Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със съединителя на Астра Н Z19DT

RLubenov снимка RLubenov 27 август 2018 - 12:34

Колеги помогнете със съвет. Смених целия комплект съединител - помпа, феродов диск, притискателен диск и демпферен маховик. След смяната всичко беше ок. След 2000 км пробег, нормално каране, започнаха трудно да се включват 1-ва и задна скорост. В сервиза ми казаха (само чрез оглеждане и ослушване), че е започнал проблем със скоростите.... Така карах още 17 000 км и сега само при гасене на двигателя започна да дрънчи маховика. Това го установи специалист. Дали причината е в некачествени части или в неправилен монтаж според вас. Дайте съвет как да процедирам.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 август 2018 - 13:09

Смени спирачна течност като за начало и обезвъздуши хубаво. Ако не се оправи може да обмислиш варианта да е горна помпа.

Винаги има шанс да е некачествена част или ремонт, за това трябва да идеш при хората дето са ти го сменили.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 август 2018 - 13:09

И на мен ми се включваха 1-ва и задна трудно, но си оправих втулката под лоста за скоростите - и сега включва нормално.

Как точно установи тоя специалист че маховикът "дрънчал" ? и то при гасене само !? Направо никаква логика не намирам в това нещо
Отговори

RLubenov снимка RLubenov 27 август 2018 - 13:31

Частите си ги купих аз, за да ползвам отстъпка. Ако ги бях взел от сервиза нямаше да ги оставя на мира. Така икономисах едни 500 лева. Тракането при гасене го усетих аз и отидох при майстор да каже от какво е. Той разбира се ме зарадва..... Само като чу какво става, беше категоричен. Сега обмислям какво да правя и се допитвам до вас.
Мнението беше редактирано от RLubenov: 27 август 2018 - 13:33
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 август 2018 - 14:43

От такова нещо "че не взех частите от тях", на мен пък ми отказаха да ми сменят задните пружини. Теглих им една, купих си ги и ги смених при мой човек.

Бъди сигурен че ти си спестил 500 на себе си, тоест си ги ударил тях с 500 и твърде е възможно сега да са ти го "върнали" чрез такъв монтаж и палачорска работа - че да ти излезе сега + още 1000.... Няма да ме учуди нито грам !

Ако не вземеш частите от тях - те нямат "далавера от теб". А не могат да ти искат безкрайна цена за труд...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 август 2018 - 14:45
Отговори

RLubenov снимка RLubenov 29 август 2018 - 18:12

Съединиеля и маховика, които купих са комплект на "LUK". Както вървят нещата ще пийна една много голяма чаша студена вода. В сервиза където ми смениха съединителя ми казаха, че дори и от тях ако съм купил частите щели да ми дадат гаранция 6 месеца, което в моя случай пак не върши работа (от тогава мина почти година). Излиза, че даваш над 1000 лева за съединител и след 6 месеца започваш да се кръстиш да не се прецака отново.........
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 август 2018 - 21:45

Човече прочети внимателно предишния ми пост. Обмисли варианта само лагер помпата да е тръгнала също. Ако е някой ментак като нищо ще хвръкне. Иначе да дават 6 месеца гаранция почти на всякаде и 10/20 000 км.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg