Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Номер на двигателя на Опел Астра H

Асен Мишев снимка Асен Мишев 03 октомври 2007 - 09:03

Ако някой може да ми каже къде мога да видя набития номер на двигателя на Опел Астра H. Двигателя е дизел 1.7 Z17DTR или Z17DTJ, има допусната грешка в документите от КАТ или документите от производителя и за това искам да видя набития номер. Благодаря за помощта.
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 03 октомври 2007 - 09:20

Astra F със Z двигател няма. Ако наистина е F, то номерът е разположен вертикално на фланеца където се захваща скоростната кутия, отпред по посока на движението и двигателят е X. Ако двигателят ти е Z, то колата е G и тогава трябва да е в основата на блока вляво гледайки пак отпред.
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 03 октомври 2007 - 14:25

Ох ама и аз съм един не знам каква кола карам :). Опел Астра H. За нея става дума :). Ако знаеш на нея къде е номера на двигателя ще съм ти благодарен.
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 03 октомври 2007 - 14:37

За Н е на фланеца към скоростната кутия.
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 03 октомври 2007 - 14:53

А имаш ли си на идея от къде се вижда най-добре без да разглобявам защото се мъча да го видя но не мога?
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 03 октомври 2007 - 14:55

Почисти хубаво с парцал с бензин и трябва да го видиш. Номерата не са набити, а извезани.
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 03 октомври 2007 - 17:45

Един час поне се зверих над двигателя, бях и в канала не мога да го намеря ужас.
Тя е чисто нова и се надявам че не е зацапано все още.
То има толкова неща под капака че даже не знам къде да търся.
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 04 октомври 2007 - 16:37

днеска пак цял ден се мъча да го намеря с разни огледалца и тнт, но не мога да го видя. Трябва ли да разглобявам нещо и ако имаш възможност да ми обясниш по подробно как да го намеря. Ще бъда много благодарен.
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 04 октомври 2007 - 18:43

Ползвам база данни Workshop. Описал съм всичко което има там. Не мога да помогна с нищо повече. Съжалявам.




www.izbori2007-bg.org
Отговори

Amorphis снимка Amorphis 06 юни 2013 - 10:05

 Асен Мишев, на 03 октомври 2007 - 09:03, каза:

Ако някой може да ми каже къде мога да видя набития номер на двигателя на Опел Астра H. Двигателя е дизел 1.7 Z17DTR или Z17DTJ, има допусната грешка в документите от КАТ или документите от производителя и за това искам да видя набития номер. Благодаря за помощта.

Малко да повдигна темата,виждам,че е от 6 години :))
Аз също се сблъсках с подобен проблем и сега трябва да търся номера на двигателя,намерих 3 "схеми" къде може да е. Моята е 1.7 цдти 101 к.с. 2006 година.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Amorphis снимка Amorphis 07 юни 2013 - 12:33

Така да споделя,
Става въпрос за Опел Астра Х - 1.7 цдти - 101 к.с. 10/2006 година.
номера на двигателя на 17DTH се намира фронтално на блока,на няколко см в дясно от турбото.За по-лесно се маха пластмасовия въздуховод,който влиза в турбото,освобождава се скобата,от долу където е захваната за турбото.Маха се пластмасовия капак на двигателя,преди това се развърта капачката на маслото и съответно се освобождава въздоховода от няколкото болта,които го държат в горната част, под самият капак на двигателя.
Точно там където пластмасовия въздуховод влиза в турбото,под него има една плоска повърхност,която при мен беше много изцапана и пр.,почистих с спрей и шкурка и се видя този номер.
Надявам се да помогна на някой,който в бъдеще ще има нужда от тази информация.

Поздрави.
Отговори

Цанев снимка Цанев 10 септември 2018 - 17:59

 Ваклин Христов, на 04 октомври 2007 - 18:43, каза:

Ползвам база данни Workshop. Описал съм всичко което има там. Не мога да помогна с нищо повече. Съжалявам.




www.izbori2007-bg.org


 Amorphis, на 06 юни 2013 - 10:05, каза:

Малко да повдигна темата,виждам,че е от 6 години :))
Аз също се сблъсках с подобен проблем и сега трябва да търся номера на двигателя,намерих 3 "схеми" къде може да е. Моята е 1.7 цдти 101 к.с. 2006 година.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение


 Цанев, на 10 септември 2018 - 17:59, каза:


Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg