Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Opel Corsa OPC 1.6 192 hp

maldezzar снимка maldezzar 05 септември 2016 - 09:41

Здравейте колеги някой има ли поглед върху въпросния автомобил да изкаже впечатления. Имам Тойота Селика 7-ма генерация 1.8 ввти 143 к.с. и мисля скоро да я сменям. Търся си по-мощен автомобил, като не съм фен на големи автомобили Е-класи, С-класи , 5-та серия и т.н. (харесват ми , но нямам желание да ги карам) . Вариантите до момента са Опел Корса Опц 1.6 192 к.с , Тойота Селика 1.8 ввтл-и 192 к.с. , Хонда Сивик Таип Р EP3 2.0 200 к.с. Рено Клио 2.0 182 к.с. , Рено Клио РС 2.0 197 к.с.

П.С. ако има колега с поглед върху, които и да е от по-горе изброените автомобили , ще съм благодарен да изкаже мнение, като може да предложите и други автомобили, който според вас заслужават внимание. Автомобила ще се кара всеки ден, газ няма да се слага.Евентуални подобрения след покупката ще са джанти(ако няма), нови гуми, спотен филтър, махане на катализатора и подмяна на гърнето , евентуален ремап.
Отговори

_shady снимка _shady 05 септември 2016 - 15:17

Във форума в раздела Колите на потребителите=>Опел Корса=> модел Д ще намериш темата на Влади за неговото ОПЦ, мнения, промени и прочие. Пиши му на личен, няма да ти откаже коментар.
Отговори

детеборе снимка детеборе 05 септември 2016 - 16:15

A мислил ли си за фокус ST ?
Отговори

maldezzar снимка maldezzar 05 септември 2016 - 19:21

 детеборе, на 05 септември 2016 - 16:15, каза:

A мислил ли си за фокус ST ?

Да колега , не съм решил твърдо. Ще е така да се каже спортен хеч, мислил съм и за Меган Р26 2.0т 225 к.с. Просто събирам мнения, защото не искам като я купя да си бия главата в стената , най-малкото части да може да се намират, а не да чакам със седмици и да се чудя от коя държава да ги поръчвам. Иначе Фокуса го хвалят доста като пътно поведение, за съжаление нямам допир за да покарам и да преценя. Имам приятел със Сивик Таип Р 2008 FN2 , карал съм го доста приятна и много хубава скоростна кутия с много късички и приятни скорости, скоро карах и БМВ е92 325и 218 к.с.

П.С. събирам мнения и за Опелчето , макар че мои роднини карат Инсигния чисто нова купувана бензин 2.0 220 коня мисля и не са много очаровани :naughtynono:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 септември 2016 - 18:11

Каквото и да вземеш от споменатите няма да сбъркаш. Аз лично бих заложил на атмосферен двигател (при всичките двулитрови версии на клиото) за ежедневка. Но определено не бих подминал с лека ръка и турбинираните.
Клиото и корсата са все пак в ниския клас, мегана, астрата и фокуса са по- горе. Фолксвагените имат също интересни попадения, също са доста хвалени, както и фокуса. При фокуса има и един РС, който ми е фаворит та знае ли се. Ако аз избирах и двете врати не ме притесняваха, бих избрал емоционално и технически фокус РС (оня първия с 2.5 турбо и променените макферсони отпред спрямо СТ от същото поколение). 2.5 си е две и пет, не е два литра.
За частите на всичките тия коли ще има неща, които ще ги чакаш със седмици. Обаче консумативите ще ги има, при официалните дилъри, ама все пак ще ги има. И повечето неща не са на двойни и тройни цени спрямо аналогични марки. Това съм го проверявал лично за астра Х ОПЦ, зафира Б ОПЦ и за фокус СТ. Тук говоря за коли от магазина в периода 2008-2013 , не за втора ръка.
Ще драсна и още някой ред след малко, че влизам да къпя децата...
Та, покарал съм зафира Б ОПЦ, астра Х ОПЦ, и фокус РС (актуалното поколение 2011-та). От изброените съм най- доволен от пътното поведение на фокуса. Аз лично го отдавам най-вече на различното окачване отпред- оста на завъртане на колелото при завиване минава почти през вертикалния център на колелото. Нещо от рода се появи при астра J опц, и там резултатите са добри по почти всички отзиви.
То май повечето от написаното от мен е за по- високия клас от клиото и корсата, ама надявам се да ти е от полза.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 септември 2016 - 19:13
Отговори

maldezzar снимка maldezzar 07 септември 2016 - 21:38

Мерси колега всяко едно мнение е от значение. Затова е и темата. БМВ също е в играта с е46 330д и 330и (купета). До сега мой автомобили съм карал само японски добре поддържани и проблеми не съм имал, почти нищо не съм подменял. Само и предимно консумативи с леки изключения. Та мисълта ми е , че не ми се взема кола , която е доказано проблемна и ако не прави проблеми ще е по-скоро изключение , затова и търся мнение от хора имащи поглед над автомобилите, но и такива шофирали ги :drinks:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg