Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Моторни масла GM

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 май 2017 - 16:28

 m007, на 16 май 2017 - 16:19, каза:

Доволен ли си от маслата на GM? По-назад в темата прочетах протворечиви впечатления за тях.
Мисля си, дали да не заложа на MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W30-5L - http://www.emag.bg/m...pd/DYQJ6YBBM/#5


Заложи на нещо дето си сигурен, че няма да ти скапе мотора. Аз с тези масла съм минал над 200 000км на различни коли без проблеми и го вземам от едно място само. Не знам дали е оригинално или просто е качествено менте, но съм доволен. При мотул и кастрол, мобил и други има доста ментета. По-хубави са, но ако са истински. От Булвария трябва да слагат качествено масло.

5/30 е по-скъпо дори. Аз го вземам 65 лв с отстъпката, 10/40 го вземам 34 лв с отстъпката. Видях на тубата пише 44. Значи 5/30 без отстъпка ще върви към 80 сигурно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 май 2017 - 16:30
Отговори

m007 снимка m007 16 май 2017 - 16:45

Би ли споделил кой е магазина? Ако не е прието в темата, на ЛС.
Отговори

Igor снимка Igor 17 май 2017 - 11:19

Аз на 2 опела подред слагам само GM масло. В единия случай 10W40, в другия 5W30, доволен съм доста. Купувах ги от Дженеръс Ауто преди, от известно време от MaxCar (maxcar.bg) имах съмнения дали е истинско, ама гледах един руски клип, в който показваха разликите в опаковките и кои са менте, та ужким от макс кар са добри и евтини. Аз лично от варел няма да си сипя никога, по-скоро бих отишъл в опел да си купя оригинално на ако ще двойна цена. Чувам добри отзиви за Мотул напоследък и мисля да мина на него при следващата смяна, ама пак с много проверки дали е истинско, че е скъпо и чувам, че има ментета.
Отговори

Brsv снимка Brsv 15 март 2018 - 03:34

 Igor, на 17 май 2017 - 11:19, каза:

Аз на 2 опела подред слагам само GM масло. В единия случай 10W40, в другия 5W30, доволен съм доста. Купувах ги от Дженеръс Ауто преди, от известно време от MaxCar (maxcar.bg) имах съмнения дали е истинско, ама гледах един руски клип, в който показваха разликите в опаковките и кои са менте, та ужким от макс кар са добри и евтини. Аз лично от варел няма да си сипя никога, по-скоро бих отишъл в опел да си купя оригинално на ако ще двойна цена. Чувам добри отзиви за Мотул напоследък и мисля да мина на него при следващата смяна, ама пак с много проверки дали е истинско, че е скъпо и чувам, че има ментета.


Привет, аз малко се паникьосах! Потърсих въпросното видео и какво да видя? Тубата след последната смяна в София Ауто, която си седи небрежно зад врата е същата като тази, която твърдят, че е ментето :S Сега се чудя какво ли са сложили.. Егати! Не може в оторизиран сервиз да са им менте нещата. Може би, има различни заводи за производство и от там някакви разлики в облика.
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 март 2018 - 20:52

Приятно е да сипваш масло с логото на GM , но Опел са известни като скъперници и как изискват от доставчиците си минимални цени. Така че дори да е дошло директно от централата в Рюселхайм това е възможно най простото и евтино масло, с фирмена надценка . А че може да си купиш още по прост ментак , наливано в някой гараж - това отделно...Един път съм си взимал пълна синтетика, нито цвета ми хареса, нито миришеше като хубавите скъпи масла.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 март 2018 - 21:42

Затова и съм наливал само два пъти. Оттогава съм си харесал едно неизвестно английско и си карам само с него. Сега изневерих на традициите си и съм с репсол 5в30, но като направи 7000 ще го източа така или иначе.
Отговори

Валери_ снимка Валери_ 17 март 2018 - 21:54

Аз си купих това:
https://www.autopowe...p777-iap17.html
Отговори

mishko129 снимка mishko129 12 септември 2018 - 20:33

Здравей те колеги днес си купих масло за опела 10w40 GM 5 литра обаче на холограмата горе в десния ъгъл пише OPEL а не GM както е на другите туби маслото е произведено 11 05 2018 може ли да е фалшиво
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 септември 2018 - 21:57

https://www.opelclub...ic=133069&st=40
Работата трябва да е ясна.
Отговори

emoned снимка emoned 12 септември 2018 - 22:52

Здравейте колеги. По надолу има два линка. В първия се вижда лабораторния анализ на масло Wolf 5W-30 Dexos2, за Европа всъщност това е оригиналното на Опел. За Русия GM 5W-30 е производство на Лукойл. Мисля че не казвам нищо ново :icon_wink2: . Руснаците са направили лабораторен анализ на маслото Wolf и на доста други Dexos2 и са събрали резултатите в една табличка. В същия сайт има и доста анализи на масла като нови и след това анализ на същото отработено(само че в момента нещо ми убягва линка за Wolf 5W-30 Dexos2 отработено), макар анализа на последното да зависи доста от това с какъв мотор и как е експлоатирано. Интересно е да се прегледат. Надявам се да съм бил полезен на някой с избора му на масло. И всъщност, май най-важното е да се сменя навреме и да не се купува от непроверени места.

Лаб. анализ на Wolf 5W-30

Сравнителна таблица на масла Dexos2

П.П. Открих и линка към анализа на отработеното масло

П.П.2 Ето още един линк в който се споменава за сериозни проблеми с маслото GM(т.е. Лукойл), замръзнало масло на доста автомобили. След направен лабораторен анализ се оказва, че температурата на замръзване е -1гр, при норма -40гр.
Мнението беше редактирано от emoned: 12 септември 2018 - 23:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg