Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Двигателя прекъсва при подаване на гас

RACER снимка RACER 02 юли 2009 - 19:03

Здравейте колеги,колата прекъсва(придърпва) при подване на гас и в ниските обороти.като работи на място-няма проглеми.след 2000 оборота също си работи перфектно.струва ми се,че придърпването се увеличава,когато колата загрее.Ходих в Каргоекспрес(това е един от офицялните дилъри на Опел за Варна),казаха че гарнитурата на капака на двигателя е заминала и от там омаслява свещите и от се получава придърпването.смених гарнитурата,малко се подобри,но пак си забива муцуната при потегляне и придърпва при падаване на гас в ниските обороти.пробвах с друга блок-бубина-проглема си остана.Ако някои е имал същия проглем или знае решенито на този проглем-ще съм много блогодарен ако сподели,защото вече се чудя каде да водя и какво да я правя таз кола.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2009 - 19:05

ЕГР, свещи...........и тн. Направи една диагностика, закачи я на компютър да се види точно какво не работи!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 02 юли 2009 - 19:06
Отговори

RACER снимка RACER 02 юли 2009 - 19:08

ами те нали в Каргоекспрес я закачаха-нищо не откриха.и забравих да спомена ,че и свещите смених преди 2 месеца.
Мнението беше редактирано от RACER: 02 юли 2009 - 19:10
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2009 - 19:13

Какво да ти кажа, нека някой колега ти препоръча свестен майстор. Явно там, където си ходил не са направили нищо. Трябва да се огледат внимателно всички модули,датчици дали работят коректно. Така с гадаене няма да стане!!! Свали и си почисти ЕГР-а. Има тема от 1001 страници, където е описано как става.
Газ имаш ли?
Мнението беше редактирано от IvailoM: 02 юли 2009 - 19:16
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 02 юли 2009 - 19:19

Бобина....ако можеш тествай с на някой приятел,но съм почти 100% сигурен,че е от нея
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 02 юли 2009 - 20:04

Давам 100% гаранция,че не е задължително да е от бобина,защото аз съм с чисто нова (SAGEM),но сутрин когато е студена ми прекъсва страшно много,даже забива предницата все едно в движение си я изгасил на скорост.Също като тебе съм с чисто нови свещи,само ЕГР-а не ми работи коректно,но искам да кажа,че не е от него защото до преди няколко месеца като работеше въпросния ЕГР,беше същото.На диагностика всичко показва,че работи в нормите.
Успех колега,но тези Х18ХЕ1,са много капризни.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2009 - 20:06

Колите просто си искат разбирач, а не мърляч! Laxy 20, смени ли темп.датчик?
Мнението беше редактирано от IvailoM: 02 юли 2009 - 20:06
Отговори

Hevy снимка Hevy 02 юли 2009 - 20:44

Расер, махни буксата на расходомера и покарай така, като наблюдаваш за промени в поведението. Ако спре да забива - чисти го или нов. Тях компютър много-много не ги хваща, а като махнеш буксата двигателя почва да работи по усреднени параметри....
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 юли 2009 - 21:11

Колега ако си с 40 км. и си под 1500 об. с пуснат климатик на 3-та предавка при рязко подаване на газ е нормално да придърпа малко аз това съм забелязал. Виж ако си на втора не е нормално това. Да не си бил на висока предавка ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2009 - 21:39

Още нещо се сетих. Гарнитурата на ЕГР. Ако изпуска отнякъде колата забива муцуната, придърпва между 1500 и 2000 оборота-изпитано! Оригиналната гарнитура като не уплатнява добре си изрежете още една такава и подложете.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 02 юли 2009 - 21:42
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 юли 2009 - 22:02

Нека колегата сподели на каква предавка при каква скорост се получава , със или без пуснат климатик ли е ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2009 - 22:12

Цитат

колата прекъсва(придърпва) при подване на гас и в ниските обороти.като работи на място-няма проглеми.след 2000 оборота също си работи перфектно


Много добре го е описал колегата. :mhihi: Нека пробва това, което му казах и да сподели
Отговори

RACER снимка RACER 02 юли 2009 - 22:40

Мерси за бързите отговори.Утре ще пробвам това с разходомера(макар че не знам каде е буксата,ама ще се ратарся из нета) и с ЕГР-дано стане.Добавям: 1.че няма газово и никога не е имала 2.писах че сам пробвал с друга блок бубина 3.(за колегата ivanov_km) прекъсва на 2 с 40 км/ч без климатик 4.сменил съм свещи и горивен филтър.отново благодаря за бързите отговори.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 02 юли 2009 - 22:54

Колега да те питам само от какво я изрязваш тази втората гарнитура? Предполагам не е фатален материала ама да знаем с какво се получава със сигурност.
Иначе аз го имам абсолютно същия проблем като описания в темата, и дори съм пуснал моя тема по въпроса, и съм сменил вече всички датчици и ЕГР и какво ли още не съм пробвал и няма и няма...... Последно вчера пробвах с бобина ама пак нищо и се бях отказал тотално, ама това с гарнитурата ми се струва доста смислено и ще го пробвам при първа възможност!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2009 - 22:58

Ами имаш два варианта-или си поръчваш още една нова (2-3 лева) или си изрязваш една от клингирит. Въпроса е да се уплътни добре, за да не дърпа въздух от там.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 04 юли 2009 - 20:41
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 юли 2009 - 23:04

 RACER, на 02 Jul 2009, 11:40 PM, каза:

Мерси за бързите отговори.Утре ще пробвам това с разходомера(макар че не знам каде е буксата,ама ще се ратарся из нета) и с ЕГР-дано стане.Добавям: 1.че няма газово и никога не е имала 2.писах че сам пробвал с друга блок бубина 3.(за колегата ivanov_km) прекъсва на 2 с 40 км/ч без климатик 4.сменил съм свещи и горивен филтър.отново благодаря за бързите отговори.

Колега значи имаш проблем някаде не е нормално това. Успех !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юли 2009 - 08:41

Ти преди да постнеш прочете ли внимателно, че колегата е сменил бобината? :mhihi:
Отговори

feron снимка feron 03 юли 2009 - 10:52

Здравей колега,

Аз имах същия проблем, само че при мен на диагностика ми даваше грешка на първа дюза. Сигурен ли си че на диагностиката не е имало записана някаква грешка? При мен се оказа ECU. Дано съм ти бил полезен.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 юли 2009 - 11:23

 IvailoM, на 02 Jul 2009, 10:39 PM, каза:

Още нещо се сетих. Гарнитурата на ЕГР. Ако изпуска отнякъде колата забива муцуната, придърпва между 1500 и 2000 оборота-изпитано! Оригиналната гарнитура като не уплатнява добре си изрежете още една такава и подложете.



Може ли малко инфо по този въпрос? Не става ли по-шумна колата? Все пак изпуска изгорели газове... Как се откри, че проблема е от гарнитурата?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg