Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G

Жорко снимка Жорко 07 юли 2010 - 20:13

Здравейте, колеги!
Имам проблеми с лоста, който отваря предния капак. По-рано като дръпнех лостчето, усещах зацепване веднага и предният капак се повдигаше, както си му е редът. Сега обаче като дърпам лостчето, има много дълъг свободне ход и чак в самия край зацепва и едвам вдига предния капак. Усещам, че може да се счупи нещо всеки момент и преди да е станало късно искам да се посъветвам как да отстраня проблема. Някой ако е имал опит, моля нека да го сподели!
Отговори

emoleon снимка emoleon 07 юли 2010 - 22:44

Оправя се лесно, но ми е трудно да го обясня (ще опитам образно). Трябва целия механизъм в края на жилото, който се задейства от лостчето и придърпва зъбчето, освобождаващо капака, да се придърпа надясно (заставайки пред колата). Мисля, че беше закрепен за една скоба. Премества се с няколко сантиметра и пробваш.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 07 юли 2010 - 22:47

Пробвал ли си да смажеш захващащия механизъм - този на гредата, както и частта на капака (пружината), т.к. доста често проблема се таи именно там - "изсъхва", появяват се наченки на ръжда, движението на всички компоненти е затруднено, като дори и пружината все по-трудно се свива :20ashley_results:
Отговори

Жорко снимка Жорко 08 юли 2010 - 09:28

Не не съм пробвал все още да го смазвам.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 08 юли 2010 - 09:41

При един от служебните автомобили проблемът се коренеше именно в това - просто механизма се движеше изключително трудно.... След стабилна промивка с WD40 и последвало смазване с Графитена грес (чрез спрейче) вече 4-5 месеца проблема липсва :20ashley_results:
Отговори

Жорко снимка Жорко 13 юли 2010 - 19:10

Пробвах да преместя жилото по-вдясно, както ме посъветва колегата по-горе. Сега зацепва по-добре като дръпна ръчката. Явно всичко е до напасване. Благодаря за помощта!
ТЕМАТА Е ЗА ТРИЕНЕ!
Мнението беше редактирано от Жорко: 13 юли 2010 - 19:12
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg