Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Изкарване на втори ключ Astra H, Zafira B, Vectra C/ Signum

stei снимка stei 14 април 2014 - 10:12

 Kolio198, на 13 април 2014 - 20:55, каза:

Благодаря за отговорите.Stei, как е според теб?
Не искам оригинален ключ, трябва ми такъв, който да ми върши работа :) Ако може някой да опише стъпките с опком. Не трябва ли да се изтрие страия transponder и след това да се обучат новия и съответно стария ключ?

Поздрави


Май е ето така както колегата reload ти е показал в отговора си
Отговори

hudson снимка hudson 14 април 2014 - 17:33

 reload, на 14 април 2014 - 01:01, каза:

Няма как да стане за твоята кола, защото транспондерът, който ще обучаваш е запоен на платката с дистанционото (20 крачета, големия чип на снимката)
От 150 лв тръгват заготовките и ако си знаеш карпаса давай - проба, грешка докато стане! Успех!
...

Големия чип с 20те крака може да е всичко, но не и транспондера на имото.
По каталог астра Н е със Philips crypto 2 ID46, като от първите две години на производство се намират и със Crypto ID40.
Така че ако колегата държи просто на ключ с който може да отключи колата чрез ключалката и да запали двигателя, казаното от мен по-назад важи с пълна сила.
Отговори

reload снимка reload 15 април 2014 - 08:07

 hudson, на 14 април 2014 - 17:33, каза:

Големия чип с 20те крака може да е всичко, но не и транспондера на имото.


Прикачен файл  01.jpg (48,33K)
Брой изтегляния: 4

Отварял ли си такъв ключ на Астра Н, виждал ли си вътре чип който се маха? Аз съм отварял, снимката е моя, транспондера е хем филипс, хем крипто, хем е запоен с 20те крака за платката и е точно за имото! Няма да споря - ама кой каталог,ама коя астра, ама коя година... Говоря за това:
OPEL ASTRA Н 2004-2009 - Transponder PHILIPS Crypto2 ID46 ● JMA : TP12GM, TPX4 ● PCF7941AT ● PCF7936 Това са номерата за различните каталози. Ето и ЛИНК

Прикачен файл  02.jpg (46,79K)
Брой изтегляния: 3
Отговори

hudson снимка hudson 15 април 2014 - 20:30

ОК, приемам поправката ти. Просто са отляли транспондера във корпуса на чипа. Можеш да провериш твърдението ми, като се опиташ да запалиш с извадена батерия.
Но факта че с обикновен ключ (без бутони) и транспондер Philips crypto 2 ID46, може да си караш колата остава непроменен.
Отговори

ГостKolio198_* 17 април 2014 - 11:05

Благодаря на всички за помощта. Ако някой се сети за още нещо, ще се радвам да го сподели.
Отговори

Гостlidango_* 27 юни 2014 - 10:18

За да не отварям нова тема бихте ли ми казали къде (освен в официален сервиз) мога да си купя оригинална кутийка за ключа, защото е яко очукана вече. Става въпрос само да преместя моите неща в нова оригинална. И също така има ли някаква опасност при тази манипулация с имобилайзери и неща. защото ключа ми е само 1.
Моят е такъв в момента с 3 копчета.

Публикувано изображение
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 юни 2014 - 12:42

Здравей,

ОРИГИНАЛНА кутийка аз съм виждал да се продава само ТУК, щом става въпрос за място различно от дилърите. Но тя както и навсякъде другаде си върви с джаджите вътре. Причината е, че отварянето е много трудно, защото всичко е лепено. Единият вариант, ако ти е само за кутийката, може да идеш в Praktiker, Mr Bricolage или на някой друг ключар, където да ти преместят карантията в такава кутийка каквато си постнал ти. Но тя е оригинална от China :).
Може да я познаеш по винтчетата (който не ги виждам на тази снимка, но оригиналната ги няма) и лепящата емблемка (оригиналната е вкопана и е хато хромирана емблема, а тази е като черна лепенка)). Аз лично направих друго. Отворих много внимателно ключ от друга кола (закупен от да речем морга) и преместих моята карантия. Дали беше съвпадение или аз съм дочупил нещо не знам, но като следствие се появи тази тема: Моята връзка.

Май това е за сега...
Отговори

bor1968 снимка bor1968 27 юни 2014 - 14:56

За 30 лв. си поръчах от тук: http://baukey.bg/avt...-kluchove-opel/
За 15 лв. ми го нарязаха и си прехвърлих, чипове/транспордер и е супер.( Само дето моя е с два бутона.

За 30 лв. има и тук:
http://www.autoin.bg...tona-hu100.html
При поръчка трябва да уточниш острието.
Мнението беше редактирано от bor1968: 27 юни 2014 - 14:58
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 юни 2014 - 15:32

 lidango, на 27 юни 2014 - 10:18, каза:

... къде мога да си купя оригинална кутийка за ключа

 bor1968, на 27 юни 2014 - 14:56, каза:

...
За 30 лв. има и тук:
...
При поръчка трябва да уточниш острието.


bor1968,
само, че това не са оригинални! Виж логото за еблемата как е кръгло!

И това което си писал: "При поръчка трябва да уточниш острието" е така, но по принцип колегата иска да си ползва неговото. Ако приемем варианта, че колегата склони за неоригинална, то не може ли да се сложи неговото острие, на тази кутийка?
Отговори

morphaeus снимка morphaeus 17 ноември 2014 - 15:58

Ще помогна безплатно на всеки колега който желае да си обучи дистанционното или да си програмира чип. Единственото условие е да доиде до мен за да го направя. Правил съм го за себе си на Опел Астра.
Отговори

leon2609 снимка leon2609 25 януари 2015 - 08:46

Здравейте колеги,
Закупих си астра Н 2005 г.,но както в повечето случаи колата е с един ключ ,тъй че се чудя от къде да си закупя втори ключ но на сносни цени и ако ще е да е сгъваем с електрониката и имобилайзер(не само коруба) знам че ще трябва допълнително да се обучава и да е на сносна цена.От Бургас съм и тук не знам към кого да се обърна.Обърнах се към двама-трима ключари ще кажете че са си плюли в устите цена 120-150 лв.А съм чувал че от Англия ги внасят много по евтино остава в България да нарежап профила и да го обучат.Тъй че моля за помощ да ми дадете указания, моля Ви!!!!!!!!!!
Отговори

Dimov снимка Dimov 25 януари 2015 - 16:05

 leon2609, на 25 януари 2015 - 08:46, каза:

Здравейте колеги,
Закупих си астра Н 2005 г.,но както в повечето случаи колата е с един ключ ,тъй че се чудя от къде да си закупя втори ключ но на сносни цени и ако ще е да е сгъваем с електрониката и имобилайзер(не само коруба) знам че ще трябва допълнително да се обучава и да е на сносна цена.От Бургас съм и тук не знам към кого да се обърна.Обърнах се към двама-трима ключари ще кажете че са си плюли в устите цена 120-150 лв.А съм чувал че от Англия ги внасят много по евтино остава в България да нарежап профила и да го обучат.Тъй че моля за помощ да ми дадете указания, моля Ви!!!!!!!!!!



Здравей, колега - няма как да минеш по-тънко - там някъде ще ти излезе. Освен това не знам дали няма да ти трябва и Security кода на колата - дано да го имаш на разположение, че иначе трябва и за него да плащаш при официален представител на Опел. Мисля, че имаше подобни теми във форума - ако намеря, ще ги споделя по-късно.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Жоро: 26 януари 2015 - 10:03
Причина за редактиране:: Сливам темите, като последните две мнения са темата на колегата leon2609
Отговори

marcobg снимка marcobg 11 август 2015 - 12:13

Здравейте,
Имам Опел Зафира В, която е оборудвана със старт/стоп бутон и всичко става с дистанционното запалване отключване и др. Механичен ключ не се ползва. Имам две дистанционни, в които се слагат едни пластмасови ключове за отключване на шофьорската врата при някакъв проблем за мое съжаление вече на два пъти се наложи да я отключвам така. Имам само един такъв пластмасов ключ, но понеже ме е страх да го нося с мен за да не го загубя искам да изкарам 2 дубликат, но се оказа, че ключарите нямат такива заготовки, някой има ли идея от къде мога да се сдобия с такъв ключ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 август 2015 - 14:09

Те са пластмасови, именно за да не ги ползваш, но до колкото зная, от тях трябва да може да се извади метален клкюч. Ако ли не, би трябвало дилъра да може да ти достави оригинален ключ...
Отговори

marcobg снимка marcobg 11 август 2015 - 15:27

 Жоро, на 11 август 2015 - 14:09, каза:

Те са пластмасови, именно за да не ги ползваш, но до колкото зная, от тях трябва да може да се извади метален клкюч. Ако ли не, би трябвало дилъра да може да ти достави оригинален ключ...




Не знам каква е причината да са пластмасови, но отключват без проблем врата. Случи ми се два пъти да забравя едното дистанционно в колата и само с този ключ се отваря с другото дистанционно, не иска ако едното е вътре. Проблема е ако забравя това дистанционно вътре в което е ключа и няма отваряне. За жалост ми предлагат космически суми за някакви заготовки, които идват колкото оригиналния ключ, който върви в комплект с дистанционното.
Мнението беше редактирано от marcobg: 11 август 2015 - 15:28
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 август 2015 - 15:40

Чувал съм, че е пластмасов, за да не го ползваш и да няма шанс да се изтърка. Едва ли не винаги е нов и по-него си правиш перфектното копие. Целта му е да е резервен, а не да се ползва. Но явно, както всичко ново и модерно е скъп....
Отговори

marcobg снимка marcobg 11 август 2015 - 17:03

Ами не е много нов на 9 години е
Отговори

CuHeOk снимка CuHeOk 28 ноември 2015 - 12:40

Здравейте! Понеже съм нов в този форум и все още не съм се ориентирал ! Но искам да попитам някой неща за новозакупеният от мен Опел Сигнум 2.2 125 коня 2003 година! Закупих го миналата седмица колата е внос от Италия но и аз както други колеги имам проблем с ключа който е само един и са му скъсани компчетата но работи ! Искам да попитам дали някой може да каже как най-евтино да си направя дубликат! Имам всички документи (сервизна книжка,картонче с някакъв код и книжка за радио системата) ! :helpsmilie: Благодаря предварително!
Отговори

bor1968 снимка bor1968 28 ноември 2015 - 16:51

В този сайт има евтини варианти. Може да вземеш и само кутийка и да прехвърлиш карантията, но е добре да имаш и втори ключ.

http://www.cbuy.bg/c...RateDown/0/2000
Отговори

CuHeOk снимка CuHeOk 29 ноември 2015 - 09:41

Мерси приятел! А знаеш ли примерно долу горе колко ще струва тази платка за да ги направя така че и от двата ключа да се отключва и заключва ! Казаха ми някакви 200 лв за втори работещ ключ!? :25:
Въпроса ми е защо толкова много пари при условие че се отключва и се заключва само от ключа ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg