Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Фабрична аларма Опел Зафира Б

zax снимка zax 30 март 2010 - 12:45

Здравейте колеги!!!От няколко дни съм собственик на Опел Зафира и ми предстой да и направя каско,но застрахователя иска да има аларма.Колата заключвам с ключа,но като отворя преден капак или врата не започва нито светлинна нито звукова сигнализация.Интересувам се как да проверя дали не е с фабрична аларма и да издава звук чрез клаксона или пък как най просто да сложа някаква сирена.Въздържам се да слагам друга аларма поради финансови причини за момента,а също ми казаха че могло да ми прецакат централното.Благодаря предварително!!!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 30 март 2010 - 14:35

Колега,
предполагам имаш централно заключване. Пробвай да я заключиш с централното докато си вътре или на отворен прозорец.
Изчакай 10/15 секунди и след това обемните датчици (ако има такива) при движение трябва да те хванат или ако отвориш вратата да се включи клаксона.
Можеш да пробваш и следното: Заключваш с централното, после натискаш още един път бутона за заключване. Тогава трябва да се включи фабричната аларма и да чуеш машинките как "дозатягат". Поне при Астра Г и Зафира А е така.
Отговори

bobkata снимка bobkata 30 март 2010 - 17:21

алармата е опция за всички нива на изпълнение поне за купените от България коли.На моята доплатих над 250лв.за аларма въпреки че бе КОСМО те.най-високото изпълнение
Отговори

proleten снимка proleten 30 март 2010 - 17:38

 Liubeznia, на 30 Mar 2010, 15:35, каза:

Колега,
Заключваш с централното, после натискаш още един път бутона за заключване. Тогава трябва да се включи фабричната аларма и да чуеш машинките как "дозатягат". Поне при Астра Г и Зафира А е така.


Колега любезен,на моята астра машинките "дозатягат",но след това съм си вкарвал главата през отворения прозорец,клатил съм я и не се включва никаква аларма.Струва ми се ,че това не е критерий за аларма.Аз също вече смятам,че нямам аларма,но пък в условията на ДЗИ където е каското изискват аларма ИЛИ имобилайзер.
Отговори

zax снимка zax 30 март 2010 - 17:57

Нямам обемни датчици и по вашите мнения най вероятно отчитам,че нямам аларма за съжаление.
Отговори

delnegro снимка delnegro 15 октомври 2010 - 10:18

 zax, на 30 Mar 2010, 18:57, каза:

Нямам обемни датчици и по вашите мнения най вероятно отчитам,че нямам аларма за съжаление.


хаха, от една седмица и аз съм собственик на зафира б ,и точно това с алармата ми излезе на дневен ред.Хората от маркирането искаха аларма за каското , и добре че единият се обади че "те имали фабрична такава".Но тъй като на всякаде пише че имам ....има ли вариант при който наистина имаме аларма а не я "виждаме".
Отговори

titan22 снимка titan22 15 октомври 2010 - 13:40

Има български аларми 50-60лв.които управляват централното и стъклата,а за прецакване винаги е възможно ако майстора е "много печен",иначе на моята съм с българска аларма и всичко си управлява.
Отговори

batkata снимка batkata 16 октомври 2010 - 15:29

Пичове що си блъскате главите с глупости като колегата proleten ви е писал, че и с имобилайзер само става, а всички коли от Астра Г насам имат такъв, че и от по-рано. Освен това като им кажете, че имате фабрична "такава" наиш` как ще разберат има или няма аларма колата и никой няма да си прави труда да ви търси сирени!!
Услех и не го мислете толкова!
Отговори

titan22 снимка titan22 16 октомври 2010 - 15:51

Колега,като ти кажат застрахователите да пуснеш алармата и отвори колата да види дали ще засвири и като нямаш-какво ще правиш.
Отговори

batkata снимка batkata 16 октомври 2010 - 15:59

titan22 колегите които са писали са със Зафири след 2008 година, и аз неслучайно съм писал по-долу "от Астра Г нагоре" , защото колите са с дистанционно за центалното в ключа и се заключват с копче. Идеята на "фабричната" аларма е, че се пуска със заключването на колата. Аз като заключа колата как ще им отворя врата :bishop: :icon_razz2: . Не казвам, че номера ще стане на "по-стари" коли с обикновен ключ.
Мнението беше редактирано от batkata: 16 октомври 2010 - 16:04
Отговори

titan22 снимка titan22 16 октомври 2010 - 16:23

Колега,това го пиша защото съм виждал как застрахователя кара шофьора да включи алармата и после рита или удря колата да засвири.но както и да е,може и ти да си прав.
Отговори

nikal снимка nikal 16 октомври 2010 - 17:35

Колеги zax и delnegro,дайте малко повече инфо.Ако заключиш с ключ колата,то алармата не се включва,а ако заключваш с дистанционното тогава.Ако автомобила е закупен нов от България,то няма начин да не са ви питали,да сложат аларма,но ако са внос,тогава вече не се знае кой какво е слагал по тях.
Моята аларма е "заводската" и тя се програмира с Tech 2
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg