Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

промяна на степен на сгъстяване C20NE

sbk_bg снимка sbk_bg 21 февруари 2008 - 23:23

Здравейте колеги :thu: .
Бих искал да попитам някои от по знаещите до колко може да се сгъсти сток C02NE (със сток бутала и биели).
Доколкото знам стоково май беше 9,3:1 :thu:. Колко би бил РАЗУМНИЯ максимум x:1
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 февруари 2008 - 12:05

Значи 9,2 е на NE,10 на SEH,незнам колко ще стана с бутала от XEV или XE,с тях ще е най голяма!
Буталцата от XEV пасват идеално на твоие биели,за XE ще трябва да ги сменяш!
Отговори

sbk_bg снимка sbk_bg 24 февруари 2008 - 05:27

 ОМЕГА, на Feb 22 2008, 12:05 PM, каза:

Значи 9,2 е на NE,10 на SEH,незнам колко ще стана с бутала от XEV или XE,с тях ще е най голяма!
Буталцата от XEV пасват идеално на твоие биели,за XE ще трябва да ги сменяш!


Същност на мен мисалта ми беше малко по-друга, но не съм се доизказал за което се извинявам. Питам за сгъстяване само с рязане на главата, без смяна на бутала (абе с други думи колко могат да издържат сток бутала)
Отговори

Prilo снимка Prilo 24 февруари 2008 - 08:41

 sbk_bg, на Feb 24 2008, 05:27 AM, каза:

 ОМЕГА, на Feb 22 2008, 12:05 PM, каза:

Значи 9,2 е на NE,10 на SEH,незнам колко ще стана с бутала от XEV или XE,с тях ще е най голяма!
Буталцата от XEV пасват идеално на твоие биели,за XE ще трябва да ги сменяш!


Същност на мен мисалта ми беше малко по-друга, но не съм се доизказал за което се извинявам. Питам за сгъстяване само с рязане на главата, без смяна на бутала (абе с други думи колко могат да издържат сток бутала)

От челната страна на главата си има марки до къде може да отнемаш.
Отговори

sbk_bg снимка sbk_bg 24 февруари 2008 - 17:35

 Prilo, на Feb 24 2008, 08:41 AM, каза:

 sbk_bg, на Feb 24 2008, 05:27 AM, каза:

 ОМЕГА, на Feb 22 2008, 12:05 PM, каза:

Значи 9,2 е на NE,10 на SEH,незнам колко ще стана с бутала от XEV или XE,с тях ще е най голяма!
Буталцата от XEV пасват идеално на твоие биели,за XE ще трябва да ги сменяш!


Същност на мен мисалта ми беше малко по-друга, но не съм се доизказал за което се извинявам. Питам за сгъстяване само с рязане на главата, без смяна на бутала (абе с други думи колко могат да издържат сток бутала)

От челната страна на главата си има марки до къде може да отнемаш.

:thu: това откъм кои колектори е ?
Отговори

Prilo снимка Prilo 24 февруари 2008 - 19:49

 sbk_bg, на Feb 24 2008, 05:35 PM, каза:

:thu: това откъм кои колектори е ?

Ш'та излъжа :thu: Виждал съм марките много пъти, ама убий ме не се сещам от коя страна на челото бяха.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 24 февруари 2008 - 22:00

Свалял съм близо 2мм. даже малко от резбата на свеща.....
Идва към 10,5:1........
Обаче ти трябва силен бензин или газ после,че от детонации са разпадне мотора ;)
Отговори

calibra69 снимка calibra69 26 февруари 2008 - 10:53

Това го правих на Vectra GT! 1мм от главата, като преди това беше сваляно още и от моргата бутала от SEH! По-високо идват и дори излизат от блока, слава богу гарнитурата позволява малко. Тогава по формулите смятах, че е около 14 степента на сгъстяване. И понеже си нямах работа загладих и входовете на главата със шкурка :dummy: . Резултата беше поразителен, бях наравно с Fiat Bravo HGT, V5 155ps ... единствено не можах да бия C20XE на по- дълги разстояния...
Но не се чуди къде ти отива маслото после. И освен това ако прекалиш буталото ще ти удря свещта :clap: На мен на първи цилиндър винаги ми кривеше електрода
Отговори

Prilo снимка Prilo 26 февруари 2008 - 11:03

 calibra69, на Feb 26 2008, 10:53 AM, каза:

......На мен на първи цилиндър винаги ми кривеше електрода

Кво се оплакваш бе?Таман ти е регулирало автоматично междуелектродното разстояние :dummy:
Отговори

calibra69 снимка calibra69 26 февруари 2008 - 14:45

 Prilo, на Feb 26 2008, 11:03 AM, каза:

 calibra69, на Feb 26 2008, 10:53 AM, каза:

......На мен на първи цилиндър винаги ми кривеше електрода

Кво се оплакваш бе?Таман ти е регулирало автоматично междуелектродното разстояние :clap:


хахахахахахаха, да бе само на първи цилндър, хахахаха щото беше най-издълбан :dummy:
Отговори

sbk_bg снимка sbk_bg 27 февруари 2008 - 20:03

 calibra69, на Feb 26 2008, 02:45 PM, каза:

 Prilo, на Feb 26 2008, 11:03 AM, каза:

 calibra69, на Feb 26 2008, 10:53 AM, каза:

......На мен на първи цилиндър винаги ми кривеше електрода

Кво се оплакваш бе?Таман ти е регулирало автоматично междуелектродното разстояние :clap:


хахахахахахаха, да бе само на първи цилндър, хахахаха щото беше най-издълбан :dummy:



Ок. Тогава за да получа между 10,5:1 - 11,5:1 (абе 11:1 ако сток буталцата могат да го понесат) колко мм. треа да се остържат горе-долу?
Отговори

sbk_bg снимка sbk_bg 29 февруари 2008 - 13:25

<_< :unsure: :unsure:
Отговори

calibra69 снимка calibra69 29 февруари 2008 - 16:28

Не мисля, че някой тук може да ти даде точен отговор. Аз на времето много рових и много търсих в Google. Пишеш като ключови думи compression ratio, formula, TDC и т.н. Имах някъде такива формули, но помня че имаше доста неизвестни при попълването им, главно защото е много трудно да изчислиш обема на горивната камера. Има клапани, свещ, гарнитура, чашка на буталото! Примерно на SEH чашката в буталото е 2 пъти по-малка. Имах идея за измерване чрез медицински спринцовки, понеже са разграфени - пълниш чашката и гледаш колко ще събере. Но това е толкова аматьорско, че в момента направо си прося тука да ме разпънат на кръст хиените учили ДВГ в техникума преди 40-50 години <_<
(поне да не бяха бягали от час)
Отговори

Prilo снимка Prilo 06 март 2008 - 09:26

 calibra69, на Feb 29 2008, 03:28 PM, каза:

Не мисля, че някой тук може да ти даде точен отговор. Аз на времето много рових и много търсих в Google. Пишеш като ключови думи compression ratio, formula, TDC и т.н. Имах някъде такива формули, но помня че имаше доста неизвестни при попълването им, главно защото е много трудно да изчислиш обема на горивната камера. Има клапани, свещ, гарнитура, чашка на буталото! Примерно на SEH чашката в буталото е 2 пъти по-малка. Имах идея за измерване чрез медицински спринцовки, понеже са разграфени - пълниш чашката и гледаш колко ще събере. Но това е толкова аматьорско, че в момента направо си прося тука да ме разпънат на кръст хиените учили ДВГ в техникума преди 40-50 години :newsm05_41:
(поне да не бяха бягали от час)

Това със спринцовките е правено и проверявано многократно.Дава достатъчно добри резултати.Не можеш да збъркаш с повече от 0.3см.куб.На двулитров мотор това ще ти даде грешка в степента на сгъстяване не повече от 0.1....0.2 единици.Не е болка за умиране.
Ето ти опростена формула за намиране на нужният обем на Г.К., при зададена степен на сгъстяване.

Vk={[(Vc+Vy+Vb)/E]-Vy-Vb}/[1-(1/E)], см.куб

Vk - обем на горивната камера в см.куб;
Vc - обем на цилиндъра в см.куб;
Vy - обем на пространството заемано от гарнитурата между главата и цилиндъра в см.куб;
Vb - обем на вкопаването в челото на буталото в см.куб.При бутала с плоски чела се приема стойност = 0;
E - степен на сгъстяване.

При нас формулката работи супер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg