Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Как ми измиха колата в автомивка Бош Пазарджик

Тази тема е заключена Next »

vesmart снимка vesmart 19 септември 2007 - 20:35

И аз като голегата карам kadett GSI. Бях научил евтина мивка на захарната с четки. Два пъти я закарах- първия път така ми закачиха спойлера че колата направо отскочи. А втория път от дясната страна колата стана матова на финни бели петна (сега я пребойдисвам, при положение че това мероприятие то направих преди 1г.). И от ръчното никаде не съм доволен и както казва колегата по-горе на OMV за 1 лв. светва без излишни рискове. 8)
Отговори

driv3r снимка driv3r 14 октомври 2007 - 18:10

ми аз съм от варна и ходя на при един мои приятел да ми мии колата и сам много доволен и при мене се полу4и този ефект оба4е аз сам си виновен 6тото ре6их сам да си я мия с безконтактно и не знаех как да го разредя и се полу4и мама мия после три пъти я плакнах пак се пене6е не мога да я оправя направо отка4их от 4ерна стана кафява и отидох я пастирах и се оправи 4е може и да не са я изплакнали добре а актилка дори да се пастира едва ли 6те се оправи малко се съмнявам но трябва да се пробва да се полира а не да се пастира би трябвало да се полу4и
Отговори

valess снимка valess 14 октомври 2007 - 23:09

момчета почетете малко повече за миенето на автомобили с безконтактно миене и ще разберете че е по добро от ръчното миене.
Отговори

Rios7o снимка Rios7o 15 октомври 2007 - 00:12

Аз имам един приятел на авто мивка и той ми каза, че чарвена кола НИКОГА не се мие с безконтактно, защото не се знае на препарата дозировката и слагат колкото сметнат за добре и по този начин има вероятност да се преебе боята както е станало при теб. Аз смятам, че точно ЛАЗАР си е виновен или тоз който е разреждал препарата :mhihi:
Отговори

PGM снимка PGM 09 декември 2007 - 21:25

Ей , наистина много неприятно . Преди и аз карах еддин такъв червен кадет и на мен ми се е получаваал такъв ефект. Има два начина да я оправиш. Първия е , бояджията ти да ти матира боята и след това да и пръсне безцветен лак( даже може леко металик да я докара, и това е доста по трайно ). Втория начин е с паста . Моята беше доста поизгоряла вече и аз я обработвах с паста с вграден оцветител. Голяма магия е , стои като прясно ферари.
Така е червеното е най- ефектно , но и най-капризно и трудно за поддържане. Две коли имах след кадета и съм се зарекъ никога вече червена.
Успех
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 10 декември 2007 - 00:48

Всяка неделя ,зад блока паркирам Корсата до гаража на мой френд комшия ,имам ключове от гаража и си направихме маркуч с пистолет накрая (пистолета е един малък метален 2.60лв) .Напръскам я и с четка с дълга дръжка я изтърквам за 2 мин.пос;е плакна и ако е топло времето и удрям една течна американска паста (8лв-вече 1 година я ползвам) и колата ми светвааааа :bou:
Гумите ги пръскам с препарат за гуми и ефекта е поразителен.
После си гледам колата как лъщи ,пия кола или бира слушам ЦДто JVC и се кефя.
Автомивка няма да ми стъпе крака.
А тва на колегата се е получило от препарата за миене.Но една добра паста ще го махне и колата пак ще заблести. :o
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 05 март 2008 - 10:57

 StunyGT, на Aug 22 2007, 03:01 PM, каза:

ПС. от препарат за миене на двг-та ставало същото


Колега същата случка се случи с моята вектричка само че не съм я пребоядисвал преди това

Отивам аз на мивката и аз уж при приятел.
зимам си колата лъскава супер сичко е 6 паркирам пред нас и я напече слънцето и жлагата веднага изчезна от колата както и гланца направо много се ядосах веднага ми светна какво е станало понеже боята ми е без лак отгоре и когато са я видяли, че е доста мръсна и са я напръскали с мафрасол (препарат с който пръскат дйантите и двигатела и без търкане феродото и маслото падат) докато е пред мивката и е леко влажна не си личи но после много се забелязва.
Не съм ходил да се разправям с никого опънах си кабела купих си една пастичка 100 грама и лека полека си я лъснах сега като ходя на мивка им казвам да търкат без Мафрасола, че им Е****М майката.

Аман от приятели и разбирачи
Отговори

SteveBif снимка SteveBif 06 март 2008 - 12:27

Колега, аз същата мивка съм я посещавал 2-3 пъти и съм бил доволен. Ходех там с един приятел дето ми я препоръча и през некои weekend когато няма какво да се прави, палим колите и там да ги измият и да ударим по едно кафе да минава време. Никога обаче не се е случвало въпросния Лазар да ми мие колата, винаги попадах на един пич от ромски произход, циганин си е човека, обаче свестен и съм много доволен. Но като казваш за въпросния Лазар...хмммм....не се и учудвам, не го познавам лично, но този моя приятел който ме заведе на тази автомивка го знае много добре, водят се първи приятели, той затва и ме заведе там. Както казах не го познавам лично, но това което ми е разправял моя приятел за него ми е достатъчно....той едва ли не го боготвори за коли ако става върпос, този Лазар кара некфа Астра....много била добра, много вървяла....страшна била, еми да ти кажа аз съм я виждал 1-2 пъти нищо особено, 115 коня била, без нищо допълнително...е колко да върви и колко да е добра ?! Та понеже тоя моя приятел не разбира почти нищо и онзи Лазар като му зарастягал некфи локуми и глупости и той му се връзва и му се кефи....и аз не разбирам много, ама....колкото и да не разбираш от малко по голяма обща култура ще разбереш че тези неща които разправя са пълни разтяганици на локуми и глупости..... Този моя приятел когато реши да си сменя колата и ме е взимал неколко пъти да ходя с него на огледи, все забираше тоя Лазар с него, щото много разбирал....е извинявай, ама аз не разбирам...и като го слушах тоя какви му ги говори, най общи неща които всеки който е тръгнал да купува кола и се е поинтересувал малко знае, но понеже моя човек разбира по малко и от мен и като го слуша му се кефи и си мисли че разбирал мнооого. За голяма работа се мисли май този Лазар....но, какво да ти кажа за мен не е, просто в случая е набарал моя човек за канарче и го лъже и маже, като знае че той му вярва. И съм сигурен че той е сгафил нещо при миенето и те е прецакал...Лоша работа, а по лошото е че си остава и за твоя смекта. Дано се оправиш и всичко да е ОК. М/у другото ако си от региона мога да ти препоръчам една автомивка, намира се в кв.Устрем: от Спортното у-ще като тръгнеш по пътя за Вионас (или Бошуля, все тая) на 100ина метра след магазин Успех. Ама....там са две, аз съм ходил на първата - срещу нея има автокъща, тя е на собствениците на автомивката. Следващата автомивка е на кръстовището срещу газстанцията, там не съм ходил, въпреки че са ми я хвалили, но на тази която ти казвам почти всеки Weekend съм там и съм много доволен, а и много хора познавам и съм я и препоръчал на много и всички са доволни......все пак гаранция не давам де, но това е от опит което ти го казвам, ти си решаваш все пак.
Отговори

nikoan снимка nikoan 09 април 2009 - 10:15

Кофти случка!
За това по-добре с маркуча, кофата и гъбката пред входа,
за да можем да спим спокойно всички.
Търкал съм Ладичката много години по специална семейна технология
и боята и е като на нова.
За това повече пот в миенето, по-ниско кръвно налягане.
Едно е сигурно след като прочетох темата мисля, че не ме мързи толкова вече
и ще взема да сляза да си спестя малко ядове.
Съжалявам за колата пич. Дано си решил проблема.
Пиши какъв лек си приложил
Успехи!

П.С. Както казват колегите по-горе.....Аман от Приятели и Разбирачи.
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 09 април 2009 - 11:20

ужас , миналата година абсолютно същия случай, отивам да плащам на шефа на автомивката още докато я мият колата , и той се загледа и като видя че я мият с разтвор за металик направо побесня ...мифкаджията решил че боята ми е червен металик и започнал да полива с разтвора :icon_wink2: ефекта беше оранжева боя без блясък, добре че шефа излезе свестен човек и донесе паста , та търкахме 4 човека към 20 минути докато се оправи цвета .. е не стана перфектна но после пред нас си я пастирах допълнително . затова винаги им висете на главата.. аман от аматьори
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 април 2009 - 12:10

Темата се получи малко като книга за съболезнования.Не е лошо колегата да каже какво е станало в последствие с колицата
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 09 април 2009 - 15:31

ЧЕРВЕНА КОЛА НИКОГА НЕ СЕ МИЕ С БЕЗКОНТАКТНО!!! С изключение на нови автомобили.
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 09 април 2009 - 15:36

 Laxy20, на 09 Apr 2009, 04:31 PM, каза:

ЧЕРВЕНА КОЛА НИКОГА НЕ СЕ МИЕ С БЕЗКОНТАКТНО!!! С изключение на нови автомобили.

кажи честно :icon_wink2:
Отговори

Miro снимка Miro 09 април 2009 - 15:42

Леле,ние с червените коли кво?С мокри кърпички ли?!Това са пълни измишльотини-червена,бембена-като я полееш с лайно,няма как да няма поразии после.Нали така?!
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 09 април 2009 - 15:46

Не искам да задължавам никой,всеки да си мие както иска колата,само че имам приател който работи от много време в автомивка,и мисля че няма просто ей така да ми го каже.Пада лакът на по-старите коли,и стават матов цвят.Това знам аз.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 09 април 2009 - 16:08

Пак стана тиро-лиро тема, а никой не гледа че е и архивна :icon_wink2:
Отговори

todorofff снимка todorofff 22 май 2012 - 15:35

За това пред блока с кофата и гъбата и няма забележки :flag:
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 22 май 2012 - 20:00

 todorofff, на 22 май 2012 - 15:35, каза:

За това пред блока с кофата и гъбата и няма забележки :flag:

Браво колега.Де я изрови тая тема от 2007 ,от тоя кадет надали са останали и 2 болта на кръст.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 22 май 2012 - 20:23

:nnon:
Публикувано изображение
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg