб начин. Оказа се, че пластинката или пружинката, която избутва бутончето навън е отслабнала и не го връща докрай. Опитай се когато вкараш ключа да го завъртиш наляво или надясно просто за да го заклиниш в ключалката и със самия ключ издърпай бутончето навън или ако е удобно го издърпай леко с клещи. При мен това беше начина дано и при теб помогне.
Отговори

Humanic снимка Humanic 22 март 2010 - 11:29

За да не отварям нова тема - ключалката на задната врата на Вектра Б - комби.

В един момент започна да може да бъде отваряна само с ключа - да не би да съм включил някаква блокировка?
Отговори

vanko_888 снимка vanko_888 22 март 2010 - 20:54

 petar80, на 22 Mar 2010, 9:43, каза:

Здравей, на мен ми беше блокирала ключалката по описания от теб начин. Оказа се, че пластинката или пружинката, която избутва бутончето навън е отслабнала и не го връща докрай. Опитай се когато вкараш ключа да го завъртиш наляво или надясно просто за да го заклиниш в ключалката и със самия ключ издърпай бутончето навън или ако е удобно го издърпай леко с клещи. При мен това беше начина дано и при теб помогне.


Колега, той бутона си се натиска свободно. Все едно че е заключен багажника и си натискаш бутона, но не се отваря. Днес бях на работа цял ден и нямах възможност да я мъча ключалката. Утре след работа ще я мъча.
Отговори

teac снимка teac 23 март 2010 - 11:32

Колега има едно малко старнно предложение. Пробвай да се добереш до механизма за затваряне на багажника от вътрешната страна (като свалиш облегалката на задната седалка). Като свалиш кората на капака от ключалката до механизма за затжаряне има едно лостче, което ако го друпнеш нагоре би трябвало да се отвори капака. На отворен капак по лесно ще разбереш какъв е проблема.
Отговори

Гостballads_* 20 март 2011 - 01:12

или просто вкарай ключа в ключалката завърти го на ляво колкото може и после в крайно ляво (в хоризонтално положение) и при мен блокира така понякога и само така го отварям
Отговори

borro снимка borro 20 март 2011 - 08:30

Мисля автора на темата е описал и моя същ проблем.

А той е - централното не може да заключи багажника, ако ключалката е в хоризонтално положение. Остава винаги отворено. Заключва се само ако е във вертикално положение, като същевременно заключва и вратите. А отключиш ли вратите, багашника остава затворен. Ключалката ми има 2 положения - вертикално и наляво хоризонтално.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 март 2011 - 08:51

 Humanic, на 22 март 2010 - 11:29, каза:

За да не отварям нова тема - ключалката на задната врата на Вектра Б - комби.

В един момент започна да може да бъде отваряна само с ключа - да не би да съм включил някаква блокировка?

Най-вероятно се е прекъснал кабела за централното, поне при мен беше така. Сваляш гумения маншон от лявата страна и търсиш жълто-черен кабел, той е за централното.
УспехПубликувано изображение


пп.Аз малко "археолог" станах с този отговор след една година Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 20 март 2011 - 08:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg