Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Съвет към начинаещ

Гостsicbul_* 21 май 2011 - 20:08

Здравейте Опел фенове.
От доста време го обмислям да се присъединя към марката и момента почти наближава, за което ми е необходим съвет от ваша страна.
Изчетох доста голяма част от темите за тези модели и горе долу придобих представа за "детските болести" на колите.
Спрял съм се на два модела Астра Г дизел 1.7тди и бензин 1.4 16в, като в последствие ако не ми харесва разхода бензин, ще сложа Газ Инжекцион.
По принцип искам кола на бензин но един бивш колега си продава Астрата 1.7тди Исузо мотора много изгодно и ми я предложи а аз се замислих сериозно защото колата е почти без забелжки по външен вид и интериор. Няма течове на масло нито от двигател нито от турбото. Но колата има някои модификаци, които сериозно ме накараха да се замисля а и е на 400 000км.Другото нещо е че има 3 компютърни модула, които си отиват с годинките.
Сега за модификациите: колегата е отрязал жиците от дебитомера и в момента колата се кара така.Като той твърди че няма никаква разлика в разхода и колата си работи нормално, видях го с очите си. Не е в авариен режим и нищо не свети по таблото! Сменял е копютъра на нафтовата помпа с друг с писан софтуер! Така вървяла повече. Но колата не е чипосвана!
На колата трябва да се сменят консумативи, дискове и накладки и съединителя е към края си! Моле грубо да ми кажете колко кинти ще ми струва да я обслужа, без ангрения ремък щото тои твърди че го е сменил преди 20 000км. ?
Според вас заслужава ли си да се взима дизелова колата на такива километри.

При Бензинова Астра съм по наясно с нещата, и съм се спрял на някой от тези варианти. Ако някой е ходил да ги гледа моля да сподели мнение. Моята връзка

Моята връзка

Моята връзка

Като последната ми направи впечатление че е произведена 2007г като те новите астри започват от 2005г! Възможно ли е това?

Като цяло ако може да ме посъветвате към кой вариант да се спра бензин или дизел? И при кой подръжката е по голяма?
Благодаря предварително за мненията. :) Станислав
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 21 май 2011 - 20:48

Всички коли внесени в България са над 400000 км прави си извода просто им връщат километражите.
Мнението беше редактирано от Росен Желев: 21 май 2011 - 20:48
Отговори

hudson снимка hudson 21 май 2011 - 21:04

 sicbul, на 21 май 2011 - 20:08, каза:

Като последната ми направи впечатление че е произведена 2007г като те новите астри започват от 2005г! Възможно ли е това?

Напълно възможно е - астра Г се произвежда още няколко години след 2005 под името астра класик.
Аз лично бих избрал кола от познат, на която и се знае историята. Още повече че е и дизел...
Отговори

kitcho снимка kitcho 21 май 2011 - 21:29

 stefanovv, на 21 май 2011 - 20:25, каза:

Колега братовчед ми имаше същата бензинова астра.Доста е слаба.Ускорява бързо до 60 км/ч.Возил съм се и на дизеловата тя е по прилична мисля че е и малко по мощна!Препоръчвам ти дизела по ред причини,които няма да изброявам.Ако те интересува нещо повече пиши ми на лични.



колега , я изброй тези ред причини че съм се замислил за дизеляк ....
Отговори

Гостsicbul_* 21 май 2011 - 22:09

Цитат

колега , я изброй тези ред причини че съм се замислил за дизеляк ....


Добре а това че дебитомера е резнат никой ли не го впечатли или е нещо нормално за тези коли! А сега ми казаха че дизелите им кихали често комютрите а тази е цели 3бр!
Отговори

hudson снимка hudson 22 май 2011 - 12:41

Не знам какво имаш предвид под кихащи компютри - предполагам че си чел за проблеми с изгарящо управление на ГНП? Да има го този проблем, но на първите двулитрови дизели с бошовската помпа VP44. Исузото е с помпа денсо и единствения проблем е протичане на нафта от датчика за високо налягане.
И я ми изброй тези 3 бр компютри, че нещо не се сещам кои са. Единия е на ЕКУто на помпата, другия е управлението на охлаждането на двигателя, само че него го има на всички астри и е заврян пред предна лява гума за да може да го облива мърсотията от улиците.
А и имам още едно питане - пишеш че колата е със сменен софтуер на ГНП, но не била чипосана. Я ми дефинирай какво е точно чипосване според теб?
Защото според мен е точно това - замяна на оригиналния софтуер за управление на двигателя със друг.
А след като е със сменен софт, какво те учудва че дебитомера е отрязан...
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 23 май 2011 - 20:36

 sicbul, на 21 май 2011 - 22:09, каза:

Добре а това че дебитомера е резнат никой ли не го впечатли или е нещо нормално за тези коли! А сега ми казаха че дизелите им кихали често комютрите а тази е цели 3бр!


Кихат колега, има един клапан на ГНП по чиято изолация се качва гориво до куплунга на компютъра.
Това се отнася за Исузу-то.
Y17DTI-75Hp
X14XE-90Hp
Мнението беше редактирано от Н-И-К-И: 24 май 2011 - 00:21
Отговори

ГостNikolay88_* 23 май 2011 - 22:20

Момчета имам един въпрос.. Вчера ходих до една Автокъща и капарирах един Опел Астра 1,6 i 16V ceotec combi

Публикувано изображение

Какви са +-вете и -носите на този модел... много съм гола вода.. но много ми хареса като визия.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 23 май 2011 - 22:59

Вземай го смело, всичко е на късмет. Съединителя и хидравликата са
малко скъпи, но пък не се правят всеки ден :icon_wink2:
Отговори

gosho снимка gosho 23 май 2011 - 23:50

+1 за дизела,и както казва по-горе колегата поради ред причини.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg